Gençler İçin Abartısız Şıklığın Kapılarını Aralayan 7 Davet Elbisesi

Gençler İçin Abartısız Şıklığın Kapılarını Aralayan 7 Davet Elbisesi

Laidee Couture Abiye Elbise - Sena Pektemek

Tesettür gece kıyafetlerinin yaşı büyüten bir tarafı olduğu aşikar. İşlemelere boğulan elbiseler, göz yoran drapeler ya da başörtüyle bütünleşince ağır görünen renkler… Tüm bu abartıya kaçan detaylar 20’li yaşların gençlerini bir anda olgunluk çağına atlatabiliyor. Haliyle şıklık geri plana düşüyor. Peki ne yapmak gerek? Genç markaları keşfetmek, tesettür markaları için en sade ve minimal parçaları markaja almak gerek. Gelin sizin için araştırdığımız 7 davet elbisesini öğrenin.

Kadriye Baştürk Balon Kollu Fular Detayı Simli Tül Bluz Etek Takım

Yeni Nesil Görünüm Takımlar

Davet elbiselerinin en yeni görünümleri arasında ikili takımlar dahil oldu. Bazen bol pantolon – blazer olarak bazen de etek – bluz şeklinde karşımıza çıkan tasarımlar, gençlerin de gece kıyafetlerine alternatif sağlıyor. Kadriye Baştürk markasının yeni sezonundaki saten etek – bluz takımı da buna bir örnek. Tasarımın organze kol ve fiyonk detaylarıyla buluşmasıyla ortaya çıkan hayalperest görünüm, gençlerin prenses gibi olmak istediği bir akşamı güzelleştirmeye aday.

Manuka Pudra Abiye Elbise

Manuka Pudra Saten Elbise
Manuka Pudra Taşlı Elbise

Saten Elbisede Pudra Pembe Romantikliği

Abartısız şıklığın bir diğer yolu renk seçimlerinden geçiyor. Bunun için her zaman pudra pembesi, somon gibi baskın olmayan zarif ve tatlı tonlar en iyisi. Davet elbisesi ararken gençlerin ilk baktığı markalardan olan Manuka’da da hem kesim hem renkleriyle minimal gözüken elbiseleri bulmak mümkün. Aynı bizlerin de listesine giren saten, A kesim, şık detaylı pudra elbiseler gibi.

Fuga Design Zümrüt Yeşili Saten Elbise

Baskın Renklerle Düz Kesimler

Gençler, davet elbisesi seçimlerinde illa ki romantik pembelere ve hayalperest organze dokulara yönelmek zorunda değil. Zümrüt yeşilleri, siyahlar, lacivert tonları da tabii ki listelere dahil olabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken drapelerden, fazla taşlı işlemelerden, abartılı kabarıklıktan uzak durulması. Özel günleriniz için bakmanız gereken markalardan bir diğer olan Fuga Design’in koleksiyonunda da dümdüz kesimi, incecik bel kemeriyle göz alan zümrüt yeşili saten elbise bu anlamda listemize girenlerden.

Suud Collection Gold Belden Oturtmalı Işıltılı Abiye Elbise

Işıltılı Kumaşlarla Parla

İhtişamlı taş işlemelerindense gençlerin görünümüne en yakışan kendiliğinden ışıltılı kumaşlarla tasarlanan gece elbiseleri. Özellikle en çok da yeni nesle yakışan belden oturan A kesim model, tercih edilmesi gereken parçalardan. Suud Collection markasının gece koleksiyonunda boy gösteren gold ışıltılı kabarık elbiseler de buna en iyi örnek.

Emnora Taşlı Abiye Elbise

Gömlek Yakalı Elbise Zarafeti

Günlük model elbiselerin, gece kıyafeti kumaşlarıyla tasarlanan görünümleri abartısız şıklığın en sevilesi seçeneklerinden. Gençlerin özel günler için bakması gereken markalardan olan Emnora’nın koleksiyonundaki kabarık kolları vintage görünümlü modelleri de yeni neslin stillerine farklı bir hava kazandıracak tercihlerden olacak.

Birgül Bektaş Simli Janjan Kumaş Abiye Elbise

Organze Kumaşın Genç Görünümü

Yeni sezonun en moda gece kıyafetlerinde, organze detayların romantikliğine şahit oluyoruz. Gençler de seçimlerinde ağır işlemelerin ışıltısındansa bu trendin parlak görünümüne kollarını açabilirler. Kabartılan etekler, karpuz kollar ve omuzlar, organze kumaşlarla şıklığa adım atarak birer yıldıza dönüşüyor. Birgül Bektaş markasının koleksiyonundaki organze elbiseler de bu anlamda markajımıza giren en iyi tasarımlardan. Özellikle kol fiyonkları havasıyla giyeni iyi hissettirecek ayrı bir detay.

Fahhar Düğüm Detaylı Taşlı Tulum

Tulumlar da Geceye Dahil

Gece elbiseleri, iki cool takımlar derken davet seçimlerine bir de tulumlar ekleniyor. Gençlerin stillerine çok yakışan bu parçalar, neredeyse elbiseye varan bolluklarıyla yeni nesile aradığı rahatlığı da vadediyor. Fahhar markasının koleksiyonundaki düğüm detaylı taşlı saten tulumlar da su gibi bir gece görünümü için harika seçenek.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir