Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Hayrünnisa Gül’ün Çanakkale Ziyareti…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Hayrünnisa Gül’ün Çanakkale Ziyareti…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün Çanakkale ziyareti…

Yolculuk sırasında Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekileri taşıyan deniz otobüsüne iki sahil güvenlik botu eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Gül’ü Gökçeada’da Vali Güngör Azim Tuna, Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, Kaymakam Kamuran Taşbilek ve diğer ilgililer karşıladı.

İLÇE MEYDANINDA VATANDAŞLARLA BULUŞMA

İlçe meydanında vatandaşlarla selamlaşan Cumhurbaşkanı Gül, Gökçeadalılara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Kendisine gösterilen sevgiye teşekkür eden Cumhurbaşkanı Gül, Gökçeada’nın Türkiye’nin en gözde yerlerinden biri olduğunu söyledi. “Adalarımız çok değil ama en sevdiğimiz yerler” diyen Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin her vatandaşının eşit olduğunu ve tüm vatandaşların kardeşlik içinde mutlu olmasını herkesin arzuladığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, “Herkesin derdi bizim derdimizdir, sevinci sevincimizdir. Anadolu toprağına bitişik değilsiniz ama yalnız da değilsiniz. Şirin adamızın muhakkak istekleri vardır, bunların gereğini yapacağız” dedi.

ZEYTİNLİ KÖYÜ’NÜ ZİYARET

Daha sonra Rum Köyü Zeytinli’ye geçen Cumhurbaşkanı Gül, köyde kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra bir kahvede Türk Kahvesi içti.

KORE GAZİSİ RUM KÖKENLİ VATANDAŞ

Cumhurbaşkanı Gül, burada Kore Gazisi olan Rum Kökenli vatandaş İlya Banago ile tanıştırıldı. Banago, Cumhurbaşkanı Gül’e Kore’deki görev yeri ve süresi hakkında bilgi verdi.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül Kaleköy’e geçerek burada öğle yemeği yedi. Bir yamacın üzerindeki restoranda verilen yemek öncesinde Cumhurbaşkanı Gül ile Bayan Gül fotoğraf çektirdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir