İftar Davetlerine Özel Elbise Kombinleri

İftar Davetlerine Özel Elbise Kombinleri

Ramazana Özel Tesettür Kombinleri 2014

Elbise: Theory, Ayakkabı: Moschino, Çanta: Saint Laurent

Ramazan ayı bütünüyle insanın kendisini bulduğu bir ay. Nefsin iradeyle buluştuğu bir sabır ayı. Bütün günahlardan arınmanın bir fırsatı. Ramazan ayı kuş gibi hafif olmanın, huzurun ve sükûnetin mutluluğa dönüştüğü bir ay. Yiyip içtiklerimizle, giyim kuşamımızla, insani ilişkilerimizle velhasıl yaşam tarzımızla kendimizi yücelttiğimiz bir iklim ayı.

Ramazana Özel Tesettür Kombinleri 2014

Elbise: Erik Cavallini, Ayakkabı: Salvatore Ferragamo, Çanta: Versace

İnsan ruh haline göre giyim kuşamını da belirlemeli. Özellikle ramazan ikliminde, sadelik, zariflik, naif olma hali kadına bir asalet kazandırır. Asalet ruh halimize göre, içsel zenginliğimizi de paylaşarak âlicenaplık, kıyafetimiz ve duruşumuzla da zarafetimizi göstermek demektir. Bu ruh hali sadece Ramazanla değil, her ayla da devam etmelidir.

Ramazanda tektip elbise giymek, içe kapanıklılık ve toplumdan soyutlanarak yaşamak inancımızın hiç de  tasvip etmediği bir olay. Özellikle ramazan ayı kaynaşma muhabbet ve sevgi ayı. En güzel, en sade ve en zarif elbiselerimizle ramazanı yâd edelim. İbadetlerimiz, sosyal aktivitelerimiz, insanlığımız, vicdanımız ve inancımız ölçüsünde birbirimizle kaynaşalım. Ramazan bir nevi zenginin kibrini yendiği, fakirin de fakirliğini unuttuğu bir iklim ayı. Bu iklimi her kadının giyimiyle kuşamıyla bayram sevinci içinde yaşamasını arzu ediyoruz.

Ramazana Özel Tesettür Kombinleri 2014

Elbise: Marc Jacobs, Çanta: Stella Mccartney, Ayakkabı: Ferragamo

Bu vesileyle ramazana özel alternatif elbise kombinleri hazırladık. Her zamanki gibi bir kombinde en önce boydan boya kullanacağımız elbisenin konseptini belirlememiz gerekir. Bol kesim, hatları gizleyen, özellikle elbisenin bolluğu kuşak gibi atraksiyonlarla şıklık oluşturan bir stili öneriyoruz. Bunun yanında omuzlardan ve göğüslerden dökümlü elbiseleri de göz ardı etmeyelim.

Ramazana Özel Tesettür Kombinleri 2014

Elbise: Talbot, Ayakkabı: Jimmy Choo, Çanta: Jimmy Choo

Bir taraftan da birbirini tamamlayan parçalarla otantik değerler taşıyan elbiseleri de zikredebiliriz. Son olarak klasik yakalı, kendinden kuşaklı, gizli düğmeli, bol kesimiyle tesettürün ilkesel kurallarına da uyan modelleri, titiz hanımlar için favori bir elbise olarak görüyoruz.

Ayakkabılar babet, başörtüsü olarak, ipek şal ve eşarplar canlı renklerin oluşturduğu kombinleri tercih edebilirsiniz. Ama baskın renklere sahip olan elbiseye de, daha pastel ve kontrast sağlayacak renk takı ve aksesuarlar doğal olarak kombinde yer verilmeli. Umarız genel olarak baktığımızda alternatif bu kombinlerden birisi, belki de sizin tam istediğiniz bir kıyafete örnek olabilecektir.

Ramazana Özel Tesettür Kombinleri 2014

Kombin5: Elbise: İssa, Ayakkabı: Valentino, Çanta: Chloe

Yorumlar

“İftar Davetlerine Özel Elbise Kombinleri” için 4 cevap

 1. seda deveci dedi ki:

  paylaşmış olduğunuz kombinler çok güzel bunlardan satın almak istiyorum ama sadece görsel olarak var nasıl satın alabilirim yardımcı olabilir misiniz teşekkürler 🙂

 2. admin dedi ki:

  Online satışımız bulunmuyor ne yazık ki…

 3. esra dedi ki:

  nereden alıcaz peki biz bunları güzel güzel gösteriyosunuz da

 4. beyza dedi ki:

  evet arkadaşlara katılıyorum. Milleti özendiriyosunuz ama kimse alamıyor. verdiğiniz markalar hep yabancı. Madem satış yapmıyosunz paylaşmayın lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir