Hurma İçeren 3 Günlük Diyet Programıyla Zayıflayın!

Hurma İçeren 3 Günlük Diyet Programıyla Zayıflayın!

3 Günlük Hurma Diyeti

Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan hurmayla ilgili son yıllarda çok sayıda araştırmalar yapılıyor, her seferinde farklı faydaları ortaya çıkıyor.

Hurma, besin içeriği en zengin meyveler. İçerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vb.) ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcut. Birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahip.

Sağlıklı beslenme ve zayıflamada esas olan besin çeşitliliğidir. Her besin grubundan uygun miktarlarda tüketmek sağlıklı yaşam için gereklidir. Hurma içerdiği besin çeşitliliği, antioksidan (kansere karşı koruyucu ögeler) ve lif ile günlük beslenmemizi tek başına çeşitlendiren ender yiyeceklerden birisi.

Hurma ne yazık ki ülkemizde çoğunlukla Ramazan aylarında hatırlanıyor ve tüketiliyor. Ramazan ayı dışındaki zamanlarda marketlerde, kuruyemişçilerde hurma bulmak zorlaşıyor.

Hurmanın Zayıflamaya Faydaları

Sağlıklı beslenmenin en temel gıdalarından biri olan bu mucize meyve zayıflarken de tüketilebilinir. Sağlıklı zayıflama diyetlerinde besin çeşitliliği esastır ve hurma bu yönüyle diyet listelerinde bulundurulması gereken bir meyvedir. Hurma, tok tutucu özelliği, posalı yapısı, tatlı ihtiyacını karşılaması nedeniyle ara öğün olarak zayıflama programlarında yer almalıdır.

Hurma İçeren 3 Günlük Zayıflama Programı

  • Kahvaltıdan 15 dakika önce: 2 bardak su + 2 hurma
  • Kahvaltı; 2 dilim tam buğday ekmeği, 1 haşlanmış yumurta, 2 dilim peynir çeşitleri, yeşillik, 4-6 zeytin
  • Öğle: 1 hurma + 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği + 1 kase yoğurt + 1 dilim esmer ekmek
  • Ara öğün: 1 bardak süt içerisine 3 adet hurma ve 10 adet iç badem blenderda çekilir.
  • Akşam: 1 hurma + 1 porsiyon kırmızı et / tavuk et / balık eti + Zeytinyağlı bol salata
  • Yemekten 2 saat sonra: 2 hurma + Bitki çayı

Diyetisyen Kübra Bal’dan randevu almak için www.kubrabal.com adresini ziyaret edebilir veya 0216 428 36 84’ü arayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir