Günün Kombini, Şıklık Mavi Çiçeklerde Saklı

Günün Kombini, Şıklık Mavi Çiçeklerde Saklı

Çiçek Desenli Mavi Elbise Kombini

Tekstil ve moda dünyasında bazı markaların 2013 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında yer verdiği, özellikle çiçeklerle desine edilerek dokunan kumaşlardan, stilize edilmiş zarif elbiseler, özellikle baskın karakter taşıyan hanımların beğenisini kazanmaktadır. Kombinde kullandığımız bu elbise tasarlandığında, dizayn edilmiş çiçeklerin bir tablo gibi ahenkli dağılımını bir sanat yapıtı gibi bir değer taşıdığını söyleyebiliriz.

Uzun kollu bisiklet yaka ve sadeliği ve diz altı boyu ile bu elbise, klasik anlamda hem modern, hem de vintage değerleri içinde taşıyan bir şıklığı, estetik olarak yorumlayabiliriz. Ev içinde, günlük hayata dair kullanılabilecek rahat bir kıyafettir. İsteyen sadece beyaz renk tercihiyle, bir pantolonla elbise altına da kullanabilir.

Böyle bir kıyafet için ince, taşlı siyah bir kemer düşündüğümüzde, ayrıca böyle bir şık elbiseye bir hanımefendi zarafeti yükleyecektir. Siyah bir ayakkabı, çiçeklerin renk tonundan mülhem ipek bir şal, bu kıyafete değer üzerine değer katacaktır. Gerek, gözlük, gerek çanta ve kol saatiyle, günlük diğer kullanılan eşyalarla birlikte özel bir kompozisyon oluşturacaktır. Bunun adı şıklık, zariflik, hanımefendilik ve en önemlisi bir özgüven duruşudur.

Tesettürlü hanımların en çok zorlandığı durum; kıyafetlerini seçerken, önceden kullanmış oldukları, eşya ve objeleri de dikkate alırken asıl kıyafeti seçmekte kararsız kalmalarıdır. Herşeyin birbirine uyumu görsel olarak algılansa da, eşyanın da bir dili ve taşıdığı bir mana vardır. Bazen bir fikir değişikliği, bütün tercihleri değiştirebilir. Bu kıyafet geçmişe göz kırpan, geleceğe de umut taşıyan bir lisaniyle doğal bir kimlik ve kişilik tezahürüdür.

Sizin de rahat giyebileceğiniz çiçekli bir elbiseniz olsun. Fakat kimliğinizden, kişiliğinizden karakteristik değerleriniz olsun.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç
Yayın Editörü

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir