H&M 2016 Moda Şöleni

H&M 2016 Moda Şöleni

H&M 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Retro ve fütüristik ışıltıların hakim olduğu H&M 2015 Sonbahar Kış Koleksiyonuyla birçok markadan farklı tasarımlara imza atıyor. Spor giyim, işlevsellik ve retro-fütürizmin işlendiği markanın kreasyonu Paris Moda haftasında tanıtıldı. Marka, 60’lar fütürizminden etkilenen sportif kayak giysilerini, zengin tonlar ve gösterişli süslemelerle modaseverlere sunuyor.

Lamine yün, parlak deri, yapay kürk, nervürlü triko, kapitone kumaş gibi birçok farklı seçeneği bir araya getiren H&M, 2016 koleksiyonları içerisinde kendine ayrı bir yer edinmiş durumda. Modanın geleceğini en iyi sergileyen koleksiyonda, kalitesini yansıttığı kumaşlarla ve göz alıcı dokunuşlarıyla klasik tarzı yıkıp geçiyor. Bu sıra dışı koleksiyonun, günlük hayatta kullanabileceğiniz parçalarını sizler için seçtik.

H&M 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Kış Kazaklarla Isınıyor

Yün kazakların ve trikoların yer aldığı koleksiyonda kombin tamamlamaları, parlak kumaşlar ya da derilerle sağlanıyor. Kışın soğuk günlerinde deri etekleri ya da deri ayakkabı ve çantalarını kazaklarla beraber kullanmanız tarzınızı yansıtacak ve soğuktan korurken de havalı görünmenizi sağlayacaktır.

Tek renk tasarlanmış kazakları, boncuk ve pullarla şekillenmiş hallerini, balıkçı yakanın çok sık kullanıldığı ürünleri koleksiyonun öne çıkan diğer parçalarında bulmanız mümkün.

Özellikle, balıkçı yaka, boncuklar ve geometrik desenlerin sonbahar renkleriyle buluştuğu kazaklar sıra dışı koleksiyonun yıldızlı ürünleri arasında yerini alıyor.

H&M 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Balıkçı Yaka Hakimiyeti

H&M 2015 Sonbahar–Kış Koleksiyonunda hemen hemen her üründe balıkçı yakayı görmeniz mümkün.

60’ların fütüristik parçalarından etkilenen marka elbiselerinde sadeliğin yanı sıra bordo ve turuncuyu sıklıkla kullanıyor.

Geometrik desenlerle bir araya balıkçı yaka farklı tarzını ortaya koyuyor.

Moda haftasında sergilenen koleksiyonda hakim olan iki farklı temadan biri balıkçı tarz, diğeri ise kayak giysileri. Bu temalar, parlak, zengin ve gösterişli detaylarla bir araya getiriliyor.

H&M 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Soğuktan H&M ile Koronun

H&M’in birçok koleksiyonunda göze çarpan ürünlerin ilk sıralarında gelen hiç şüphesiz ceket, trençkot ve kabanlarıdır. Sonbahar alışverişlerinizde birçok markanın kreasyonunda benzer trençkot ve kabanlara denk gelirken H&M, benzersiz tasarımlarıyla karşınıza çıkacaktır.

Koleksiyonun öne çıkan ürünleri arasında, keçeli yünlü kumaştan tasarlanan beli bağcıklı, yakası asimetrik kapitoneli “burgonya” rengi olarak bilinen kaban yer alıyor. Asaletin rengi olarak siyaha kafa tutan burgonya, H&M’in birçok ürününde kendini gösteriyor. Sonbaharın vazgeçilmezi olabilecek bu rengi sezonda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

H&M 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Kıştan önce sonbaharı rahat geçirmek isteyenler içinse, trençkotlar, ceketler ve uzun hırkalar da koleksiyonda yer alıyor. Sizler için sonbaharda büyük rahatlık sağlayacak parçalardan biri de hafif yün içeren yumuşak iplikten dokunmuş drapeli düğmesiz beli kuşaklı ince triko uzun hırkalar olacaktır.

Göz alıcı koleksiyonda kıyafetlerin yanı sıra ayakkabı, çanta ve aksesuarlar da ilgi çekici. Taşlarla süslenmiş bu ürünlere siyah, kahve, bordo, yeşil gibi renklerin yanında burgonya ve diğer kıyafetlerde kullanılan desenler, renkler aynen işlenmiş ve adeta bir takım oluşturulmuş durumda.

Hazırlayan: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *