İftar Davetlerinde Ne Giysek, Ne Giymesek?

İftar Davetlerinde Ne Giysek, Ne Giymesek?

Tesettür İftar Kombinleri

Ramazan ayında iftar soflarını onurlandıracak özel seçimler yaparken; mübarek aya gölge düşürmeyecek kıyafetler seçmek gerekiyor.

Sıcak yaz günlerini ve yaz yağmurlarını da düşünerek kombin yapmak bu zamanlarda belki biraz daha zorlaşabiliyor. Peki, iftar davetlerinde ne giysek, ne giymesek?

İftar Davetlerinde Ne Giysek, Ne Giymesek

Dış Giyime Önem Verin

Sıcak yaz günlerinde Ramazan’ı yaşamak zor olsa da tesettürün ölçüsünden ödün vermemek gerekiyor. Bu sebeple dış giyim parçalarına her zamankinden daha önem vermeli. Sezonda incecik kumaşlarla tasarlanan yazlık pardösülerin yanı sıra takım parçalar da imdada koşacak. Tulumlar, bol pantolonlar ya da eteklerle bir araya gelen uzun incecik maksi boy ceketler, kombinlerinizin anahtar parçası olmalı.

İftar Davetlerinde Ne Giysek, Ne Giymesek

Tek Renk Kombinlere Yönelin

İftar davetlerinde şık parçalar seçerken tek renk kombinler yapmaya özen gösterin. Capcanlı ve kontrast uyumu kullanmadan ya tek renk ya da ton sür ton birliktelik yapın. Krem bol bir pantolon, beyaz bir tunik, yine bir krem ceket ve aynı renkte ayakkabı, şal. ‘Biraz soluk mu oldu?’ diyenlere inat bu elegan birlikteliğin ne denli şık gözüktüğünü keşfederseniz, Ramazan ayından sonra da bu stilden vazgeçemeyeceksiniz.

İftar Davetlerinde Ne Giysek, Ne Giymesek

Bol Olduğu Kadar Şık Elbiseleri Sevin

Tesettürlü kadının iftar davetlerinde baş rolü elbiseler oynuyor. Bu parçalarda tercihleriniz ise kalem elbise kesimleri ya da üst kısmı fazlaca oturan tasarımlardan yana olmamalı. Sezonda kendine özel bir yer edinen bol elbiseler, vücuda değmeyen kalıplarıyla hem rahat ettiriyor hem de bu ayın ruhuna uyum sağlıyor. Sıcak yaz günlerinde harika bir tercih olacak bol elbiseler, kimi zaman desenli modelleriyle kimi zamansa tek renk ama detaylara işlenen trend duruşlarıyla dikkati çekiyor.

İftar Davetlerinde Ne Giysek, Ne Giymesek

Pantolonun da En Bolu Olsun

Tesettürlü kadının Ramazan aylarında da her zaman ilk tercihi elbise ve eteklerden yana olmalı. Ancak pantolon rahatlığına alışanlar için de her zaman mümkün olmuyor. Bunun içinse tercihler bol pantolonlardan yana kullanılmalı. Neredeyse etek görünümüne kavuşan pantolonlar, her ne olursa olsun kısa bluzlar yerine yine maksi boydaki hırka veya trençkotlarla kombinlenmeli.

İftar Davetlerinde Ne Giysek, Ne Giymesek

Kaftan & Abayalara Şans Verin

Ramazan ayında iftar kombinlerine en yakışacak parçalardan biri hiç şüphesiz kaftan ve abayalar. Son yıllardaki modernize kesimleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran tasarımlar, sıcak yaz günlerinde tesettürlü kadınlar için harika bir seçenek olacak. Şık bir topukluyla davetlere, sneakerlarla günlük şıklığa uyarlanabilecek kaftan ve abayaları bu Ramazan denemeden geçmeyin.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir