Hafta Sonu Kahvaltılarına Simit Rüyası Tarifi

Hafta Sonu Kahvaltılarına Simit Rüyası Tarifi

Simit Rüyası Tarifi

En güzel kahvaltılar elbetteki sevdiklerinizle birlikte yapılanlardır. Sahanda yumurta bile yeseniz aynı sofrayı paylaşmanın verdiği mutluluk asla paha biçilemez. Hal böyle olunca kahvaltıya özel bir lezzet hazırlamak da ayrı bir keyif olur. Bugün hafta sonu kahvaltılarına rüya gibi bir tarif veriyoruz. Simit rüyası önce kokusuyla sonra tadıyla hafta sonu uykucularını uykudan uyandırmaya yetecek. Ama hala rüyada mıyız derlerse de şaşırmayın. O kadar tadı damağınız da kalacak görsel bir lezzet. 1 simit üzerinden verdiğimiz malzemeleri daha kalabalık aileler elbetteki aynı oranda artırabilir. O zaman önce listemize sonra da nasıl yapıldığına birlikte bakalım…

Simit Rüyası Tarifi

Simit Rüyası Tarifi

Malzemeler:

  • 1 Simit
  • 8-10 dilim sucuk
  • 5-6 dilim kaşar peyniri
  • 1,5 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 yumurta

Simit Rüyası Tarifi

Hazırlanışı: Bayat simidi yarıya kesiyoruz. Bir tavada 1 yemek kaşığı tereyağı eritip, 6-7 dilim sucuğu arkalı önlü kızartıyoruz. Sucukları bir tabağa alıp yarıya kestiğimiz simit parçalarını aynı tavada arkalı önlü ısıtıp, ilkini susamlı kısmı alta gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Pişirdiğimiz sucukları simidin üzerine diziyoruz.

Simit genişliğinde kestiğimiz kaşar dilimlerini de üzerine koyduktan sonra diğer parçayı da üzerine kapatıyoruz. Orta kısmına kalan tereyağı koyup tekrar erittikten sonra yine kalan sucukları küçük karelere bölüp kısa süre soteliyoruz. Üzerine bir dilim kaşar koyduktan sonra bir yumurta kırıp, tavanın kapağını kapatıyoruz. Yumurta istediğiniz kıvamda piştiğinde tavasıyla birlikte sofranın ortasına getirip, 6 eş parçaya keserek sıcak sıcak servis ediyoruz.

Afiyetler olsun…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir