Huzurlu Bir Yatak Odası Nasıl Düzenlenir?

Huzurlu Bir Yatak Odası Nasıl Düzenlenir?

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri ve Trendleri 2013

Huzurlu Bir Yatak Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Yatak odanızın görünümü huzurlu bir inziva bölgesi gibi değilse, ona huzur ve dinginlik katmak için dekorasyon işine el atmanız gerekiyor demektir.

Evin en özel köşesi, kuşkusuz yatak odanız olmalı. Çocuklardan, işten ve günlük hayatın stresinden uzak kaldığınız, inzivaya çekildiğiniz yer orası. Eğer şimdiki görünümü huzurlu bir inziva bölgesi gibi değilse, orayı, huzur ve dinginlik katmak için yeniden dekore etmeniz gerekiyor demektir.

YesilTopuklar.com’un dekorasyon önerileri, yatak odanızda daha huzurlu bir atmosfer oluşturmak için çok işinize yarayacak. Hayal etmeye değer!

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri ve Trendleri 2013

Renkleri değerlendirin

Bir odayı yeniden dekore etmenin ilk adımı, renkler üzerinde kafa yormaktır. Özellikle söz konusu olan romantik bir yatak odası atmosferi oluşturmaksa, renkler burada daha fazla devreye giriyor. Seçtiğiniz renkler açık yeşil, açık mavi ve hafif krem tonları gibi huzur verici ve sakinleştirici olmalı. Parlak renkler gerilimi yükseltir ve bu nedenle kaçınılması gereken tonlardır.

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri ve Trendleri 2013

Aksesuar seçiminde dikkatli olun

Odanızı yeniden dekore ederken, aksesuar kullanmanız önemli. Ama seçim yaparken, özel aksesuarlar ve kalabalık yaratacak olan nesneler arasındaki ayrımı iyi yapmanız gerekir. Çok fazla aksesuar kullanmak, odanızı rahatlatmak yerine daha da sıkabilir. Mumlar, çiçekler, kurutulmuş kokulu çiçekler, yumuşak yastıklarla ve pofuduk yorganla birlikte huzurlu bir dokunuş verebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri ve Trendleri 2013

Pencereleri süsleyin

Düz, standart plastik jaluziler size ilham vermez. Güzel perdeler, ipek kuşaklarla pencerenizi giydirmeyi deneyin. Ya da pencereleri ufak esintiyle havalanacak şeffaf perdelerle kaplayın. Pencereye bağlı kepenklerle rahatlık duygusunun yanında yazlıkmış hissi uyandırabilirsiniz. Yalnız seçtiğiniz pencere örtüsü yönteminin özelinize dokunmamasına dikkat edin.

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri ve Trendleri 2013

Televizyonu odanızdan atın

Televizyon izlemekten daha fazla huzuru öldüren bir şey olamaz. Mümkünse televizyonu yatak odanızdan çıkarın ve televizyon izlemek için belli zaman kuralı koyun.

Yatak Odası Dekorasyon

Yeni odanızda zaman geçirin

Çok çalışıp az dinlenmek, hayatınıza zarar verir. Yeni odanızın ne kadar huzurlu göründüğünü ve hissettirdiğini fark etmezsiniz bile. İyisi mi diğer önceliklerinizi bir kenara bırakıp odanızda biraz daha zaman geçirmeye çalışın.

Yorumlar

“Huzurlu Bir Yatak Odası Nasıl Düzenlenir?” için 2 cevap

  1. Betül dedi ki:

    çok şık takımlar bayıldım

  2. Güleser dedi ki:

    ilkini çok beğendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir