Her Gün Yaptığımız 5 Moda Hatası

Her Gün Yaptığımız 5 Moda Hatası

Moda Hataları

Biz kadınlar hergün şık olmayı isteriz. Bunu isterken de çok önemli moda hatalarını yapabiliriz. İşte hergün muhakkak birinden birini yaptığımız 5 moda hatası. Trendy bir görünüş ve özentili şıklık için, bu hatalara muhakkak kulak verin. Biliyorum şimdiden merak etmeye başladınız. Sözü çok uzatmadan hemen hatalara geçiyorum.

Yanlış Bone Seçimi

Eşarplar ve boneler

Tesettürlü kadınların kombinlerindeki en önemli parça eşarplarıdır. Uzun zamandır tüm kadınların eşarplarını ve şallarını inceliyorum. Buna bakarken de hep gözüm yanlış ve özensiz seçilen bonelere takılıyor. İpek bone devri tamamen sona erdi. Asla ama asla artık ipek boneleri kullanmayın! Eşarbınız ya da şalınızın içine sadece penye, siyah tek renk bone kullanabilirsiniz.

Bone kullanmanın da çok önemli kuralı var. Boneniz asla alnınızın yarısına kadar inmesin. Saçınızı göstermeyecek şekilde saçınızın en dibine boneyi çekin. Bunu yaparken de eşarp ya da şalınızı biraz öne alarak bonenizin en az görünmesini sağlayacak şekilde örtün. Boneninizin hiç görünmemesi ise size en iyi görüntüyü sağlayacaktır. Tabi hepimizin alnı çok geniş olmadığından, bonenin en asgari görünmesi bile yeter.

Ayakkabı Seçimindeki Yanlışlar

Yanlış ayakkabı seçimi

Kombinlerimizde her detay doğru seçilmeli. Biz kadınların ayakkabılara aşırı düşkünlüğü var bunu kabul edelim. Bazen tüm günü hem yüksek platform, hemde yüksek topuklu ayakkabılarla geçiren kadınlar var. Özellikle günlük giyimde tesettürlü kadınlar için bu ayakkabı seçimi, en büyük moda hatalarından. Emin olun günlük kombininiz ne olursa olsun o ayakkabı asla olmaz. Kombininizdeki stil ne ise ayakkabınızı ona göre seçin. Özel bir davette spor ayakkabı giymemeniz gerektiği gibi, şık bir abiye elbise altına da asla düz babet giymeyin.

Tesettür Giyimde Yapılan Yanlışlar

Çok dar kıyafetler

Artık bedeninizi sarıp sarmalayan, tüm hatlarınızı ve fazla kilolarınızı ortaya çıkaran kıyafetlerden uzak durun. Bu seçim tesettür ölçüsüne uymadığı gibi, inanın şıklığın yakınından bile geçmiyor. Rahat, bedeninizle uyumlu kıyafetler kombinlerinizde ilk tercih edecekleriniz arasında olmalı. Bununla birlikte size üç beden büyük gelen kıyafetleri de asla giymeyin. Bedeninize oturmayan, vücut hatlarınızı belli etmeyen kıyafetler, size stil görünüşü sağlayacaktır.

Aksesuar Seçimindeki Yanlışlar

Aksesuar bolluğu

Kombinlerin en önemli tamamlayıcısı aksesuarlar. Fakat bunu da aşırıya kaçırmamak gerek. Kolunuzda on ayrı modelde bileklik ya da bilezik, bir de üstüne kocaman bir saat en büyük moda hatalarından. Yine aynı kombinde boyunda iki üç adet kolye. İnanın bu durum sizi tam bir rüküşlük abidesi durumuna sokacaktır. İdeal olanı; ölçülü giyim, ölçülü kombin, ölçülü aksesuar unutmayın!

Kombinlerde detay ve renk karmaşası

En iyi kombin doğru renklerin birlikte kullanılması ile sağlanır. Bazen dört, beş, hatta altı yedi rengi bir kombinde kullanan kadınlar var. Bununla birlikte üst üste aşırı giyenerek abartılı bir görüneme de kaçanlar var. Detay karmaşası ise tam bir facia. Kombinlerinizde renklerin dengesine ve detayların ölçüsüne çok dikkat edin.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *