İftar Davetlerine Özel 4 Farklı Kombin

İftar Davetlerine Özel 4 Farklı Kombin

Tesettür İftar Kombinleri

Az ve öz parçalarla iftar davetlerinde minimalist şıklığı yansıtın. Fazla renge ve fazla ayrıntıya yer vermeden en trend görünümlere kavuşun.

Ramazan‘ın sadeliğine yakışacak mütevazı, mütevazı olduğu kadar da şık tesettür kombinler içinse ilhamınız olacak görünümlerimize göz atın.

İşte iftar davetlerine özel 4 farklı tesettür kombin önerisi.

Tesettür İftar Kombinleri

Tulum: Latifa İstanbul

Tek Parça Şıklığının Yeni İsmi: Tulum

Son günlerde şıklık denince ilk akla gelen parça, tulumlar oluyor. Dar kalıplarından kurtulan neredeyse bir elbise görünümü kazanan tasarımlar, akışkan kumaşlarıyla da rahat ettirmenin peşinde. İftar davetlerinde kullanacağınız şık tulumları, uzun boylu kadınlar ‘mule’ ayakkabılarla; kısa boylu kadınlar topuklu sandaletlerle kullanarak ince, zarif bir görünüme kavuşabilir. Yazlık ipek şallar da tulumlarınızın şıklığını vurgulayacak, kutu el çantaları karakteristik stilinizi öne çıkaracak.

Tesettür İftar Kombinleri

  • Kombin Detayları:
  • Etek: Vanessa Seward
  • Ceket: Maje

Etek & Ceket & Ayakkabı Terlik

İftar kombinlerini en temel parçalarla buluşturmalı. Fazla detaydan kaçıp az ve öz görünümlerle minimalist ve elegan stiller yakalayabilirsiniz. Son yıllarda tesettürlü kadının dolaplarında baş rolü kapan denim etek bu kombin için ilk seçenek. Denime teğinize elegan bir duruş katmak için saten bir ceketle tamamlayın. Böylece ceketiniz boyunuzu fazla klasik bir görüntü oluşturmadan denim etekle şık ve rahat bir görünüm yakalamanızı sağlayacak. Soft dondurma renkleriyle şallarla kombini tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı tercihiniz ise sivri burun babetler, mule ayakkabılar, blok topuklular ya da sezonun öne çıkan trendi terlik/ayakkabılardan yana olabilir.

Tesettür İftar Kombinleri

Elbise & Kimono & Topuklu Sandalet

İftar şıklığına yakışacak en naif kombinlerin baş rol oyuncuları elbise ve kimonolar oluyor. Maksi boy XL elbise tasarımlarıyla kombinlenen kimonolar tıpkı bir ferace görünümde. Kimonoların feraceden farkı ise düğmesiz, fermuasız ve daha ince kumaşlarla tasarlanıyor olması. Sıcak yaz günlerinde iftar davetleri için iyi bir tercih olacak bu ikiliye eşlik etmesi gerekense şifon şallar. Pudra, ekru, krem gibi nude tonları baştan aşağı kullanarak ton sür ton birliktelikleri denemeniz bu ayın zarif ruhuna yakışacak.

Tesettür İftar Kombinleri

Beyaz Takım Ruhu

Son yılların en şık birlikteliklerine zemin hazırlayan takım parçalar, iftar davetleri için en iyi tercihler arasında yer alıyor. Neredeyse etek görünümü kazanan bol ekru bir pantolon, üzerine yine ekru şık detaylara sahip bir tuniği kullanın. Bu takım ruhunun şıklığını sivri burun babetler, omuz askılı çantalar ve desenli ipek şallarla tamamlayın. Beyazla zarif bir görünümü yakalayacak gök mavisi ise kullanacağınız diğer bir renk olabilir. Beyaz ve mavinin tonlarıyla baştan aşağı yapacağınız birliktelikler iftar davetlerinde minimalist ve şık stilinizi yansıtacak.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir