Gülşen Kurt, Özel Günlerinize Güzellik Katıyor

Gülşen Kurt, Özel Günlerinize Güzellik Katıyor

Mas Kuaför  Gülşen Kurt

Kısa zaman içinde ‘Evet’ demeye hazırlanıyor ve 2014 ilkbahar-yaz gelini oluyorsanız YesilTopuklar.com olarak sizlere güzel bir haberimiz var. Gelin adaylarının merak ettiği tüm güzellik sorularını, özel günlerin vazgeçilmez makyaj sanatçısı Gülşen Kurt‘a sorduk…

Gülşen Kurt’la gerçekleştirdiğimiz bu keyifli söyleşide, kadınların özel günlerde yaptığı makyaj hatalarını ve güzelliğe dair merak ettiğiniz konulara dair pek çok konuyu konuştuk. İşte anlattıkları…

Moda çekimlerinin ve özel günlerin vazgeçilmez makyaj sanatçılarından birisiniz. Sizin makyajla ilgili hikayeniz ne zaman başladı? Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Gülşen Kurt: Tabii, çok küçük yaşlardan beri bu işi yapıyorum. Evliyim ve 16 yaşında bir oğlum var. Profesyonel olarak eğitimimi LCC sanat kursunun makyaj bölümünde tamamladım. Tabii bu kursa başladığımda eğitimcilerim derslere katılmamın dahi gerekmediğinden bahsederlerdi. Ancak yine de katılmak istedim ve tamamladım. Mas Kuaför’de ise 13 yıldır çalışıyorum.

Mas Kuaför  Gülşen Kurt

“Şunları kullanın başka bir şeye ihtiyaç olmaz” dediğiniz makyaj ürünleri nelerdir? Ve tabii makyajda olmazsa olmaz şey nedir sizce?

Gülşen Kurt: Aslında bu kişinin ihtiyacına göre değişir ancak genel olarak allık, maskara ve pudra (fondöten) diyebilirim. Diğer sorunuza gelince bence makyajın olmazsa olmazı sağlıklı ve güzel görünen bir tendir.

Tesettür Gelin Başı ve Nişan Başı Modelleri 2014

Sosyal medyada vurguladığınız bir terim var “Gülşen’in Gelinleri”. Peki, sizin gelinlerinizin diğer gelinlerden farkı ne olur?

Gülşen Kurt: Öncelikle şöyle söyleyebilirim ki 2013 yılı düğün gününde hayal kırıklığına uğramış gelinlerin yılıydı. Yani ne makyajı dilediği gibi olmuş ne gelinbaşı. Benim 2013 yılında sıkça karşılaştığım durum buydu, başka bir kuaföre giden gelinler hayal kırıklığıyla ve ‘imdat’ der gibi bana geldiler. Açıkçası bunu çok yaşadım ve bu gelinler yeniden saç ve makyaj yaptırarak yeniden düğün fotoğraf çekimi yaptılar. Hayatınızın en özel gününde böyle bir aksiliği yaşamayı hiçbir gelin istemez. Bu sebeple benim gelinlerim şanslı gelinler. Çünkü burada son derece özenle ağırlanırlar ve mutlu ayrılırlar.

“Tesettürlü bayanların türbanlarının içinden, tüm gün bozulmayacak özel bir topuz uyguluyoruz.”

Tüm özel günler bir yana düğün için nasıl bir uygulama gerçekleştiriyorsunuz?

Gülşen Kurt: Gelin adayları öncelikle randevu alırlar ve bizimle tanışmaya gelirler. Onları dinleriz, ne istediklerine karar veririz. Tabii bu aşamada yönlendirmelerimiz de oluyor. Kendisine nelerin yakışıp yakışmayacağını konuşur istişare ederiz. Sonrasında ise prova günü belirleriz. Düğünden önce bir provanın olması bana göre şart. Provada her şey kusursuz olduğunda düğünde hayal kırıklığı olmaz.

Bizim ayrıcalıklarımızdan birisi de tesettürlü hanımların türbanlarının içinden son derece güzel ve bozulma ihtimalinin çok zayıf olduğu özel bir topuz yapmamız. Herkesin bildiği gibi türban yapmak oldukça detaylı bir iştir. Düğün sonrasında türbanın içinde yıpranmış bir saç yerine güzel bir topuzun çıkması o özel günü taçlandıracağını düşünüyoruz. Bu sebeple “Gülşen’in Gelinleri” buradan çıktıkları andan itibaren gün sonuna kadar mutlu olurlar.

Tesettür Gelin Başı

Biliyoruz ki Mas Kuaför İstanbul’un en sevilen kuaförlerinden biri. Müşterilerinizin sizi tercih etmesindeki en büyük etken nedir sizce?

Gülşen Kurt: Öncelikle belirtmeliyim ki alanında uzman kişilerle çalışmak en önemlisi. Belki de bir diğer neden gelen konuklarımıza müşteri gözüyle bakmayışımız. Yani aslında bize gelen konuklarımız isteklerinin en güzel şekilde karşılandığını gördüklerinde tekrar tekrar gelmeyi tercih ediyorlar. Son 4 aydır hanımlara özel olan bölümümüz de bu ilgi ve talep doğrultusunda büyüttük ve artık çok daha geniş bir alanda hanımlara özel bir hizmet veriyoruz.

“Kadınlara özel konularda Diyanet İşleri Başkanlığının “Dini Danışma Hattı”ndan destek alıyoruz.”

Peki, şu soruyu sormadan geçmek istemiyoruz. Biliyoruz ki hanımların saç boyatması gibi birçok konu da dini hususlarda akıllara takılan sorular var. Müşterilerinizden bu konuda size sorular geliyor mu?

Gülşen Kurt: Çok güzel bir noktaya dokundunuz. Aslında her yönüyle zor bir iş bizim yaptığımız. Çünkü bunun bir de dini kurallara uyması hususu var. Örneğin kadınların özel günlerinde saç boyamaları caiz mi? Gelen müşterilerimiz bunu bize danışabiliyorlar. Ancak tabii ki bu soruyu biz yanıtlayamayız. Bu konuda çelişkileri olan hanımlar için “Alo 190 Dini Danışma” hattı eski adıyla fetva hattını arayarak destek alıyoruz. Bu gibi sualleri Diyanet İşleri Başkanlığının verdiği bu hizmet ile karşılıyoruz. Bu şekilde takıldığımız tüm sorular karşısında aydınlanmak elbette çok önemli.

Tesettür Gelin Başı ve Nişan Başı Modelleri 2014

Türkiye’de kadınların yaptığı en büyük makyaj hataları neler?

Gülşen Kurt: En büyük hata fazla makyaj… Abartıdan uzaklaşıldığında çok daha güzel görünüyorken fazla makyaja hiç gerek olmadığını düşünüyorum.

“Abartısız doğal makyajdan yanayım.”

Tesettür Gelin Başı

Peki, Sezonun en çok öne çıkan makyaj trendleri?

Gülşen Kurt: 2014 sezonun öne çıkan trendi doğal makyaj, ancak bana göre doğal makyaj zamansız bir güzelliktir. Hiçbir zaman ağır makyajdan yana olmadım. Güzellik aslında duru olandadır. Makyaj ise sadece vurgu için önemlidir. Tabii bu durum kına gecelerinde geçerli değil.

Nasıl geçerli değil?

Gülşen Kurt: Yani kına gecelerinde biraz daha ışıltılı makyajlardan yanayım. Kına geceleri bizim önemli bir geleneğimizdir. Hanım hanıma organizasyonlarda bence biraz daha ışıltılı olmakta zarar yok. Zaten talepler de bu yönde. Kadınlar kendi aralarında biraz daha fazla ışıldamak istiyorlar.

Tesettür Gelin Başı ve Nişan Başı Modelleri 2014

Malum düğün sezonu açılıyor, ziyaretçilerimizi en doğru şekilde bilgilendirmek açısından sormak isteriz ki Mas Kuaförün gelin başı paketi fiyatları nedir?

Gülşen Kurt: İki farklı paketimiz mevcut ilki sadece geline özel olan pakettir. Bunun içinde; gelin başı, gelin makyajı, kirpiği ve düğün öncesi prova vardır ve fiyatı 850TL’dir.

Diğer paket ise hem gelin hem damat için geçerli olan komple pakettir. Bildiğiniz üzere bizim kadınlara özel bölümümüzün yanında bir de erkeklere özel salonumuz da mevcut. Bu sebeple gelin ile aynı anda damat da hazırlanabiliyor. Bu komple paketin içinde; gelin başı, gelin makyajı, manikür, pedikür, ağda, cilt bakımı, kaş, düğün öncesi prova, damat sakal tıraşı, damat saçı, cilt bakımı, damat makyajı, kaş bulunmaktadır ve fiyatı da 1500 TL’dir.

Keyifli sohbetiniz için teşekkür ederiz, son olarak eklemek istedikleriniz?

Gülşen Kurt: Ben teşekkür ederim… Son olarak bizi tercih eden gelinlerimize ve damatlarımıza modern, rahat, kaliteli hizmet vermekten mutluluk duyduğumuzu söylemek isterim. Tüm çiftlere bir ömür mutluluklar diliyorum.

Grup Mas Kuaför İletişim:
Adres: Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ak İş Merkezi 5B Altunizade Üsküdar / İstanbul
Telefon: 0216 474 90 95

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir