Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Hayat Tarzınıza Uygun Bir Düğün Hayali

Hayat Tarzınıza Uygun Bir Düğün Hayali

Düğününüze hazırlanırken konsepti ile ilgili planlamanıza mümkün olduğunca erken başlayın. Bunu yaparken hayat tarzınıza uygun olmayan seçeneklerden uzak durun…

Önemli olan sizin rahatlığınız ve günün tadını çıkarabilmeniz. Sportmen ve doğasever bir kişiliğe sahipseniz düğününüzü bir kumsalda yapabilirsiniz. İhtişamı seviyorsanız oteller ve yalılar sizi bekliyor. Romantik bir yapınız varsa kır düğünü tam size göre.

Bir organizasyon firmasıyla çalışacak imkânınız varsa işiniz çok kolay: Günümüzde yalnız büyük şehirlerde değil Türkiye’nin her yerinde çok iyi hizmet veren firmalar bulunuyor. Onlar profesyoneller olarak sizin için her detayı düşünecektir, sizi iyi anladıklarından emin olun ve kalbinizi ferah tutun. Eğer düğününüzü kendiniz planlayacaksanız işiniz biraz daha zor ancak siz bu kısmı hiç düşünmeyin, tavsiyelerimize uyun.

Mekân çok önemli: Her zaman olduğu gibi önce etraflı bir araştırma, dergiler, kataloglar internet siteleri… Fikriniz çok, alternatifleriniz az olsun. Beğendiğiniz mekânlarla görüşürken herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için her detayı konuşmaktan çekinmeyin, bu sırada karşınızdaki kişinin uzmanlığından faydalanabilirsiniz. Hatta görüştüğünüz yerde yapılan bir düğüne bile katılabilirsiniz.

Oturma düzeni ve mekânın kapasitesi çok önemli. Davetli listenizi gözden geçirin ve ekstra konuklar için masa ayırın. Yeni evlenen arkadaşlarınızdan tavsiyeler alın, büyüklerinizi dinleyin ama başkalarının sizin adınıza karar vermesine izin vermeyin.

Düğününüzde farklı detaylar istiyorsanız havai fişek yerine dilek feneri uçurabilirsiniz. Gündüz için güvercin ya da yüzlerce balon da tercih edebilirsiniz. Nikah şekeri yerine el yapımı rengarenk sabunlara ne dersiniz? Ya da üzerinde karikatürlerinizin olduğu magnetlere?

Mekânın uygun bir yerinde bir fotoğraf köşesi belirlerseniz her yerden ayrı ayrı patlayan flaşlardan kurtulmuş olursunuz.

Hazır gelinlik tercih edin: Mağazaların vitrinlerinde birbirinden güzel gelinlikler sizi bekliyor. İstediğinizi alabilirsiniz ancak karar vermek güç. Peki, işe nereden başlayacaksınız? Önce kendinizi tanıyın. Kusurlarınızı örtecek modeli belirlemek için farklı gelinlikler deneyin. Kuyruk ve duvak gelinliğin en önemli detayları. Kabarık modeller sizi kısa gösterebilir. Zayıf görünmek istiyorsanız asimetrik modellere yönelebilirsiniz. İstediğiniz uzun görünmekse tek parça, bele tam oturmayan, aşağıya doğru yavaşça genişleyen modeller tam size göre. Hazır gelinlik tercih ederseniz yaklaşık iki ay süren prova ve dikim sürecinden kurtulmuş olursunuz. Kötü bir sürprizle karşılaşma riskiniz olmaz. Ancak farklı bir gelinlik istiyorsanız güvendiğiniz bir moda evi ya da gelinlikçiyle çalışmalısınız. Provalarınızı düğünde giyeceğiniz ayakkabıyla yapın. Ayakkabınız fazla görünmeyeceğinden modelinden çok rahatlığını göz önünde bulundurun. Seçim esnasında zevkine ve tecrübesine güvendiğiniz biri yanınızda olsun.

Kuaförünüzü iyi tanıyın: Düğün gününden en az bir ay önce kuaförünüzü belirleyin. Saç modeli konusunda tavsiyelerini alın ve tek bir prova ile yetinmeyin. Bir duvakla birlikte pratik birkaç model uygulatarak fotoğraflayın. İçlerinden size en uygun olanını seçin. Stres ve yorgunluk izlerinden kurtulmak için düzenli cilt bakımı şart.

Düğün fotoğraflarınızı kim çekecek?: Eskisi gibi bir stüdyoya girip birbirinden zor ve yapmacık pozlar vermek zorunda değilsiniz. Bir düğün fotoğrafçısıyla anlaşıp, birlikte bir yer ve konsept belirleyeceksiniz. Gün boyu sizinle birlikte olacak ve hazırlıklarınızı en doğal şekilde pozlayacak.

Giriş müziği sevginizi yansıtsın: Müzik seçme işini son günlere bırakmayın. En sevdiğiniz şarkıyı tercih edebilirsiniz ama sevginizi anlatmasına özen gösterin.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *