Güneş Lekelerine Karşı Doğal Maske Tarifi

Güneş Lekelerine Karşı Doğal Maske Tarifi

Güneş Lekelerine Karşı Doğal Maske Tarifi

Güneş Lekelerine Doğal Çözüm!

Güneş gider geride izi kalır!

Yaz mevsimi sonrası leke sorunu sıkça yaşanan bir sorundur. Ancak sizlere güzel bir haberimiz var. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal maske tarifi ile güneş lekelerine veda edebilirsiniz.

Ciltte oluşan lekeler oldukça yaygın bir sorundur. Daha çok koyu tenli kişilerde ortaya çıkar. Yüzde bulunan güneş lekeleri çoğunlukla üst dudak yanaklar ve alın gibi güneşe açık bölgelerde rastlanır. Cilt lekelerini önlemek için uygulanan bakım, cilt bakımının en uzun ve sabır gerektiren süreçlerindendir. Cildin eğer leke eğilimi varsa uyarıcı faktörlere karşı çok hassastır. Ama artık her tür leke tedavisinde kullanılan mucize yöntemler ve doğal maskeler ile etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Lekesiz bir cilde kavuşmak artık hayal değil. YesilTopuklar.com güneş lekelerine karşı doğal tedavi yollarını sizler için araştırdı ve en etkili iki maske tarifini sizler için derledi. İşte, ev yapımı doğal maske tarifi…

Güneş Lekelerine Karşı Doğal Maske Tarifi

Güneş Lekelerine Karşı Doğal Maske Tarifi

Haftada iki gün uygulamanızı tavsiye ettiğimiz bu maske, bir yandan leke oluşumuna karşı kalkan olurken bir yandan da var olan lekelerin renklerinin açılmasını sağlıyor.

Unutmayın cildi hem içeriden hem de dışarıdan beslemek çok önemli bu sebeple bu uygulamayı yapacağınız günler 8 adet taze çilek tüketmenizde de fayda olacaktır. Böylelikle cildinizi içten ve dıştan besleyerek ona gereken bakımı en iyi şekilde yapmış olacaksınız.

  • Malzemeler:
  • 4 adet çilek, 1 tatlı kaşığı taze limon suyu, 3 damla buğday yağı.
  • Hazırlanış ve Uygulama:
  • Dört adet çileği rendeleyin. Rendelediğiniz çileğin içine limon suyu ve buğday yağını ekleyerek karıştırın. Karışımı temiz cildinize uygulayın. Maskeyi 20 dakika kadar cildinizde beklettin ve ılık su ile yıkayın.

Güneş Lekelerine Karşı Doğal Maske Tarifi

Cilt Lekelerine Karşı Hücre Yenileyici Peeling Tarifi

Cildin düzenli olarak ölü deriden arındırılması doğru bir bakım için oldukça önemli bir adımdır. Çünkü cildi arındırmak hücre yenilenmesini destekler ve taze bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cildinizin daha parlak, daha temiz ve daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız sizlere basit ama oldukça etkili bir peeling tarifimiz var. Evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz bu doğal peeling tarifini hemen denemenizi ve düzenli olarak cildinize uygulamanızı tavsiye ederiz. Kısa süre içinde cildinizin nasıl parladığına ve ışıl ışıl göründüğüne siz bile inanamayacaksınız.

  • Malzemeler:
    1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı esmer şeker, 3 damla avokado yağı.
  • Hazırlanış ve Uygulama:
  • Tüm malzemeleri bir güzel karıştırın ve parmak uçlarınızla cildinize yavaş yavaş uygulayın. Bu karışımı uygularken yavaş bir biçimde cildinize masaj uygulayabilirsiniz. Sonrasında cildinizi durulayın ve önceki harta tarifini verdiğimiz nemlendirici maskeyi cildinize uygulayın. Unutmayın temiz bir cildin üzerine uygulanan kremler cilt için çok daha etkili oluyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir