İçinizdeki Tasarım Ruhunu Ortaya Çıkarın!

İçinizdeki Tasarım Ruhunu Ortaya Çıkarın!

İçinizdeki Tasarım Ruhunu Ortaya Çıkarın!

Aslında her kadının içinde bir tasarımcı ruh yaşar. Bu ev dekorasyonunda daha çok ortaya çıkar. Evlerin eşyalarını değiştirme, şık aksesuarlarla detayları hareketlendirme ve özel dekorasyon seçenekleri ile kendi kendinizin tasarımcısı olursunuz. Peki bu özelliğinizi kıyafetlerinizde ortaya çıkartmaya ne dersiniz? İşte içinizdeki tasarımcı ruhu ortaya çıkartabileceğiniz stil önerilerimiz.

Styling Nedir (2)

Bir terzi ile işe başlayın

Özel dikim yapmanın en büyük zevki, kendi seçtiğiniz kumaşla beğendiğiniz ya da hayalinizde istediğiniz modeli yaptırabilmek. Bu tercihinize biraz da stil ve sezon trendlerini ekleyebilirsiniz. Usta bir terzi ile tasarımlarınızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Çiçek desenleri her kıyafette trendy bir görünüş sağlar. Siz de ilk iş olarak çiçek desenli bir kumaşla başlayabilirsiniz. Eğer tercihiniz elbiseden yana ise, metal düğmeler ya da dantel detayları ile tasarımcılığınızdaki farkı ortaya çıkarabilirsiniz.

İçinizdeki Tasarım Ruhunu Ortaya Çıkarın!

Evdeki kıyafetlerinizi değerlendirin

Evde eminim hepimizin atıl olarak bekleyen bir sürü kıyafeti vardır. İşe bunlardan başlayabilirsiniz. Uzun zamandır kullanmadığınız beyaz gömleğiniz varsa buna ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz? Öncelikle düğmelerini farklı ve özel tasarım bir modelle değiştirin. Zımba ya da pullarla lokal bölgelerde hareketlilik sağlayabilirsiniz. İsterseniz kumaş boyası ile kollarının bilek bölümüne ufak desenler bile çizebilirsiniz. Hatta eteklerinize kalın deri kemerler ekleyerek stilinizde farklılıklar yapabilirsiniz.

İçinizdeki Tasarım Ruhunu Ortaya Çıkarın!

Sadece hayal edin ve yapın

Tasarımcı olmak çok iyi bir eğitimle gerçekleşebileceği gibi, daha amatör düşünüldüğünde kendi hayalinizde kıyafetleri ya da modelleri çizmek ve diktirmekle de olacaktır. Etrafınızdaki herkesin kıyafetlerini incelemeye alın. Her modeli hayalinizde size göre daha iyi olabilecek ufak eklemeler ve çıkarmalarla hayal edin. Daha sonrasında usta bir terzi ile hayallerinizi gerçekleştirin. Emin olun kendi tasarımınız, yüzlerce lira verdiğiniz bir kıyafetten daha değerli olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir