Gelin Adayları Arasında En Popüler 5 Gelinlik Modeli

Gelin Adayları Arasında En Popüler 5 Gelinlik Modeli

Vintage Tesettür Gelinlik Modelleri 2016

Hayalindeki gelinlik nasıl bir şey diye her sorulduğunda gözlerinin önünde beliren o harika modeli anlatmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz.

Gelinlik bakmaya ya da moda evine modeli anlatırken “şurası şöyleydi, burası böyleydi, bel kısmı şöyle uzanıyordu” diye anlatmaya çalışırken nasıl zorlandığınızı tahmin edebiliyoruz.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2016

Yesiltopuklar.com editörleri anlatmak istediğiniz modelin tam karşılığını söyleyebilmeniz için gelin adayları arasında en popüler olan ve en çok tercih edilen 5 gelin modelinin adını araştırdı.

Şimdi gelinlik bakmaya gittiğinde doğrudan modelin adını söyleyerek kısa yoldan sonuca ulaşabilirsin. Üstelik bu kendinden emin duruşun çok havalı olacak!

Gelinlik Modelleri ve İsimleri

1. A Model Gelinlik: Bu gelinlik adından da anlaşılacağı gibi A şeklinde bir görünüme sahip. Gelinliğin belden üzerini sıkıca oturur, sonra belden aşağı A şeklinde iner. A model gelinlik tercihlerinde yaklaşık 10 cm’lik topuklu ayakkabılar tercih ederseniz mükemmel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2016

Hangi vücut tipine uygun? Orta boylu ve geniş basenli gelinlerin kamuflaj için A model gelinlik tercih etmeleri harika bir seçim olacaktır.

Gelinlik Modelleri ve İsimleri

2. Tam Balık Model Gelinlik: Popüler modeller içinde yer almasına karşın her beden tipinde rahatlıkla kullanılamayacağını belirtmek isteriz. İddialı silueti ile tam balık model gelinlik dizlere kadar vücudu saran bir modeldir. Etek kısmı ise tıpkı bir denizkızı görünümünde genişler.

Tam Balık Gelinlik Modeli

Hangi vücut tipine uygun? Bu modeli kullanmak için iki şeye ihtiyacınız var: birincisi uzun bir boy, ikincisi ince bir bel. Ve tabii çokça cesaret. Belki üzerine kullanacağınız pelerinle daha kamufle bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Gelinlik Modelleri ve İsimleri

3. Yarım Balık Model Gelinlik: Yarım balık model gelinlik, tam balık modeline göre daha kullanılabilir bir gelinlik modeli olduğunu söyleyebiliriz. Bu modelinde sadece kalça altına kadar daralma vardır. Ve etek kısmı kalça altından itibaren genişlemeye başlar.

Gelinlik Modelleri ve İsimleri

Hangi vücut tipine uygun? Yarım balık gelinlik modelini orta ve uzun boylu gelin adayları tercih edebilirler. Hatta çok zayıf bir bele de ihtiyacınız yok. Çünkü bu model kamufle olmak için oldukça idealdir.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2016

4. Kabarık Gelinlik: Belden Gelin adaylarının hemen hemen bir çoğunun hayalinde yer alan kabarık gelinlik basenleri saklayan kesimi ile de seçilmesi en muhtemel modeller arasında yer alıyor. Kabaran, taşan, hatta fışkıran kumaşlarla peri masallarından bir görünüm ile düğün gününüzü taçlandırabilirsiniz.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2016

Hangi vücut tipine uygun? Orta boylu kadınlar için ideal bir seçim olabilir. Kısa boylu gelin adayları ise orta boy topuklu ayakkabılarla kolayca modeli deneyebilir. Orta boy topuklu ayakkabılarla kullanmanızı tavsiye etmemizin sebebi ne çok basık ne de orantısızca uzun olmaktan uzak durmanız.

Vintage Tesettür Gelinlik Modelleri 2016

5. Vintage Gelinlik: Vintage, Helen model ya da sadece elbise modeli diyebileceğimiz yapıdaki gelinlikler sadelikten yana olan gelinlerin tercihleri arasında yer alıyor. Öyle ne gösterişli bir yanları ne de uzayan kuyrukları yok. Dökümlü kumaşlar, zarif süslemeler ve danteller bu modelin karakteristik özelliğidir.

Vintage Tesettür Gelinlik Modelleri 2016

Hangi vücut tipine uygun? Vücudu ne çok sarıyor, ne de aniden fazlaca bir kabartı ile göz yoruyor… Vintege gelinlik modelleri bu özellikleri sayesinde pek çok vücut tipine göre uyarlanabiliyor.

Vintage Tesettür Gelinlik Modelleri 2016

Gelinlik Modelleri: Sheeva Couture, Pronovias, Ersa Atelier

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir