Gelinlik Mağazasına Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Gelinlik Mağazasına Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

2016 Gelinlik Önerileri

Evet, evlenecek olan biri için her detay çok ama çok önemlidir. Ama onların hepsinden bir adım öne geçen tek şey, gelinliktir.

Bu kıyafete ve parçalarına yüklediğimiz anlam, kimi zaman damat tarafı tarafından madende altın aramak kadar ürkütücü gözükse de, gelin için bir o kadar keyiflidir. Hazır düğün mevsimi yaklaşmışken, envai çeşit gelinliğin ve gelinlikçinin bulunduğu gerçeğini de ele alarak size biraz yardımcı olmak istedim.

Her gelinin, gelinliğini bulma macerası farklıdır (aileler için)

Gelinlik seçiminde gelin hanıma kim eşlik edecekse öncelikle bunu kabul etmeli. Öyle bir iki yer gezip gelinden bir sonuca varmasını istemek pek doğru olmaz. Bu yolculuğa çıkarken hiç kolay olmayacağını baştan bilmelisiniz. O gün prenses gibi gözükmek isteyen birinin bol bol gezip gelinlik denemeye hakkı var diye düşünüyorum. Gelinlerimizin hevesini kırmayalım.

Önceden ödevini yap (gelinler için)

Bol bol dergi karıştırın. Elinizdeki akıllı telefonları gelinlik modelleri aratarak değerlendirin. Beğendiğiniz markaların sosyal medya hesaplarını takibe alın. Sürekli güncelledikleri sayfalar işinize yarayacaktır. Eğer bu süreçte aklınız karıştıysa; ekran görüntüsü aldığınız gelinlik modellerinin çıktısını alıp, odanızın duvarına asın. Belki birinin üst kısmını, diğerinin alt kısmını ve bir diğerinin duvağını birleştirip, kendi gelinliğinizi oluşturursunuz. Bu yöntemi denemekte fayda var.

2016 Gelinlik Önerileri

Bir bütçe ayarlayın (gelinler ve aileler için)

Daha önce bir moda evinde tasarımcı olarak çalıştığımdan dolayı tecrübelerime dayanarak söylemeliyim ki, bu sürecin en önemli kısmı bütçedir. Gelinlik piyasası, içerisinde her türlü fiyatı barındırır. Gelinliği beğenip fiyatı ucuz olmasından dolayı almaktan vazgeçeni de gördüm, iki gelinlik arasında kalıp içine çok sinmeyen ama diğerinden daha pahalı olduğu için vardır bir hikmet deyip satın alanını da gördüm. Siz siz olun aileniz ne bütçe belirlediyse, hayallerinizi süsleyen gelinliği bu doğrultuda aramaya koyulun. Çünkü keramet fiyatında değil, dikiş kalitesindedir. Pahalı olan her şey de kaliteli değildir. Lütfen unutmayın. Ve bir şey daha; pazarlık sünnettir. Baktınız fiyatı çok geldi almakta ısrarcısınız, başlayın pazarlığa. Gelinlik pazarlığa en müsait alışveriştir benden söylemesi!

Piyasa araştırması yapın (gelinler için)

Ben her zaman ilk deneyeceğim şeyin biri tarafından daha önce denenmiş olmasına ve tavsiye edilmesine özen gösteririm. Eğer böyle bir ihtimaliniz yoksa internet üzerinden bulunduğunuz şehrin gelinlik piyasasını araştırın. Kişilerin o yer hakkında bıraktıkları yorumları mutlaka okuyun.

Kendinize zaman çizelgesi hazırlayın (gelinler için)

Her şeyin yolunda gitmesi için bu yoğun ve tempolu günlerde buna ihtiyacınız var. Gelinlik siparişi düğünden yaklaşık 3 ay önce verilmelidir. Randevu tarihlerini ve yapılacak diğer işleri mutlaka planlayın.

2016 Gelinlik Önerileri

Gelinlik provasına çok kalabalık gitmeyin (gelinler ve aileler için)

Kendinize bu kötülüğü yapıp üstünüze onca sesin gelmesine müsaade etmeyin. Bu gelinliği siz giyeceksiniz ve sizden başka kimsenin hayalinize müdahale edip aklınızı karıştırmaya hakkı yok. Size fikir verebilecek tek isim elbette ki provanızı yapan terzidir. Bu paragrafta yazdıklarım tecrübe ile sabittir. Çünkü bir provaya 10 kişi gelip sonunda o provayı terk eden gelin gördüm ben! Tercihinize saygı duyan bir ya da iki kişiyle bu işi sonuçlandırmaya bakın.

Benim dikkat etmenizi istediğim en önemli noktalar yukarıda belirttiklerimden ibaret. Umarım hayalinizdekinden çok daha güzeline sahip olursunuz.

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir