Haftasonu İçin Fiziksel Aktivite İçeren 5 Ayrı Etkinlik

Haftasonu İçin Fiziksel Aktivite İçeren 5 Ayrı Etkinlik

Haftasonu Etkinlikleri İstanbul Turu

Hafta sonunu hepimiz dört gözle bekleriz. Bütün haftanın yorgunluğunu atıp biraz kafa dinlemek, hafta boyunca akşamdan akşama bir araya toplanabilen aileyle dolu dolu vakit geçirmek için ideal bir zaman dilimidir. Hafta sonu ne kadar verimli, eğlenceli geçerse hafta içindeki enerjimiz de o kadar yüksek olacaktır. Ailedeki her bireyin tek başına yaptığı bireysel etkinliklerden ziyade hep beraber yapılan etkinlikler aile bağlarını kuvvetlendirecektir. Bu yüzden herkesin zevk alacağı ortak bir aktivite seçilmelidir.

Haftasonu Etkinlikleri AVM Gezintisi

Hafta sonu için etkinlik seçerken bir konuyu daha göz önünde bulundurmalıyız. Seçtiğimiz etkinlikler fiziksel aktivite içermelidir. Hem kendi hem de ailenizdeki bireylerin sağlığı için yapılacak en güzel yatırımlardan biridir. Fakat kışın gelmesiyle birlikte eve kapanan aile sayısı azımsanmayacak oranda artmaktadır. Halbuki hep beraber yapılacak ve içinde fiziksel aktivite barındıracak etkinlikler bulmak çok da zor değil. İçinde yürümek, koşmak, zıplamak geçen bir sürü şey üretebilirsiniz. Hadi benim listeme bir göz atalım.

Haftasonu Etkinlikleri At Çiftliği

  1. 1. AVM’lerin sayısının artmasından hiç memnun olmayan biri olarak kış mevsiminde haftasonu yapılacak etkinliklerin arasında 1.sıraya AVM gezilerini koymak istiyorum. Çünkü kocaman bir AVM’nin içinde gezerken hem vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsun hem de farkında olmadan binlerce adım yürümüş oluyorsun. Ayrıca içlerinde çocuklar için park alanı bulundurması da en güzel yanı. Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirip hem de fiziksel aktivite yapmasını sağlayabilirsiniz.
  2. 2. At çiftlikleri güne mükemmel bir kahvaltıyla başlayıp ardından ata binmek, yürüyüş yapmak için ideal yerlerdir. Ata binmek oldukça faydalıdır. Hem vücuttaki birçok kası aktive etmesi hem de ruhsal anlamda rahatlatması açısından artık tedavi metodu olarak bile kullanılmaktadır. Yaygın kas ağrılarınız varsa ata bindikten sonra oldukça rahatlayacağınızın garantisini verebilirim.
  3. 3. Eğer yağmurlu ve aşırı soğuk bir kış sabahına uyanmadıysanız sahilde güzel bir kahvaltı yapıp, biraz deniz havası alarak yürüyüş yapmak herkese iyi gelecektir. Attığınız her adımla bütün haftanın stresini bırakıp, sağlıklı ve huzurlu hissedeceğinize eminim.
  4. 4. Bilhassa İstanbul’da yaşıyorsanız muhakkak kültür-sanat etkinliklerini takip edin. Bütün hafta İstanbul’un cefasını çekiyorsunuz, hafta sonu da sefasını sürmek sizin hakkınız. Sergi, konser, sosyal sorumluluk projeleri ve sayamadığım bir sürü şey. Bunlar her hafta İstanbul’da oluyor, birçoğunun farkına varamadan gelip geçiyor. Ancak akıllı telefonlar, internet bu kadar hayatımızdayken görmedim, duymadım demek bahaneden öteye geçemiyor. Hem İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin hem de diğer özel kurum ve kuruluşların etkinliklerini kaçırmayın.
  5. 5. Hep dışarıda mı etkinlik olacak? Hiç mi bir şey bulamadınız? Ya da maddi olarak külfetli mi geldi? Evde müziği açın. Eşiniz, çocuklarınız hep birlikte şarkı söyleyip dans edin. Dans etmek aerobik bir egzersizdir. Müzik de ruhun gıdası olduğuna göre; hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecek, ailecek yaşadığınız yarım saatin tadı damağınızda kalacak.

Haftasonu Etkinlikleri Kültür Sanat

Sürekli hafta sonu ailecek ve fiziksel aktivite içeren etkinlikler yapmanızı öneriyordum. Bu yazımda ise sizlere 5 farklı etkinlik sundum. Bunun sonu yok. Sizin aile bağlarınıza, imkânlarınıza, yaşadığınız yere ve yaratıcılığınıza bağlı olarak çeşit çeşit etkinlik bulunabilir. Kendinize ve ailenize değer verin, birlikte yaşadığınız her anın tadını doyasıya çıkarın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir