Her Okula Dönüş Gardrobunun İhtiyacı Olan 5 Parça

Her Okula Dönüş Gardrobunun İhtiyacı Olan 5 Parça

Sofia Sweat - Elif Değimenci / Beblue Blazer - Ecmel Kırlı

Uzun bir aradan sonra yeniden okula dönüş zamanı. Her zamankinden daha heyecanlı başlayan yeni dönemde, ne giysem telaşı da tekrar gençlerin gündeminde. Öyle ki bu havadan etkilenen moda dünyası, çoktan rotasını kolej stiline çevirdi.

Sportif stillerin baskın olduğu 2021 sonbahar – kışında, rahat ve cool bir Z kuşağına el sallıyoruz. Şimdi, yazımızda geçen 5 anahtar parçayla okula dönüşü en havalı şekilde kutlama zamanı.

Touche Blazer - Ayşenur Coşkun / Trendyolmilla Blazer - Ceyda Öztekin

En Sportif Ciddiyet: Blazer

Genç stillere cool bir ciddiyet kazandıran ceketler, şimdilerde dolapların olmazsa olmazı. Belki bir sunum belki bir arkadaş buluşması hiç fark etmez, bu sezon bir blazer’ı kombinlemek şart. Ama kesinlikle bele oturan modelleri değil, geniş kesimleriyle maskülen görünenleri seçmek gerek.

Tesettür Blazer Ceket Mango 2021

Blazer: Mango 2021 Sonbahar-Kış

Tabii bu tasarımları da öyle gömleklerle, yüksek topuklularla değil; mesela bol bir jean, bir tişört, yüksek tabanlı sneaker ile bir araya getirmeli.

Addax Sweat - Mavera Bulut ve Trendyolmilla Sweat - Ecmel Rümeysa Ocak

Kampüsün Cool Kızına: Sweat

Ev stilinin yıldızı sweatshirt’ler artık eskisinden daha çok sokakta, çok daha kombinlerde…

Okula dönüşün as parçalarından sweatshirt’lerin listeye girmeyeceğini düşündürdüysek bu bizi üzer. Çünkü bu parça 2021 sonbaharında neredeyse tüm kombinlerin baş kahramanı olmaya hazırlanırken okul kombinlerinde başı çekmemesi imkansızdı.

Tesettür Öğrenci Stili Les Benjamins

Sweatshirt: Les Benjamins 2021 Sonbahar-Kış

Zara, Les Benjamins, Bershka gibi markalardan tutun da tesettür giyim tasarımcılarına kadar, renk renk desen desen her yerdeler. Özellikle genç kombinlere yakışan bu parça için kışı özlemle bekleyen o kadar çok kişi var ki… Bol bir jean’le, blazer’ların içine, beyaz oversize gömleklerin üstüne, sweat stillerini en ikonik şekilde yansıtmanın birçok yolu gençlerin hayal dünyasından geçiyor. Ayrıca şunu da söyleyelim ki, kırmızı, mor, yeşil gibi renklerin en yoğun tonları bu sezon sweat’lerde çok moda.

Touche Hırka

Okula da Okul Stili Yakışır: Kolej Hırkası

2021/22 sonbahar – kış sezonunda kolejli stiller çok moda. Bunun en sıcak yolu da hırkalardan geçiyor. Kontrast renk blokları ve çizgileriyle çekici bir tavra bürünen tasarımlar, genç stillerin en basic kombin baş rollerinden biri. İster pileli etekler ister de jean’lerle kombinleyin, sizi en yansıtan renkteki bir hırkayı dolabınıza ekleyin.

Trendyol Man Süveter - Nur Betül Mancak ve BRTC Design Süveter - Sevda Kaba

Kat Kat Moda: Süveter

Kolej hırkalarının moda olduğu bir sezonda süveterin ismi geçmeden olmaz. Belki de hırkalardan çok daha trend olan bu parça, oversize beyaz gömleklerle kombinlenmek için can atıyor.

Tesettür Süveter Mango

Süveter: Mango 2021 Sonbahar-Kış

Kampüse dönüş yolunda rahat edeyim ve cool görüneyim, aynı zamanda da modadan geri kalmayayım diyorsanız hatta hiçbirini demiyorsanız bile bir süveteri dolaba eklemeniz gerek.

Normcore Jile - Nisa / Manuka Tulum - Aybüke Nur Demirci

Normcore Jile
Manuka Tulum

Eforsuz İkonik: Jile/Tulum

Genç görünümlerin rekabet içinde olan iki baş rol oyuncusu daha var. Biri jile diğeri tulum. Bizi bile kararsız bırakan bu parçalarda, seçiminizi proporsiyonunuz belirleyecek. Zayıf ve hatları belirgin olmayan gençlerde tulumlar oldukça iyi dururken daha iri yapılı ve fazlaları olanlarda jileler durumu kurtarıyor. Jile ve tulum rekabetinde kazananı gençler belirliyor.

Refka Kot Pantolon - Neways Jean Pantolon

Refka Kot Pantolon
Neways Jean Pantolon

Bonus: Bol Paça Jean

Genç stillerin dolabında anahtar parça ‘bol paça jean’ler bu sezon fazlasıyla moda. Bu listede sayacağımız tüm diğer olmazsa olmazları tamamlayan denimler, mutlaka alışveriş listesinde eklenmeli. Yakışanı bulması zor olan bu parçalar her ne kadar kurtarıcı olsa seçmesi zor olanlardan. Taşlanmamış modellerden, paçaları bol olup ayakta toplanmayanlar, ne çok kalın ne çok ince olanlardan birini dolaplara eklemek gerek.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir