Günübirlik Tatilin Tadı Maşukiye’de Çıkar

Günübirlik Tatilin Tadı Maşukiye’de Çıkar

Maşukiye

Yemyeşil Doğada Zaman Geçirmenin Keyfi

Kocaeli’de Marmara Körfezi ve Sapanca Gölü’nün aynı anda izlenebildiği, yemyeşil bir doğaya sahip olan Maşukiye’ye İstanbul, Sakarya, Yalova ve civar illerden gelenler yemyeşil doğada zaman geçirmenin keyfini doyasıya yaşıyorlar.

Her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen yüzlerce çeşit ağaçla kaplı Maşukiye’de ormanın içerisindeki milli parklarda, yürüyüş, otomobil yarışları, Sapanca Gölü’nün bölümünde ise su kayağı gibi aktivitelere katılmanız mümkün.

Maşukiye

Kışın Maşukiye beyaza bürünür. İlkbaharda bin bir çeşit çiçeklerle bezenir. Yazın ise ağaçlardaki meyveler ayrı bir güzellik katar. Sonbaharda ağaçların yapraklarının sararmasıyla da seyri doyumsuz bir güzellik, renk cümbüşü ortaya çıkar.

Maşukiye

Peki Maşukiye’de ne yenir?
Maşukiye’de yediğiniz alabalığın, kiremitte mantarın ve sucuğun tadı ise damağınızda kalıyor. Ayrıca sabahları çoğu otelde verilen köy kahvaltısı da size gerçekten doyduğunuzu hissettiriyor.

Dağın eteklerinde bir vadide bulunan Maşukiye’de gece gerçek bir uykunun tadını da çıkarabiliyorsunuz. Oksijeni ciğerlerinize doyasıya çekebildiğiniz Maşukiye’de küçük derelerin sesiyle uyumak insanı dinlendiriyor.

Maşukiye

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir