İki Farklı Hayat Laura’s Boutique&Cafe’de Kesişti!

İki Farklı Hayat Laura’s Boutique&Cafe’de Kesişti!

Laura's Boutique & Cafe

İstanbul’un Yenisi: Laura’s Boutique & Cafe

İstanbul’un en yeni mekanlarını sizler için keşfetmeye devam ediyoruz. İstanbul Beylikdüzü’nde açılan Laura’s Boutique & Cafe son zamanların en favori mekanlarından biri olmaya aday. Butik kavramını bir adım daha öteye götüren Laura’s Boutique & Cafe, İstanbul’da muhafazakar kadınlara hitap eden ilk Butik & Cafe…

Laura's Boutique & Cafe

Üstelik bu mekan sadece kadınlara özel!

Geçtiğimiz Ramazan ayının bir sahur vaktinde açılan ve oldukça ilgi gören Laura’s Boutique & Cafe’nin sezona oldukça iddialı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. İstanbul’un en hareketli semtlerinden biri olan Beylikdüzü’nde konumlanan Laura’s Boutique & Cafe lezzetli yiyecekler, özel tasarım kıyafetler ve konfor üçgeninin hakkını veriyor. Özel ve ferah konseptiyle içeri girer girmez bizleri etkilemeyi başaran Laura’s Boutique & Cafe’nin iç dekorasyonu mekanın sahibesi Laura Hanım’ın elinden çıkmış. Öyle ki girdiğiniz anda titizlikle oluşturulmuş detayları fark ediyor ve hemen bir kadın dokunuşu olduğunu hissediyorsunuz.

Laura’s Boutique & Cafe’nin sahibesi Laura Gök ve kurucularından Gülay Uysal ile bu farklı ve özel mekana dair bir söyleşi gerçekleştirmek istedik ve söyleşi sonrası farklı iki hayat hikayesi ile karşılaştık. Laura’s Boutique & Cafe neden, nasıl ve hangi fikirler ışığında kuruldu? Hepsi ve daha fazlasını Laura ve Gülay Hanım’dan dinledik. İşte sıra dışı bir girişimcilik hikayesi…

Laura's Boutique & Cafe

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

Laura Gök: İsmim Laura Gök. 1983 doğumluyum, annem Polonyalı babam ise Faslı. Amerika’da büyüdüm ve hristiyan bir ailede yetiştim. Eşimle yurt dışında tanıştım ve evlilik kararı ile 2006 yılında Türkiye’ye geldim. Türkiye’ye gelişim sonrasında İslam dini ile tanıştım ve şimdi “Elhamdülillah” müslümanım… 8 yıl İngilizce öğretmenliği yaptım ve o yıllarda Gülay Hanım ile dost olduk. Sonrasında ise birlikte böyle bir mekanı kurmak nasip oldu.

İslam dini ile buluşmama vesile olan çevremdeki insanların güzel ahlakıydı.

Yani evlilik vesilesiyle değil kendi yaşam tecrübeleriniz ile İslam dinine geçmek nasip oldu? Peki, İslam dinini tercih etmenizdeki en büyük etken neydi?

Laura Gök: Evet, evliliğim ve eşimin müslüman olması değildi beni İslam’a çağıran. Rabbim nasip etti ve oldu. Yaşadıklarımın, gözlemlerimin ve çevremdeki insanların güzel ahlakıydı beni etkileyen, dinimi değiştirmeme vesile olan.

Öğretmen olarak çalışmış olduğum müslüman bir ailede bugün ablam dediğim o evin hanımının temiz kalbi, güzel ahlakı beni çok etkiledi hayatımda ve dönüş bir noktası oldu. Rabbimin vesile kıldığı canım ablama sonsuz şükranlarımı iletiyorum. Önce namazı merak ettim ve namaz nasıl kılınır diye sordum, bana kitap uzattı ve namazla birlikte hayatım da değişti. Rabbim bu güzel duyguyu bana layık gördü. Elhamdülillah bu ne güzel bir din. Müslüman olmamla birlikte nefes almayı öğrendim hayata farklı bakmayı öğrendim. Rabbimle tanıştım ve onu çok sevdim.

Peki, İslam dininin bir gereği olan tesettüre girdikten sonra yaşam tarzınızda da değişiklikler oldu mu? Aile ya da çevreniz nasıl karşıladı bu durumu?

Laura Gök: Tabi ki çok şey değişti. Tesettürle birlikte yeni doğmuş gibi oldum. Tesettürle oturmam, kalkmam değişti, konuşmam değişti, hareketlerim, duruşum değişti. İşte bu değişimle birlikte ben kendimi buldum.

Laura's Boutique & Cafe

Gülay Hanım, sohbetimize istinaden sormak isteriz ki siz de oldukça zorlu bir dönemden geçtiniz. Mahsuru yoksa bu zor ama sonucunun güzellikler doğurduğu zamanlarınızdan bahseder misiniz?

Gülay Uysal: Evet, Laura’s Boutique & Cafe projesinden önce zorlu bir dönem geçirdim ancak Allah’ın izniyle bugünlere geldik. Ve elbette bu proje iyileşmemde çok etkili oldu. Tedavi sürecim sanki o korkunç hastalıkla mücadele ediyor gibi değildi ve hayattan hiç kopmadım. Sağ olsun Laura Hanım o süreçte hep yanımdaydı, bu mekan ile ilgili hep yeni fikirler üretiyor harika şeyler paylaşıyor ve benim tüm ilgimi bu mekana vermemi sağlıyordu. Bu projenin içine bilinçli bir şekilde beni çekiyordu çünkü stres ve sıkıntı her hastalık gibi bunun da düşmanıydı. Saçlarımın döküldüğünü veya fiziksel kayıplarımı bu proje heyecanı ve Laura Hanım’ın desteği sayesinde fark etmiyordum.

Laura's Boutique & Cafe

Laura’S Boutique&Cafe iki farklı yaşam hikâyesinin ortak güzel bir ürünü diyebilir miyiz?

Gülay Uysal: Evet, söylediğiniz gibi iki farklı karakterin, iki farklı yaşamın sevgi dolu ürünü oldu Laura’s Boutique & Cafe…

Yaşanmışlıklar ve geçmişten gelen her üzüntü vücudumuzda tümöre dönüşmeden, üzüntüleri, mutsuzlukları geride bırakıp yaşadığımız her an için mevlaya tevekkülü ve tefekkürü bırakmayalım.

Bu sıkıntıları atlatmış biri olduğunuz için sormak isteriz ki; aynı rahatsızlıklardan muzdarip olanlara tavsiyeleriniz neler olur?

Gülay Uysal: Kanser hastalığını herkes farklı yaşıyor tedavi yöntemleri veya hastalık belirtileri herkeste farklı ancak ortak olan en önemli şey pozitif düşünmek, hayata gülümseyebilmek… Gönlüm istiyor ki bu hastalık hiçbir eve girmesin ama eğer gelirse de Rabbimden gelen başım üstüne deyip mücadele etmek en önemlisi. Yaşanmışlıklar ve geçmişten gelen her üzüntü vücudumuzda tümöre dönüşmeden, üzüntüleri, mutsuzlukları geride bırakıp yaşadığımız her an için mevlaya tevekkülü ve tefekkürü bırakmayalım.

Dileriz ki söylediğiniz gibi tevekkül ve tefekkürün bilincinde oluruz.

Laura's Boutique & Cafe

Peki, tekrar bu güzel günlere dönmek istersek kadınlara özel bir Cafe & Butik açmak kimin fikriydi?

Laura Gök: Yaptığım iş beni tatmin etmemeye başlamıştı uzun süredir kendi işimi yapmayı istiyordum. Tesettüre girdikten sonra beni ifade eden kendimi iyi hissedebileceğim giysiler bulmakta zorlandım grup toplantılarımızda aynı konudan şikâyet eden arkadaşlarımın da olduğunu gördüm. Bu konuda bir arayışa girdim. Yurt dışında çeşitli ülkelere ziyarette bulundum, bu ziyaretlerim sırasında tesettür giyimle ilgili olan birçok ünlü modacılarla tanıştım. ITANG YUNASZ ve DIAN PELANGİ bunlardan birkaçı. Özellikle Itang Yunasz tasarımlarını çok beğendim. Türkiyeli ve tesettürlü hanımlarda yeni bir stil oluşturmak, tesettür sınırlarında şık olmaya engel teşkil etmeyecek ürünlerin de olduğunu göstermek için butik açmaya karar verdim. Eşimin desteği ve teşvikiyle de böyle güzel bir yola çıktım. Bu yolda bana destek olan ve her zaman yanımda olan Gülay arkadaşımın mutfaktaki becerisi Butik & Cafe konseptinin oluşmasında etkili oldu.

Sadece kadınlara özel olması ise kaçınılmazdı. Zaten butik bölümümüzde muhafazakar kadınlara özel ürünler yer alıyor haliyle cafe konseptimizin de onları anlayan ve ihtiyaçlarına karşılık veren bir ruha sahip olması bizim için önemliydi. Şimdi ise bu düşüncemizde çok da haklı olduğumuzu görüyoruz. Çünkü oldukça pozitif tepkiler ve tebrikler alıyoruz.

Özellikle beyler, bayanlara özel cafe fikrinden çok memnunlar.

Laura's Boutique & Cafe

Peki, erkek müşterileriniz geldiğinde nasıl bir tepki veriyorsunuz? Ve tabi onlar bu durumu nasıl karşılıyor?

Laura Gök:  Özür dileyerek bu mekânın bayanlara özel bir yer olduğunu ifade ediyoruz. Önce şaşırıyorlar sonra hoşlarına gidiyor ve eşlerini yönlendiriyorlar. Şunu belirtmeliyiz ki özellikle beyler, bayanlara özel cafe fikrinden çok memnunlar.

Laura's Boutique & Cafe

Müşterileriniz geldiğinde nasıl bir mekân ile karşılaşıyorlar biraz konseptinizden ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Laura Gök: Çok şık, sıra dışı tasarımlar ve farklı lezzetlerle bayanlara özel egzotik, modern aynı zamanda da sıcak bir cafe ortamı oluşturmaya çalıştık. Misafirlerimiz alışveriş yaparken veya farklı aromalarla tatlandırdığımız kahvelerini yudumlarken, çocuklar da oyun alanımızda harika vakit geçirebilirler. Hanımlarımızın kendilerini ev ortamının sıcaklığında hissedebilecekleri rahat ve özgür bir mekân oluşturduk. Ayrıca yine cafemizde çeşitli organizasyonlar, kına geceleri, doğum günü vs. organizasyonlar için de ekibimiz mevcut. Misafirlerimizin istediği konseptte ve profesyonel bir hazırlıklar yapıyoruz. Şuanda 50 kişilik salonumuzla hizmet vermekteyiz, ilerleyen günlerde yaklaşık 200 kişilik daha çok şık ve yine sıra dışı bir salonumuz konuklarımızın hizmetinde olacak.

Laura's Boutique & Cafe

Henüz resmi açılışınızın yapılmamasına rağmen beğeni toplayan bir mekân oldu Laura’s Boutique & Cafe. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Laura Gök: Galiba samimiyetimiz ve pozitif enerjimiz bunda etkili oldu.

Butik bölümünüzde ürün çeşitliliğiniz ne yönde? Hangi parçalar ağırlıkta?

Laura Gök: Abiye ağrılıklı parçalar çoğunlukta fakat günlük giyim için uygun parçalarımız da oldukça fazla. İpek ağırlıklı kumaşların hakim olduğu tasarımlar özel günler kadar günlük yaşamda da tercih ediliyor.

 Samimi ve sıcak sohbetiniz için teşekkür ederiz.

Laura's Boutique & Cafe

Yorumlar

“İki Farklı Hayat Laura’s Boutique&Cafe’de Kesişti!” için 4 cevap

  1. Hayriye dilek dedi ki:

    Muna Hanim ve Gülay Hanim a ilk olarak teşekkürlerimi sunuyorum hoş ve güleryüzlü ilginizden dolayi tüm ürünleriniz ayrı güzelliği var bugün bir çok ürün aldım ve her birini giyindim çok mutlu hissedeceğimi biliyorum çünkü çok sık ürünler bu arada kahveniz mükemmel di hele kurabiye ler oooo tekrar tekrar kurabiyeleriniz için ugrayabilirim sık sık hersey için çok tesekkurler başarılarınızin devamı ni diliyorum bol kazançlar

  2. […] ayrıcalık yapıyor. Böyle bir mekanın açılmasını uzun zamandır bekliyorduk, sonunda iki girişimci kadın bunu […]

  3. […] malzemeler ile ustaca hazırlanan lezzetleri tatmak için Laura’S Cafe‘yi ajandanıza hemen kaydedin. Sevdiklerinizle, damak tadınıza uygun yemekleri tadarken; […]

  4. Kader dedi ki:

    Staj yapabilir miyim? Sadece bayanlara özel olması benim için hem çok değerli hem de çok önemli, aşçılık bölümünde okuyorum ve böyle bir yerde staj yapmayı çok isterim. Resmi sitenizi bulamadığım için buraya yazıyorum, yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir