Harika Bahar Kareleri Yakalayabileceğiniz İstanbul’un En Güzel Parkları

Harika Bahar Kareleri Yakalayabileceğiniz İstanbul’un En Güzel Parkları

İstanbul Parkları

Pandeminin kasvetinden ve stresinden arınıp gözümüzün ve gönlümüzün çiçek açacağı parklarda dolaşmaya ne dersiniz?

Tam da şu anda olmak istediğimiz yerden bildiriyoruz! Evet belki baharı dilediğimizce yaşayamadığımız bahar günlerini yaşıyoruz ama enerjimizi düşürmeden, kalabalık ve kapalı mekanlara girmeden alabildiğine güzel çiçeklerle kaplı parklara kendimizi atabiliriz. İşte ilkbaharın en iyi karelerini yakalayacağınız İstanbul’un en güzel parkları.

Göztepe 60. Yıl Parkı

Anadolu yakasının en gözde parklarından biri haline gelen Göztepe 60. Yıl Parkı ilkbaharda açan çiçekleriyle, özel tasarım akvaryumları, lale ve gül bahçeleriyle muhteşem zaman geçirebileceğiniz ve keyifli bahar kareleri yakalayabileceğiniz parkların başında geliyor.

İstanbul Parkları

Emirgan Korusu ve Parkı

Kendini doğanın ve bahar çiçeklerinin renkli kollarına bırakmak isteyen İstanbulluların tercih ettiği yeşillik yerlerin başında gelen Emirgan Korusu renkli bahar kareleri için en iyi adreslerden biri.

Fethi Paşa Korusu

Fethipaşa Korusu

Lale ve erguvan zamanı muhteşem görseller sunan Fethipaşa Korusu, nisan ve mayıs aylarında rengarenk bir örtüye bürünüyor. Bu coşkuyu yakalamak için mutlaka Fethipaşa Korusu’na yolunuzudüşürmelisiniz.

Japon Bahçesi

Baltalimanı Japon Bahçesi

Japonya’nın sembolü olan Kiraz (Sakura) Ağacı başta olmak üzere, dört mevsimin güzelliklerinin yaşandığı bir dinlenme alanı olarak ziyaret edilen Baltalimanı Japon Bahçesi belki de az bilinen ama ilkbaharda pembenin en güzel tonunu görmek için mutlaka görmeniz gereken parkların başında geliyor.

İstanbul'un En Güzel Parkları

Büyük ve Küçük Çamlıca Korusu

Erguvan mevsiminin en coşkuyla gözlemlendiği yeşil alanlardan biri olarak bilinen Büyük ve Küçük Çamlıca Korusu ilkbaharın en sevilen ve gidilesi parlarından biri. Zirvesinde ise muhteşem bir İstanbul manzarası sizi bekliyor olacak!

Vehbi Koç Parkı

Doğal Kültür Merkezi

TEMA Vakfı’na ait Anadoluhisarı tepelerine kurulmuş Doğal Kültür Merkezi birçok çiçekli bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Ortaya çıkan görüntüler ise insanın aklını başından alacak güzellikte. Hele erguvan mevsiminde giderseniz olağanüstü manzara daha da keyifli hale geliyor.

Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı bahçesi pespembe manolya ağaçlarıyla süslü hali her yıl kaçırmamamız gereken bir doğal tablo gibi.. Mart ayının 3. haftası açmaya başlayan ve nisan ayına kadar devam eden bu görsel şölen en güzel bahar karelerini sunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir