Gösterişten Uzak Klas Görünüme Sahip Olmanın 5 Yolu

Gösterişten Uzak Klas Görünüme Sahip Olmanın 5 Yolu

Elif Doğan: Zehra Uçar Trençkot - Zara Çizgili Balıkçı Yaka Kazak

Minimalliği kendine motto edinen, zarif stillerin hayranı olan ve fazla uğraştırmadan da şık olmayı başarmak isteyen kadınları buraya alalım. Çünkü, gösterişten uzak olduğu kadar klas bir görünüme sahip olmanın 5 yolu bu yazımızdan geçiyor.

Monokrom ve Ton Sür Ton Stilini İyi Bilmek

Gösterişten uzak ve klasik bir görünümde ilk bilmeniz gereken renk oyunları. Bunlardan biri olan monokrom, siyah – beyaz ya da baştan aşağı aynı renkleri kombinlemek oluyor.

Hülya Aslan: Qooq Store Trençkot

Hülya Aslan: Qooq Store Trençkot

Diğeri ise ton sür ton. Aynı rengin farklı tonlarıyla stilinizi oluşturmak. Oldukça elegan bir görünüm sunan bu iki renk oyununun sizi klas göstermemesi mümkün değil. Ayrıca, baştan aşağı siyah, baştan aşağı beyaz ya da krem, bej, gri gibi açık ve soft tonların daha şık bir görünüm yakaladığını unutmayın.

Sena Sever Özsarıçam Pliseli Elbise - Kadriye Baştürk Beyaz Elbise ve Çizme

Sena Sever: Özsarıçam Pliseli Elbise – Kadriye Baştürk Beyaz Elbise ve Çizme

Sezonun Trend İkililerini Keşfetmek

Moda yakışanı giymektir mottosu zaman zaman geçerliliğini korumuyor. Öyle ki, alışverişe çıktığınız an ister istemez sezonun trendlerine mahkum kalabiliyorsunuz. Hal böyleyken doğrusunu bilerek kombin yapmak önem kazanıyor. Bu da sizin klas bir görünümün yoluna sokuyor. Mesela, pileli etek – triko kazak kombini, elbise – topuklu çizme ikilisi, takım ruhu ve dahası… Yazılarımızı takip edenlerin çok iyi bileceği sezonun öne çıkan bu birliktelikleri, sizi modanın gösterişten uzak olduğu kadar ikonik görünen dünyasına sokacak.

Beyza Ak: Meryem Akyıldız Etek Ceket Takım

Beyza Ak: Meryem Akyıldız Etek Ceket Takım

Az Parçayla Minimal Bir Görüntü Yakalamak

Kat kat görünümler, salaş bir ruh sokak stilinin vazgeçilmezleri olsa da klas bir görünüm için yeterli değil. Bunun için daha orantılı kesimler ve az parçayla şık olmak gündeme geliyor. Mesela, slouchy jean sezonun en ikonik modası, ancak klas bir görünüm yakalamak oldukça zor. Bunun yerine ceketli takımlar, sıcacık triko bir elbiseyle çizmeler, belden oturan bir palto ile topuklu bootie’lerin gösterişten uzak olduğu kadar havalı duruşları da bu sebepten.

Elif Doğan Seçil Store Etek ve Ceket

Elif Doğan: Seçil Store Etek ve Ceket

Deseni Dozunda Kullanmayı Öğrenmek

Elegan görünümlerde karmaşık desenlerin, abartılı renk oyununlarının, neon ışıltıların yeri yok. Ancak hareketli duruşları sevenler incecik çizgiler, ekoseler, köşeli geometriler ve vahşi desenleri dozunda kullanarak klas bir stile sahip olabilir. Monokrom bir stili denerken üzerinize alacağınız ekose palto; sıcacık bir triko kazakla leopar etek; takımınızdaki ceketin incecik çizgileri sadece birer örnek.

Betül Gedik Nanushka Beyaz Şişme Mont - Touche Triko Elbise

Betül Gedik: Nanushka Beyaz Şişme Mont – Touche Triko Elbise

Doku ve Kesimlerin Önemini Fark Etmek

Şimdiye kadar bütün klas görünümlerin yolu aslında iyi bir kesimden geçiyor. Kusursuz dikişe ve orantıya sahip her parça şık görünüm için yeterli. Bununla birlikte dokuların önemi de devreye giriyor. Krep, saten, şifon her haliyle iyi görünenlerden. Ancak triko bir parça seçerken kalitesi önem kazanıyor. Bir giyişte şekil değiştirmemesi tüylenmemesi lazım. Burada da markaya güven devreye giriyor. Ayrıca süet, kadife gibi sezonun trend dokularının her hali sokak stiline uyum sağlıyor olsa da elegan bir duruş istiyorsanız kruvaze ceketler gibi tok duruşlu parçalarda kullanmanız daha iyi olacak.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir