“Hüdayi`nin Ziyafet Sofrası” Bugün Sahnede!

“Hüdayi`nin Ziyafet Sofrası” Bugün Sahnede!

Ziyafet Sofrası

Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’nin “Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası” isimli eserinden tiyatroya uyarlanan oyun 23 Şubat Pazartesi günü Üsküdar’da sahneleniyor.

Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’nin kaleme aldığı “Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası” kitabından esinlenilerek Tiyatro Külliyen Grubu tarafından hazırlanan Ziyafet Sofrası Tiyatro Oyunu Üsküdar’da sahneleniyor.

Yönetmenliğini Osman Doğan’ın yaptığı “Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası”nda oyunu komedi türünde, 90 dakika süren tek perdelik bir oyun.

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde 23 Şubat Pazartesi günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek olan tiyatro gösterimi ücretsiz ve herkese açık olarak yapılacak.

Ziyafet Sofrası

HÜDAYİ’NİN ZİYAFET SOFRASINDA NELER ANLATILIYOR?

Soğuk bir kış günü… Üsküdar’da, yolu Hüdayi dergâhına düşen iki sarhoş; Ahmet Kemal ve Mehmet Kemal. Karınlarını doyurmak için geldikleri dergâhta manevi bir ziyafetle karşılaşan Kemaller, yeni bir hayatı tanımaya başlarlar.

Ne var ki ön yargılar ve çekinceler, yılların verdiği alışkanlıklar ve bilgisizlik ile birleşince, yaşadıkları büyük değişim de komik olaylara sahne oluyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir