Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Haşerelerden Kurtulmak İçin Baharatlardan Yardım Alın

Haşerelerden Kurtulmak İçin Baharatlardan Yardım Alın

 

Baharatlar ve Faydaları

Havaların ısınmasıyla birlikte evde karınca, sinek ve böceklerle karşılaşmaya başlandı. Koronavirüs döneminde market market böcek ilacı aramak istemiyorsanız ya da zaten kimyasalları eve hiç bulaştırmam diyorsanız bu haşerelerden kurtulmanın doğal çözümü baharatlarda saklı. Yani bin bir derde deva baharatlar temizlikte de işe yarıyor. Sizde haşerelerden kurtulmak için baharatlardan yardım alın. Peki hangi baharatı nasıl kullanacaksınız? İşte tarçından karanfile baharatlarla haşerelerden kurtulmanın doğal yolları

Tarçın

Böcekler İçin Tarçın

Tarçın çok etkili bir böceksavardır. Hamam böceği ya da karıncaların geldikleri noktalara tarçın serperek onları öldürmeden, istemediğiniz yerlerden uzak tutun. Kapı eşikleri, pencere önleri, tezgah kenarları ilk akla gelen noktalar… Tabi sizin evde durum farklı olabilir. Böcek yapan bitkilerin diplerine de az miktarda toz tarçın serpin. İşe yaradığını göreceksiniz.

Nane Yağı

Örümcekler İçin Nane Yağı

Örümcekleri öldürmemek gerekir çünkü evlerimizdeki örümceklerin neredeyse hiçbirinin insana herhangi bir zararı olmadığı gibi, zararlı küçük böcekleri yiyerek beslendikleri için evimizin ekosistemine katkıda bile bulunurlar. Peygamberimizi Sevr Mağarasında tabi ki Allah’ın mucizesi olarak korumak amaçlı ağlarını örmesi de örümceği öldürmemek için ayrı bir sebep. Ancak ağları ve bazen de görüntüleri nedeniyle evin her yerinde gezinmesini istemediğiniz yerleri temizledikten sonra birkaç damla nane yağı damlatılmış temiz su ile silin.

Defne - Fesleğen - Adaçayı

Karıncalar İçin Defne – Fesleğen – Adaçayı

Karıncaların gelmesini istemediğiniz yerlerden tarçınla uzaklaşatırabileceğinizi başta söyledik. Eğer evde o an için tarçın yoksa defne, fesleğen ve adaçayı da karıncaları evden uzak tutmakta birebirdir. Karıncaların geçtiği yollara bu baharatları küçük hale getirip serpiştirin.

Adaçayı - Kahve

Sinek ve Arılar İçin Adaçayı – Kahve

Özellikle yazlık yerlerde ve bahçeli evlerde sinek ve arıların bulunduğunuz yere gelmemesini sağlamak için bir metal çay tabağı içerisinde adaçayı ve Türk kahvesini yakın. İç mekanda uygulaması zor olan bu yöntem kokusu ile tütsü gibi bir etki de bırakıyor.

Lavanta

Pire ve Güveler İçin Lavanta

Lavanta çiçeği pireleri ve güveleri uzaklaştırır. Bunun için kıyafet dolaplarına, hurçlara lavanta keseleri koyun. Aynı şekilde evin uygun yerlerine lavanta serpiştirerek, istenmeyen bu gibi canlıları evden uzak tutabilirsiniz.

Limon ve Karanfil

Sivri Sinek İçin Karanfil

Sivri sinek vızıltısından uyuyamayanlar yarım limona 10-15 adet karanfil saplayıp, yattığınız odada bırakın. Kokudan rahatsız olan sinek ve sivrisinekler asla odaya girmeyecek. Sadece yatak odası değil sivri sineğin sizi rahatsız ettiği her yere koyabilirsiniz.

Beyaz Sirke ve Karbonat

Temizlikte Beyaz Sirke ve Karbonat

Böcekleri, karıncaları ve haşerelerin ziyaretlerinden bunaldıysanız, olmazsa olmaz adımlardan biri de evinizin temizliğine ekstra özen gösterin. Yiyecek artıkları, bulaşık ve benzeri şeyleri ortada bırakmayın. Mutfak tezgahınızı ve dolaplarınızı her zaman temiz tutun. Bu alanların temizliği için beyaz sirke ve karbonat ile yapın. Hem daha hijyen olmasını hem de haşerelerin uzaklaşmasını sağlar.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *