Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Hazırlayın Gönlünüzü Beldelerin En Güzeline Sefer Var

Hazırlayın Gönlünüzü Beldelerin En Güzeline Sefer Var

Beldelerin En Güzeli

Umreye Niyet Edin…

Eğer mübârek beldelere sefer niyetiniz varsa, durmayın!.. Dünyevî hiçbir işinizle ertelemeyin niyetinizi… Bir an önce hazırlıklara başlayın.

Sefer var bugün, beldelerin en güzeline… Huzur iklimi Medîne’ye sefer var!..
Sevgilimizin gönlünden hiç ayırmadığı Mekke’ye sefer var. Dinimizi, imanımızı kemâle erdirmek için Medîne’yi tanımak elzemmiş. Evlerin en güzelini görüp tanımak elzemmiş. İslâm’ı aşkla yaşamak için, Allâh’ın Habîbi’ni Medîne’de, Uhud’da Hira’da tanımak elzemmiş. Medîne’de Mekke’de Kur’ân ziyâfetiyle dolmak elzemmiş.

Haydi durmayın, hemen hazırlıkları başlatın. Seferimiz kâinâtın kalbine… Kâbe, asırlardır inananları çağırıyor, imanlarını daha bir perçinlemek için. Seferimiz Asr-ı Saâdet’te sahabenin gönlüne; ensâr sizi kucaklamak için bekliyor.

Haydi durmayın hemen hazırlıkları başlatın. Hiç endişeye kapılmayın. Ev sahibiniz, Allah ve Rasûlü!.. Hacer anamız gibi endişelerden sıyrılmış bir yürekle dâvete icâbet edin!..

“İnsanlar arasında Haccı îlân et ki, gerek yaya olarak gerekse nice uzak yoldan gelen yorgun develer üzerinde, kendilerine âit birtakım faydaları yakînen görmeleri, Allah’ın kendilerine rızık olarak (verdiği kurbanlık hayvanlar) üzerine belli günlerde Allah’ın isimlerini anmaları için sana (Kâbe)’ye gelsinler.

(el-Hac, 27-28) 

Ravzanın, Ashâb-ı Kiram’ın, ağlayan hurma kütüğünün, Uhud’un, Hazret-i Hamza’nın, sevgi dolu Kâbe’nin feyziyle hayatınızı değiştirip Kâbe’nin ayrılmaz bir parçanız olmasını istiyorsanız; ruhunuz ve kalbiniz Yeşil Kubbe’nin altında yaşasın istiyorsanız, umreye niyet edin.

Maddî imkânlarım yok mu diyorsunuz ? O hâlde gitmek için kalbinizde aşk sermâyesi biriktirin. Götüren aşk olsun. Namazlarınızda gözyaşına gözyaşı ekleyin ki, Ravza’nın merhametli sahibine ulaştırsın isteğinizi. Çünkü orada aşk ehline himmet var.

Hazırlayın gönlünüzü… Yolculuğumuz hasretle beklediğiniz Yeşil Kubbe’ye.

Uhud sizi bekliyor.  Hazırlanın; muhabbette bâkî kalanların cennetine sefer var.

Allah’ın ve Rasûlü’nün misafiriyiz. Ey kalbim hazır mısın?! Uyan, kusur görme, sabret, aşkla sev, sevil, melekleri gör…

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *