Gelin Adayları İçin Ev Dekorasyon Hareket Planı

Gelin Adayları İçin Ev Dekorasyon Hareket Planı

Gelin Adayları İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Yaşamınızdaki en büyük dönüm noktalarından biri olan evliliğinize sayılı günler kaldı. Düğün hazırlıkları, gelinlik, balayı gibi detayların heyecanı ev dizme biraz daha farklıdır. İçinde yıllarca oturacağınız evinizdeki her köşe, özenle dekore edilmeyi hak eder. Bu yüzden, eşya seçimini ve ev dekorasyonunu aceleye getirmemelisiniz.

İçinde mutlulukla oturacağınız bir ev döşemek için damat beyle kafa kafaya verip planlar yapmalısınız. Aile büyüklerinden veya arkadaşlardan fikir almak ne kadar önemli olsa da bir evin eşya seçimi ve dizaynı ile ilgili kararları vermek sadece damat ve geline düşmelidir. İlk evinizi eşyalarla doldurmadan önce, planlı hareket etmeye özen gösterin.

Yemek masanızı nerede görmek sizi mutlu eder? Hangi odayı yatak odası yapmak istiyorsunuz? Eşinizle karşılıklı kahve içmek için en güzel manzaralı cam hangisi? Bu soruların yanıtlarını netleştirdikten sonra harekete geçebilirsiniz.

Gelin Adayları İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Biraz mühendislik bilgisi…

Evlenecek çiftlerin ilk dikkat etmesi gereken konu, evi belirlemeden eşya almamalarıdır. Satın alınacak eşyaların, evin ölçülerine göre seçilmeleri gerekir. Eviniz belliyse işe ölçü almakla başlayabilirsiniz.

En güzeli, evinizin tüm detaylarını içeren bir krokisini çizmek olacaktır. Hatta her odanının krokisini ayrı ayrı çizerseniz eşyalarınızı yerleştirmekle ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız. Gözünüze çok geniş görünen bir oda, içine eşyalar dolduğunda küçücük görünebilir. O çok beğendiğiniz TV ünitesinin salona sığmadığını gördüğünüzde çok üzülebilirsiniz. Benzer olumsuz durumlar yaşamamak için, çizdiğiniz krokilere duvar, kapı, pencere ölçülerini dikkatle not etmenizde yarar var.

Günümüzde bir çok mobilya markası, dijital mimari yerleşim programları ile beğendiğiniz mobilyaların evinizde nasıl görüneceğini ve seçtiğiniz eşyaların evinize sığıp sığmayacağını görmenize yardımcı oluyor. Yine de işinizi şansa bırakmayın ve kendi krokilerinizi alışverişe çıktığınızda yanınızda bulundurun. Örneğin perde almaya gittiğinizde, görevliye duvar ve cam ölçülerinizi söyleyerek zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Gelin Adayları İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Listeniz en büyük yardımcınız…

Kafanızın oldukça dolu olduğu bu günlerde liste tutmak işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Eğer not defteri taşımak zor geliyorsa telefona indireceğiniz liste uygulamaları ile eşya listenizi her an güncel tutabilirsiniz.

Evernote uygulaması ile hem düğün hazırlıklarınızı hem de ev dekorasyonu sürecinizi anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Aklınıza gelen tüm eşyaları ve çeyiz listenizi not edin.

Bu listeyi oluştururken, mümkünse damat beyle birlikte kafanızı dinleyebileceğiniz, stresten uzak bir yere gidin. Kahvenizi içerken sakin sakin düşünebilirsiniz. Aksi halde, ihtiyacınız olmayacak bir sürü eşyayı listeye eklerken, asıl gerekli şeyleri unuttuğunuzu fark ederek üzülebilirsiniz.

Ev eşyası listenizi; beyaz eşyalar, mobilyalar, ev tekstili, mutfak eşyaları, aksesuarlar gibi kategorilere bölmek işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer evinizin metre karesi çok büyük değilse nadiren kullanacağınız eşyaları da alarak evinizi dar ve dağınık göstemeyin.

Gelin Adayları İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Sizin tarzınız, sizin renginiz…

Anne evi veya öğrenci evinden sonra her detayını istediğiniz gibi seçmekte özgür olduğunuz kendi evinize taşınıyorsunuz…

Modern, minimalist, klasik, retro, vintage, avangard… Hangisi sizin tarzınız? Bir ömür birlikte yaşayacağınız eşinizle ortak zevklerinizin olması çok büyük şans.

Eğer tarzlarınız birbirinden çok uzaksa odaları paylaşarak bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Örneğin çalışma odasının dekorasyonunu eşinize bırakıp, salonu ve yatak odasını dilediğiniz gibi dayayıp döşeyebilirsiniz.

Unutmayın, bu ikinizin evi ve ikinizin de sahiplenip içinde rahat edebileceği bir ev dizayn etmek için özveride bulunarak mutlu bir yuva inşa edebilirsiniz.

Hazırlayan:Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir