Hoca Camide! Gençler Camide!

Hoca Camide! Gençler Camide!

Hoca-Camide-Gençler-Camide

Üsküdar Yeni Valide Camii’nde hadis dersleri düzenleniyor. Camii ve cemaat ilişkisini yeniden tesis etmeye yönelik bu çalışma her pazar ikindi namazından sonra yapılıyor. Derslerin ilki 24 Şubat günü yapıldı…

Yedi Hilal derneği “Hoca Camide, Gençler Camide” sloganıyla düzenlediği organizasyonu Nurettin Yıldız Hoca’nın hadis dersleriyle sürdürüyor. Camii içerisinde yapılan derse kadın, erkek ve çocuk herkes katılabiliyor.

Nurettin Yıldız yaptığı derste hadisi anlamak üzerine önemli bilgiler verirken “Hz. Ali ‘Ben size Rasulullah diyor ki dediğim zaman en güvenilir sözü dinler gibi dinleyin’ der. Bir mümin için ‘Muhammedün Rasullullah’ dedikten sonra Rasulullah’a ait bir sözü nasıl dinlemesi gerektiğinin özetidir bu ifade.” şeklinde konuştu.

Hoca-Camide-Gençler-Camide

Nurettin Yıldız Hoca Peygamberin (sav) ve onun yolunun insanlığa etkisinden bahsederek “Bizi Allah’a ulaştıran Peygamberimizi (sav), rehberimizi dinlerken Ali’yi Alileştiren, Ebubekir’i Ebubekirleştiren, Ömer’i Ömerleştiren bu ruhu yakaladığımız zaman bütün işkenceler üzerimizde de olsa şeytan üzerimize ordularıyla gelse Allah’ın izniyle biz Rabbimizi kazanarak bu dünyadan gideriz. Bir hadis okunacağı zaman mümin Allah’ı dinler gibi dinlemelidir. Çünkü heva ve hevesiyle konuşmayan bir peygamberi dinlemek başka şey, insan kalitesinde iyi sözler söyleyen bir yazarı bir mütefekkiri dinlemek başka bir şeydir. Eğer Allah’a ulaşmak istiyorsak örnek Rasullullah’tır.” dedi. Yoğun katılımın olduğu programda Yıldız, günlük suni sorunların kaynağının hadisten ve ihlastan uzak olmaktan kaynaklandığına dikkat çekerek “Biz Resullullah’ın bir hadisiyle hayat bulabiliriz.” ifadelerine yer verdi.

Her Pazar İkindi Namazında Üsküdar Yeni Valide Camii’de.

Haber: Kemalettin Çeliköz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir