İlham Veren Elbiseler ve Birbirinden Şık Kombin Örnekleri

İlham Veren Elbiseler ve Birbirinden Şık Kombin Örnekleri

Tesettür Abiye Elbise Kombinleri 2014

Tesettür Kombin Önerileri 2014

Kombinlerinizde ilham verecek elbise modellerini bugün sizlerle paylaşmak istedik. Rahat bol kesim ve hatları gizleyen elbiseleri her kadın gibi biz de çok beğeniyoruz. Uzun elbiselerde model ve tasarım olarak kadınların daha rahat ettiğini biliyoruz.

Elbiseleri kombin bakımından mütedeyyin ve muhafazakar hanımların yanı sıra tüm hanımefendilerin de rahatlıkla kullanabileceği bir kreasyon olarak düşünebiliriz. Rahat ve bol elbiselerin yaka kısmında derin bir açıklık varsa eğer; bunu izale etmenin yolu da, ince boğazlı bir triko gömlek, ya da bir flar yardımı ile kapatmanın mümkün olabilmesidir.

Tesettür Abiye Elbise Kombinleri 2014
Kombin 1: Elbise: Malene Birger, Kaban: Only, Çizme: LK, Şal: Kayra, Çanta: Monsoon

Kıyafet bir bütündür. Hanımefendiler için giyim kuşam; duyguları, düşünceleri ve davranışlarıyla örtüştüğünde, kendisini en iyi şekilde ifade edebilmektir. Özellikle kadınlar yanlış anlaşılmaktan çok korkarlar. Yanlış bir lisan oluşturmaktan çekinirler. Olduğu gibi, içini, dışını yansıtan, bir anlamda, inancını, duygu ve düşüncesini hareketleriyle pekiştiren, kıyafetteki zarafet ve şıklığını asaletiyle bir duruş göstermek isterler.

Tesettür Abiye Elbise Kombinleri 2014
Kombin 2: Elbise: Alexon, Kaban: Tara Jarmon, Eşarp: Aker, Çanta: Valentino

Bir anlamda da cinsi anlamda sınırları aşmadan, zarafet, nezaket ve hanımefendiliği vurgulayan bir kimlik ve kişilik olarak toplumda kabul görmek isterler. Kadın kibarlık ve yüceliğiyle de saygıdeğer oluşunu bir anlamda da kıyafetiyle tamamlamış olur.

Tesettür Abiye Elbise Kombinleri 2014
Kombin 3: Elbise: Vestido, Kaban: Alice, Eşarp: Pierre Cardin, Çanta: Alexander McQueen

Böyle bir açıklamayı kadının elbise seçimindeki alt kültürünü yansıtmak bakımından anlatmak istedik. Zaman zaman yazılarımızın içinde, kadınlar tarafından kabul gören düşünceleri yazarken, aynı zamanda da “Takva” yı da içeren paylaşımlarımız olmaktadır. Esas olan da aslında budur.

Tesettür Abiye Elbise Kombinleri 2014
Kombin 4: Elbise: Lanvin, Kürk: Fendi, Eşarp: Aker, Çanta: Dareen

Kombin yaparken de istediğimiz kreasyonu bulamasak da mevcut modellerle fikir vermek isteyerek, mevcut değerlere ayrıca eklemeler yapabiliyoruz. Mütedeyyin ve muhafazakar düşüncelerin yanı sıra liberal ve ölçülü giyinmeye dikkat eden diğer kesimlerin de ihtiyacını karşılayacak stil önerileri ve kombinlerimizi de sizlerle paylaşıyoruz.

Tesettür Abiye Elbise Kombinleri 2014
Kombin 5: Elbise: Valentino, Kaban: İsabel Marant, Çanta: Tory Bruch, Eşarp: Hermes

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir