Güzel Bir Kıyafet Kombini Dünyayı Kurtarmaya Yeter mi?

Güzel Bir Kıyafet Kombini Dünyayı Kurtarmaya Yeter mi?

Tesettür Ofis Kombinleri 2017

Kap: Kayra

Harika bir tasarım gerçekten bir kadını güzelleştirebilir mi? En doğru renkleri en doğru yerde kullanmak insanların davranışlarını etkiler mi? Peki ya, aksesuarlar görünüşünüze etki eder mi? En önemlisi, güzel bir kıyafet kombini dünyayı kurtarmaya yeter mi? Ya da kıyafetin dili olsa neler söyledi?

Kıyafetlerin ve giyim stilinin insan karakteri ve yaşamı hakkında derin ipuçları verdiği bir gerçek. Ancak ortada bir gerçek var ki, dış görünümün hem kendiniz hem de çevreniz üzerinde büyük bir etkisi var. Hal böyleyken de iyi bir tasarımın, güzel bir kıyafetin yapamayacağı şey yok. Tüm bunlar üzerinde muhafazakar kadının yaşamına uyarlanacak stiller de doğru ve şık giyinmenin önemini bir kere daha arttırıyor. Özellikle iş yaşamında kıyafet tercihlerinize dikkat ederek daha ilk bakışta doğru mesajı verebilirsiniz. Tabii bunun tam tersi bir durum da olabilir! Bunun için doğru parçaları seçmek ve kombinlemek dünyayı kurtarmaya yetmese de söylemek istediklerinizden fazlasını karşınızdaki kişilere iletmenize yardım edebilir. Peki ama nasıl diyenler için cevabı haberimizde.

Tesettür Ofis Kombinleri 2017

Doğru Kıyafet Seçimleri Nelerdir?

Şıklık ve güzellik algısı göreceli bir kavram olsa da doğru kıyafet seçimleri nettir. Kusursuz bir elbise tasarımı şıklık için tek koşul değil. Bunu tamamlayacak “doğru”lar lazım. Kilo ve boyunuza uygun kesimdeki parçalar seçilmeli; elbisenin rengi alt tonunuza uymalı; en önemlisi de o kıyafet size ait olmalı. Ait olma ifadesini daha açmak gerekirse, o kıyafet sizin ruhunuzu da yansıtmalı. Tesettürlü bir kadında dar bir balık elbise gördüğünüzde, elbise kusursuz duruyor olsa da, eksik bir durum vardır. İşte bu, tesettürün ruhuna aykırı bir parça kullanmaktan kaynaklanır. Giydiğiniz elbisede, öncelikle siz rahat etmeli, sahiplenmeli, ruhunuzu yansıtmalısınız.

Tesettür Ofis Kombinleri 2017

  • Palto: Marni
  • Etek: Avenue 32

Ofis Stilinde Renk ve Tasarımın Önemi

Doğru giyinmenin en önemli yansımasını ofis stilinde görmeniz mümkün. Bir iş görüşmesinde, toplantıda ve davetlerde. İyi bir tasarım, doğru renkler ve aksesuarların önemi bir kez daha kendini gösteriyor. İş, mevki ne olursa olsun baştan aşağı temiz, ütülü ve şık bir kombinle saygınlık üst rütbede yer alır. İnsanların size karşı tavırları değiştiği gibi, kend,ne olan güven de artar. Konforlu parçaların, casual ve şık duruşları; kıyafetlerde ışıltısız ancak güçlü renkler tonları; olabildiğince minimal aksesuarlar… Ofis stilinin her zaman baş tacı.

Tesettür Ofis Kombinleri 2017

Tunik: Marc Jacobs

Aksesuarın Kombine Kattığı Anlam Nedir?

Aksesuarın gücündan birçok yazımızda söz ettik. Ancak büyüklerimizin kullandığı bir de tabir var, “deli kızın çeyizi”. Bu iki durum arasında fark yansıttığınız da aksesuarın vurgusunu siz de göreceksiniz. Minimal elbiselerinizde dahi abartmadan kullanmanız gereken aksesuarlar, her zamankinden güçlü bir tavır takınacak.

Tesettür Ofis Kombinleri 2017

  • Palto: Rent the Runway
  • Tunik: Stella McCartneys

Kıyafetlerde Renklerin Önemi Ne Anlama Geliyor?

Renkleri tanımak, renklerin bir aradaki uyumlarına hakim olmak kombinlerde yüksek derecede öneme sahip. Sadece renkleri değil, tonları da tanımak bilmek gerekiyor. Kontrast renkler, ton sür ton uyumlar… Yüksek modanın renkler üzerinden şekillendiğini düşünürsek bu sorunun cevabı daha netleşiyor. Bununla beraber kıyafetlerdeki renkler ruhunuza da etki ediyor. Örneğin, pudra ve krem tonlarından oluşan bir kombin yaptığınızda o gün kendinizi huzurlu, sakin ve tatlı bir kız olarak hissedebilirsiniz; baştan aşağı simsiyah bir kombinde gizemli, cool olabilirsiniz. Kombinlerdeki renkler, size ve çevrenizdekilere de aynı şekilde yansıyacak. Bu sebeple ki “iş görüşmelerinde kıyafetlerin rengi” daha önem kazanıyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir