Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları

Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları

Pürüzsüz Cilt İçin Bakım Önerileri

Güzel bir cilde sahip olmak her kadının istediği bir durumdur. Evinizde kendi kendinize yapacağınız basit uygulamalar, dikkatli beslenme ve aşağıda belirttiğimiz bir kaç ipucu ile, hem doğal hem de sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte pürüzsüz, ipeksi bir görünüme sahip, sağlıklı bir cilde kavuşmanın pratik yolları;

  • Günde mutlaka 8 saat uyuyun, bu hücrelerinizin yenilenmesi için çok önemlidir. 8 saatlik uykunuzu kesinlikle aksatmayın.
  • Sabahları ilk iş yüzünüzü soğuk suyla yıkayın, eğer temizleyici tonik veya krem kullanıyorsanız, bunları yüzünüzü suyla yıkadıktan sonra uygulayın.
  • Yüzünüzde kozmetik kalıntısı ile uyumayın, hatta evinizde yüzünüzde herhangi bir kozmetik madde bulunmamasına özen gösterin. Temizlik cilt için çok önemlidir. Cildiniz her zaman temiz ve arınmış olması gerekmektedir.
  • Düzenli aralıklarla kese yapın. Kese vücudunuzdaki ölü derilerden arınmanız için çok yararlıdır. Üstelik kan dolaşımını hızlandırarak, cildinizin yenilenmesine imkan verir. Eğer kese sonrası cildiniz kuruyorsa, nemlendirici etkisi olan vücut kremi kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında ev yapımı ve doğal vücut kremi tarifini veriyor olacağız.
  • Cildiniz çok parlıyorsa, yanınızda parlamayı alan özel kağıtlardan bulundurun. Parlamaya karşı pudra da kullanabilirsiniz. Ancak pudra cildinizde katı bir görüntü bırakacağı için kat kat kullanmamaya dikkat etmelisiniz.
  • Her ne kadar kış mevsimlerine girmiş olsakda cildinizi güneşin etkisinden korumaya özen gösterin. Özellikle hamilelik dönemlerinde güneşten korunmak şart. Çünkü bu dönemde cilt üzerindeki lekelenmeler artıyor.
  • Ayda bir kez saç uçlarınızdaki kırıkları aldırın.
  • Eğer saç dibiniz yağlıysa, buna karşı etkili şampuan kullanın.

Vücut için nemlendirici krem tarifi

Malzemeler: 1 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı fındık yağı, 1 tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 yemek kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı ceviz yağı

Uygulama: Yağların hepsini karıştırın, vazelini en son ekleyin. Karışımı dizleriniz, dirsekleriniz ve ayaklarınız başta olmak üzere tüm vücudunuza uygulayın. Bu cildinizin nem oranını arttıracak ve besleyecektir. Kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Üstelik bu karışımı her gün uygulayabilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *