Harika Bir Bayram Stili İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu!

Harika Bir Bayram Stili İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu!

Bu Bayram başka Bayram! Uzun zamandır salgına devrettiğimiz eski normallerimizi bir nebzede olsa geri almayı başardığımız bir Bayram…

1.5 seneye yakındır hayatımızı etkisi altına alan pandemi sürecinin yıkıcı etkisini geride bıraktığımıza göre şimdi kendimize yatırım yapmanın tam zamanı! Şehrin toz tutmuş kaldırımlarından kumsallara uzanan koca bir Yaz serüvenine harika bir Bayram’da dahil ettiğimize göre şimdi kim tutar bizi!

Tamam özgürüz ama halen temkinliyiz! Sosyal mesafe, maske ve hijyen üçlüsünün kontrolünde normalleştiğimiz için, hala ufak bir temkinlik hissi üzerimizde… Çok dağılmıyoruz, şıkır şıkır parçalar, pullar payetler, parlak kumaşlar ve satenler biraz daha bekleyecek! Çünkü bu Yaz’ın ana teması sadece konfor! Kurtarıcılarımız ise pamuklu ve dönüştürülmüş doğal kumaşlar… İşte Yaz’ın dinamizmine uygun 5 enfes Bayram stili…

Pamuklu Court Tunik

Normcore Court Tunikler

%100 pamuk kumaşlar; Ne kadar pamuk o kadar konfor

Bir ürünün %100 pamuk olması her zaman iyi sonuç vermez. Pamuk sık dokunan bir kumaştır, nefes alır, terletmez, üzerinizde yokmuş gibi durur, sık dokunduğu için iç göstermez ama özen ister, dikkat ister! %100 pamuk kumaşlar daha kolay kırışır bu sebeple tam boy elbiseler veya alt giyimde pek tercih edilmez. %100 pamuk kumaşların en fazla kullanıldığı giyim grubu Tunikler, Gömlekler ve Şallardır. Çünkü bu parçalar kırışmaya daha az müsaittir. Yaz sıcağıyla başa çıkmak ve terlememek için bu ürün gruplarında kumaş kalitesi olmazsa olmazınız olmalıdır.

Pamuklu Poti Elbise

Normcore Pöti Elbiseler

Tam boy elbiselerle fazlalıkları saklama sanatı!

Pandemi sürecinde vites düşüren hayatımız bizi evlere iterken, hareket özgürlüğümüzü de elimizden aldığı için özgür günlere biraz kilo fazlalıklarıyla girmiş olabiliriz. Ama sorun yok! İşin sırrı A kesim, rahat kalıp elbiselerde… Elbette bunlarında bazı ufak hileleri var. A kesim elbiseler etek boyuna doğru genişlediğinden, özellikle bel çevresindeki fazlalıklarından memnun olmayan kadınlar için güvenli liman niteliğinde.

Bilmen gereken;
* Kemerden veya bele bağlanan kuşaklardan uzak dur! O zaman bir çuval incir berbat olur, zaten amaç bel bölgesindeki fazlalıkları etek uçlarına doğru genişleyen kalıplara gizlemek!

Pamuklu Block Tunik

Normcore Block Tunik

Düğmeli gömlek veya tunik tercihinizi bir beden büyük yapın!

Özellikle 20’li yaş gençler arasında hızla yayılan salaş ve ferah giyim tarzını sadece basic değil, günlük veya özel gün kıyafetlerinizde de tercih edebilirsiniz. Ama her ürünü salaş giyemezsiniz. Hafif sarkan omuzlar, avuç içlerine uzanan kollar, efil efil savrulan tunikler bu stilin öncüleridir.

Akışkan kumaş sevenler yüzünüzü Viskon kumaşlara dönebilirsiniz!

Her adımınızda elbiseniz ahenkle dans etsin mi istiyorsunuz? O zaman astara ihtiyaç duymayan akışkan viskon kumaşlardan elbiseler tercih edin. Adım attığınızda serinleten meltem rüzgarlarında savruluyor muşsunuz hissi uyandıran bu tür elbiseler özellikle Bayram’ı Yazlık bölgelerde karşılayacaklar için harika bir seçim olacaktır.

Pamuklu Gofi

Normcore Gofi Elbiseler

Bu senenin hiti Gofreler…

Her sene listeleri kasıp kavuran şarkılar gibi moda dünyasında da zaman zaman bir dönemi etkisi altına alan kumaşlar ortaya çıkıyor. Geçen Yaz ve Sonbahar esen Aerobin rüzgarından sonra bu sene zirveye Gofreler oturdu. Aerobin yüksek oranda polyester içerdiği için efil efil gibi gözükse de aşırı terletiyor ve ter belli ediyordu. Fakat Gofreler öyle mi? Dokusu itibariyle tam bir Yaz kumaşı, güneşli havalarda üzerinizden hiç çıkarmayacağınız bir formda… Üstelik yüksek oranda pamuklu bir yapısı var. Yalnız dikkat %100 pamuk değil, yüksek oranda pamuklu! Çünkü tam boy elbiselerde kırışma problemini çözmek için bir miktar poly kullanmak şart.

Bilmen gerek;
* Her poly kötü değildir. Pamuk kadar doğal ve ferah dönüştürülmüş polyler bulunuyor. Bunların naylon dediğimiz o yakıcı, kalitesiz kumaşlarla alakası yok! Fakat bu polyler fiyat olarak biraz pahalı… E sıcak Yaz güneşinin altında gram terlemeden yürümenin de bir bedeli olacak değil mi?

Yok ben klasikçiyim! En yakın butiğe gider, pahalı bir takım alırım diyorsanız, biz sizi tutmayalım! Ama bilmenizi isteriz ki gelecek, yüksek konforlu parçaların hakimiyetine giren online alışverişte

Yukarıda gördüğünüz her ürün işini sanata dönüştürmeyi başarmış Normcore‘a ait… Normcore, modadan bağımsız, sadece rahata ve hatta kafana göre ürünler tasarlıyor. Önce ihtiyaçlarını belirliyor sonra onlara yönelik tasarımlar hazırlıyor. Bütçeni düşündüğü için doğal kumaşlarından esnek tasarımlarına kadar, üretimin her aşamasını kendi yönetiyor. E kumaş onlardan, tasarım onlardan ortaya hem bütçene uygun hem de yüksek kaliteli ve tamamen yerli üretilmiş bir koleksiyon çıkıyor.

Normcore’un giyim, dış giyim ve şal grubundaki tüm ürünlerini keşfetmek, BAYRAM’a ÖZEL %15 İNDİRİM fırsatından hemen yararlanmak istiyorsan Normcoreoffial.com ‘a tıkla!

Merak edenler için Kargo Ücretsiz, Kapıda Ödeme yapabilirsin, ürün istediğin gibi durmadı mı olabilir! Hemen iade veye değişim yapabilirsin. Ödemeni dilersen vade farksız 3 taksitle gerçekleştirebilirsin.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir