Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Gelinlik Nasıl Saklanır?

Gelinlik Nasıl Saklanır?

Gelinlik Nasıl Saklanır?

Hayatımızın en önemli ve en özel giysisidir gelinlik… Her genç kızın hayali ve her kadının en özel elbisesi…

Peki, sizin için bu kadar önemli olan bu özel parçayı yıllarca sararmadan ve deforme olmadan nasıl saklayacağınızı biliyor musunuz? YesilTopuklar.com sizin için yazıyor…

Gelinliğin ne kadar hassas ve ne kadar narin bir elbise olduğunu biliyoruz. Kumaş olarak hassaslığının yanı sıra renginden dolayı da en ufak bir kir ya da sararmayı hemen belli edeceğini de… Düğün öncesi gözümüz gibi sakındığımız ve en ufak bir aksiliğin olmaması için özendiğimiz gelinliğimizi sonrasında da ilk günkü gibi saklamak bizim elimizde.

Düğün biter ve ertesi gün gelinliğinize baktığınızda ufak tefek lekeler görebilirsiniz ve bu çok normal. Yoğun kalabalığın olduğu bir günden sonra böylesine hassas bir elbisenin üzerinde lekelenmeler ya da toz izlerinin olması oldukça olağan. Üstelik bu gibi küçük lekelerin de elbette çaresi var.

Gelinlik Uzun Yıllar Saklamanın Püf Noktaları

İlk adım kuru temizleme: Gelinliği saklamadaki ilk adım ertesi gün hiç vakit kaybetmeden kuru temizlemeye vermeniz. Çünkü bazı lekelerle başa çıkmanın en önemli yolu derhal harekete geçmektir.

Kuru temizle seçiminde dikkat: Gelinliğin ne kadar narin olduğundan bahsetmiştik. Bu sebeple gelinliğinizi vereceğiniz kuru temizlemeyi iyice araştırmanız gerekiyor. Çevrenizde bu konuda önceden tecrübe edilmiş ve memnun kalınmış olan kuru temizlemeleri seçebilirsiniz. Unutmayın; yıkama, kurutma ve ütüleme esnasında gelinliğinize gelecek en ufak bir hasarın geri dönüşü olmayacaktır.

Saklama kılıfı seçimini iyi yapın: Gelinliği en iyi şekilde temizlettikten sonra bir doğru saklama kılıfında saklamak çok önemli. Saklama kılıfı seçerken plastik, naylon gibi sentetik malzemeler olmamasına özen gösterin. Saklama kılıfını kumaştan tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Son adım, gelinlik nerede saklanmalı? Gelinliğinizi kırışmayacak bir şekilde saklamanız yeterli olacaktır. Örneğin yatağınızın altında ya da dolabınızın içinde kırışmayacak şekilde yerleştirerek saklayabilirsiniz. Aman dikkat! Gelinliğinizi sakladığınız yerin güneş ve nem almamasına özen gösterin. Yıllar sonra sararmış ve yıpranmış bir gelinlik ile karşılaşmak istemiyorsanız nemi ve güneşi gelinliğinizden uzak tutun, bizden söylemesi.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *