Gelinliğin Altına O Ayakkabı Olur mu?

Gelinliğin Altına O Ayakkabı Olur mu?

2016 Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelinlik başlı başına ihtişamı sergilerken onu tamamlayacak temel parçalar da bir o kadar önem taşıyor. Gelinliğiniz, başörtünüz duvağınız, ayakkabı ve çantanız… Her şeyiyle o özel günde kusursuz görünüm için hiçbir detayı atlamamak gerekiyor.

Bu konuda en büyük paya sahip parçalardan biri de hiç şüphesiz ayakkabılar oluyor. Gelinliğin altında göze batmayacak, şıklığını tamamlayacak ve kesinlikle rahat bir model olmalı. İşte bu yüzden gelinliğin altına giyebileceğiniz ayakkabıları ve kullanım önerilerini hazırladık.

2016 Gelin Ayakkabısı Modelleri

Başrolde Hep Gelinlik

İhtişamınızın ana teması her zaman gelinlik olmalıdır. Bunu tamamlayacak parçalar şık olmakla beraber sadeliği yansıtmalıdır. Aşırı taşlı, tüllü modeller gelinliğin altında göz yorabilir. Ancak gelinliğinizi yeni sezonun öne çıkan trendlerinden elbise görünümü veren, sade tasarımlardan seçtiyseniz, ayakkabı konusunda da özgür olabilirsiniz. Ayrıca daha önce paylaştığımız 2016 tesettür gelinlik modellerine de hemen göz atabilirsiniz.

2016 Gelin Ayakkabısı Modelleri

Özel Tasarım Gelin Ayakkabıları

Markaların bu günler için özel tasarladığı kişiye özel ayakkabılar da bulunuyor. Özellikle fotoğraf çekimlerinde görsel açıdan hoş durabilir ancak detaylı ve görkemli bir gelinlğin altında bu detaylar da göz yorabilir. Her zaman dediğimiz gibi, ana parçanız (gelinliğiniz) sadeyse diğer detayları güçlü seçebilir; ancak ana parçanız gösterişliyse geri kalan her parçayı şıklıkla beraber sade tasarımlardan seçmelisiniz.

2016 Gelin Ayakkabısı Modelleri

Rahat Gelin Ayakkabıları

Gelin ayakkabısı, şıklığınızı tamamlamakla beraber muhakkak rahat olmalıdır. Peki, bir topuklu ayakkabı ne kadar rahat olabilir? Tabii ki aşırı rahat olması mümkün değil. Tüm gün üzerinde duracağınız, oradan oraya koştururken gelinliğinde ağırlığıyla bu rahatlığa erişmem olanaksız gözüküyor. Ancak ilk denediğinizde bile rahatsız gelen bir ayakkabı gününüzü zehir etmeye yetebilir. Özellikle stilettolar bugünler için elverişsiz gözüküyor. Platform topuklu ayakkabılar, gelinliği kaldırmakla beraber diğer tasarımlara göre sizi daha ettirecektir.

2016 Gelin Ayakkabısı Modelleri

Yedek Ayakkabı Şart

Düğün günü yanınızda muhakkak bir spor ayakkabı bulundurmalısınız. Topuklu ayakkabılarda olduğu gibi artık spor ayakkabılar da bu güne özel tasarlanıyor. Beyaz bir Converse’in verdiği şirinliği ve her şeyden önce rahatlığı bulabilirsiniz. Ayrıca yine şıklığından ödün vermeyen babetleri de tercih edebilirsiniz. Kuaför, fotoğraf çekimi, hatta takı töreninde, uzun süre ayakta durmanız gereken anlarda, yolda muhakkak topuklu ayakkabıdan kurtulup düztaban bir ayakkabı kullanmanız gün içinde de yüzünüzdeki o işkence çeken ifadeyi alıp götürecektir. Tüm gün koşturmacada çekilen acıdan sonra salona girerken çarpık yürümek ve acı çeken bir ifadeye bürünmek hiç de hayaliniz değil öyle değil mi?

2016 Gelin Ayakkabısı Modelleri

Renk Seçimine Dikkat!

Peki ya gelin ayakkabısı ne renk olmalı? Her verdiğimiz önerinin sonunda dediğimiz gibi, o gün sizin gününüz! Ne hayal ettiyseniz tabii ki ona göre seçimler yapıp ona göre de giyinmelisiniz. Gelinliğin altına mor ayakkabı giyilmez mi? Kim demiş? Kural yok, yasa yok! Ayrıca bu örnekleri çiğnemiş birbirinden şık gelinleri görebilirsiniz.

2016 Gelin Ayakkabısı Modelleri

Özellikle son zamanlarda, gelin buketiyle ayakkabısını aynı renkte seçen birçok gelinle karşılaşabilirsiniz. Yine de klasik düşünceler iyidir diyenlerdenseniz gelinliğinizin aynı tonunda bir ayakkabı seçebilir ya da tozpembe, pudra tonlarını kullanarak seçimizi yapabilirsiniz.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

“Gelinliğin Altına O Ayakkabı Olur mu?” için bir cevap

  1. esra er güler dedi ki:

    nasıl alabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir