Golden Globes Ödül Töreninden 2017 Yılına Damga Vuracak Abiyeler

Golden Globes Ödül Töreninden 2017 Yılına Damga Vuracak Abiyeler

Golden Globes Ödül Töreninden 2017 Yılına Damga Vuracak Abiyeler

Her yıl ocak ayının ikinci pazarında gerçekleşen Golden Globes ödül töreninde 2017 yılının gece kıyafeti trendlerine yön verecek tasarımlar ilk kez görücüye çıkıyor. Geçtiğimiz pazar gecesi yapılan Golden Globes seremonisinde göze çarpan trend, metalik renklerle karışık beyaz abiye elbiseler oldu. Seremoni öncesi yer alan kırmızı halı geçit töreninde geceyi sadeliği ve asaletiyle aydınlatan yıldızlardan bir tanesi Sarah Jessica Parker oldu. Parker gece elbise tasarımları ve kişiye özel gelinlikleri ile tanınan Vera Wang’ın hazırladığı beyaz tafta, emprime kesimli, swarovski taşlı kemerli bir elbise giydi. Omuzları açık olan elbisenin kolları göğüs hizasında dökümlü, drape bir model ile tamamlanmış. Parker’in çizgi filmlerdeki prensesleri hatırlatan saç modeli de kıyafeti ile oldukça uyumluydu. Parker’ın elbisesinin modelinin yakın zamanda bir çok kıyafette görebileceğimiz bir trend olduğundan eminiz. Hatta 2017 yılında nişanlık ve gelinlik modellerinde bol bol rastlayabiliriz.

Golden Globes Ödül Töreninden 2017 Yılına Damga Vuracak Abiyeler

Bu önemli gece için hazırlanan özel tasarımlar doğal olarak farklı ülkelerde yaşayan hayranlar ve üreticiler tarafından yoğun ilgi görüyor. Televizyona kilitlenen çoğu seyirci ve üretici ödül törenindeki kıyafetleri dikkatle izleyip, basında yer alan fotoğraflardan kopyalayıp ya kişiye özel olarak diktiriyor ya da üretici ise üretime hazırlıyor. Yıldızların giydikleri elbiselerin replikaları daha uygun fiyata yüz binlerce müşteriye İnternet üzerinden sunuluyor. Nasıl Zara markası podyumlardaki defilelerdeki kıyafetleri kopyalayıp kısa süre içinde müşterilere sunup satıyorsa, bu hızlı moda (fast fashion) üreticileri de aynı iş modelini uygulayarak kırmızı halıdaki kıyafetlerin bire bir kopyasını daha uygun fiyatlarda kısa zaman içinde müşterilere sunuyor.

Golden Globes Ödül Töreninden 2017 Yılına Damga Vuracak Abiyeler

Ödül törenindeki tasarımlara bakılırsa bu yıl gece kıyafetlerinde tesettürlü kadınlar arasında da en çok uygulanan trend beyaz lame işli elbiseler olacak şüphesiz. Sarah Jessica Parker’ın beyaz taşlı elbisesinin yanı sıra aynı trendi seçen ünlülerden Drew Barrymore (Monique Lhuillier), Nicole Kidman (Alexander McQueen), Gina Rodriguez (Naeem Khan) gibi isimlerin kıyafetlerinden ilham alacak.

Golden Globes Ödül Töreninden 2017 Yılına Damga Vuracak Abiyeler

Hoşumuza giden kıyafetlerden bir tanesi de sanatçı Evan Rachel Wood’un smokini siyah ceket pantolon takımı oldu. Beyaz fiyonklu bir bluz-yelek ile kombin yapan Wood, geceye açık elbiseleri ile katılan yıldızların yanı sıra genç kızlara farklı bir mesaj vermek istediğini söyledi. 29 yaşındaki oyuncu bu yıl hiç bir ödül törenine elbise giymeme kararı aldığını bildirdi. Golden Globes’a altıncı kez katıldığını söyleyen Wood, her katılışında elbise giydiğini, elbiseleri sevdiğini ama genç kızların gece elbiselerinin bir zorunluluk olmadığını anlamalarını istediğini ifade etti. Röportajında genç kızlara hitap ederken “Eğer ödül törenlerine gece elbisesi giymek istemiyorsanız giymek zorunda değilsiniz. Siz bir elbiseden daha değerlisiniz. Kendiniz olun!” ifadelerini kullandı. Kıyafetinin tasarımını Altuzarra ile beraber bire bir yaptığını da ekledi. Kıyafetinin tasarım aşamasından bahseden ve sonuçtan memnun kaldığını bildiren oyuncu “Her kızın bir takımı taşıyabileceğini bilmesini istedim” dedi. Kadınlar arasında en muhafazakar ve tesettüre uygun kıyafeti ile Wood’un takımı bizim de hoşumuza gitti.

Golden Globes Ödül Töreninden 2017 Yılına Damga Vuracak Abiyeler

Gecenin en estetikten uzak kıyafetlerinden biri ise Kerry Washington’ın giydiği sarı çiçek desenli ve siyah apoletli Dolce & Gabbana elbise oldu. Bu kadar alımlı bir kadının çiçek cümbüşüne bürünmüş bir elbiseyle asaletinin azalması kritiklerin dikkatini çekti. Washington’ın elbisesi daha sade olsaydı çok daha zarif dururdu. Gece davetlerinin vazgeçilmesi olan siyah elbise ise oyuncu Blake Lively’nin seçimleri arasında idi. Atelier Versace tasarımı olan siyah kuyruklu kadife elbisesindeki zincir örgü swarovski taş detaylar da gözden kaçmadı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir