Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Gucci 2016 İlkbahar/Yaz; 70’lere Yolculuk

Gucci 2016 İlkbahar/Yaz; 70’lere Yolculuk

Gucci 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Dünya’nın en ünlü, prestijli ve tanınan moda markalarından biri olan Gucci, Guccio Gucci tarafından İtalya’nın Floransa şehrinde modaya dünyasına ilk adımını attı. O günden bugüne ivmeyi gökyüzüne çıkartan marka 2015 Ocak ayı itibariyle kreatif direktörlüğüne Alessandro Michele gelmesi ile yepyeni bir sürece girdi.

Gucci İlkbahar/Yaz 2016 defilesi Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleşmişti. Ve merakla beklenen bu defile en çok konuşulan, en ilham verici defilelerden biri olmayı başarmıştı. Sadece koleksiyon olarak değil, podyumun dekorasyonu da oldukça göz kamaştırıcıydı.

Gucci 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

İzleyenleri, fotoğraflara bakanları ve dahi koleksiyonu inceleyenleri zamanın içinde yolculuğa çıkartarak 70’li yılların bohem havasını modaseverler ile buluşturdu. Alessandro Michele’in Gucci için hazırladığı üçüncü koleksiyon olma özelliğini taşıyan İlkbahar/Yaz Kadın koleksiyonu “Situationist Dérive” (bir sanat akımı) ilham alınarak ortaya çıkmış.

Gucci 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Şehir/şehirli algısının sınırları ile oynanılan koleksiyondaki kıyafetler şehir hayatındaki insanların keşfedilmemiş yönlerine vurgu yapıyor. En zirve işçiliğin uygulandığı ve rafine materyallerin bir arada kullanılmasından dolayı ortaya çıkan parçalar kadınların iç dünyasındaki karmaşıklığı ve anarşizmi simgeliyor.

Gucci 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Sürreal desenlerin ağırlıkla kullanıldığı bu koleksiyonda Michele geçmiş zamana sıkça göndermeler yapmış. Klasik Gucci tarzından bir tık daha uzak daha bohem daha retro bir tavırla kendi yorumunu Gucci‘ye uyarlıyor.

Gucci 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Çantalar sanki 2. el vintage dükkanından alınmış gibi, üzerlerinde yaşanmışlık tozu bolca mevcut. Ayakkabılar ise gerek topuğu gerekse yüksekliği bakımından sanat eseri kıvamında. Transparan detayın bluz ve eteklerde sıklıkla kullanıldığı bir koleksiyon.

Gucci 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Klasik Gucci renklerinin yanında su yeşili, limon sarısı gibi canlı yaz renkleri de kullanılmış. Pantolon-ceket takımları bana 70’li yılların baronlarını anımsatmadı değil ama buna rağmen oldukça kadınsı duruyordu. Fırfırlar, glitter’lar, payetler, nakışlar, akordeon kumaşlar, işlemeler, inciler, zımbalar… Gucci sapasağlam aksesuar referansı ile gardıropları yenilemeye kararlı.

Yazı: Munise Boz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *