Gelibolu’da Tarih Kokan Bir Tatil

Gelibolu’da Tarih Kokan Bir Tatil

Gelibolu

Çanakkale’yi Çanakkale Yapan Değerler

Her mevsim insanlara ayrı bir güzellik sunan Çanakkale, yakın ve uzak tarihin tanığı, içinden deniz geçen, toprağı bereketli, doğası eşsiz güzelliğe sahip bir kent.

Çanakkale‘yi ziyaret edenler, gezilerine ilk olarak kent merkezinden başlamalı. Buram buram tarih kokan daracık sokaklarda gezdikten sonra, tarihi Saat Kulesi, Aynalı Çarşı ve Çimenlik Kalesi’ni görmeden ayrılmamalı.

Gelibolu Gelibolu’ya Doğru…

Her yıl, on binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na ise kent merkezinden GESTAŞ ve Kilitbahir araba vapurlarıyla geçilebiliyor.

Savaşın izlerinin her yerde görülebildiği Gelibolu‘daki 33 bin hektarlık alan, Türkiye’nin yakın tarihine ışık tutuyor. Gelibolu Yarımadası boyunca Türk şehitlikleri ile yabancı askerlerin anısına yapılmış anıtlar bulunuyor.

Tarihi Milli Parkı kendi başına gezmek isteyenlerin çok geniş olan bu alandaki her şeyi görebilmeleri oldukça zor. Ziyaretçilere, Çanakkale‘deki seyahat acentelerinin düzenlediği turlara katılmaları tavsiye ediliyor.

Kendi başına gezmek isteyenler ise geziye Kabatepe Ana Tanıtım Merkezi veya Eceabat yakınındaki Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Tanıtma Merkezi ziyaretiyle başlamalı. Her iki merkezden de hem bilgi hem de doküman almak mümkün.

Gelibolu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir