Geçmişten Gelen Trend 70’ler

Geçmişten Gelen Trend 70’ler

70'ler Modası

Moda tekerrürden ibarettir cümlesini bu sezon yeniden doğruluyoruz. Zamanı bu sefer tam 45 yıl geri çekiyoruz ve 70’lere yolculuk ediyoruz. Artık besin kaynağı geçmiş yıllar olan moda, yaz sezonunda bizi bohem trendinin zirve yaptığı yıllara götürüyor.

70'ler Modası

70’ler modası geri döndü

1970 yılının önde gelen bohem ve hippi stillerini bu yaz firma ve tasarımcılar koleksiyonlarında kendilerine has yorumlarıyla alıcıya sunuyor. Bizi şimdiden sarıp sarmalayan süet ve püsküllerin hakim olduğu bu dönem için hazırlıklarınızı yapmalısınız.

Enerjik bir durumu var o dönemlerin. En sevdiğim yanı rahatlık ve özgürlüğün hayat mottoları olması. Bunu üzerlerine giyindikleri her parçada görmek mümkün. İşte bu sebeple ister istemez çoğu şeyde kendini hissettiren bohem tarzını eminim ki çok seveceksiniz. Çünkü bol tunikler, rengârenk desenli gömlekler, püsküllü yelekler, dolgu topuk ayakkabılar, süet etekler, kocaman güneş gözlükleri, yüzük ve bileklikler, hem ispanyol paça pantolonlar hem de pantolon etekler mevcut. Bu rahatlığı kim istemez ki!

Günümüzde 70'ler Modası

70’ler modasını yakalamak istiyorsan

  • 1- Bu dönemin bana göre en güzel yanı doğal olmak. Abartıdan uzak kalın. Mümkün olduğunca az makyaj yapın.
  • 2- Vücut hatlarını belli etmeyen giysiler tercih edin. Bos bol tunik ve gömlekler muhafazakâr giyimin vazgeçilmezi olduğu gibi bu trendin de olmazsa olmazlarından.
  • 3- Şal baskılar bu akımın önemli bir bölümünü kapsıyor. Benim size önerim bu deseni şallarınızda tercih etmeniz. Elbise kumaşlarında kullanılan şal desenler, her vücut tipine uygun değildir. Dikkat etmelisiniz.

Günümüzde 70'ler Modası

  • 4- Çiçekli elbiselerle yakalayacağınız hippi tarzını, günümüz yorumuyla 70’lere uyarlayabilirsiniz. Yalnız kullanacağınız aksesuarlara dikkat etmelisiniz. Düz renk bir şal, desensiz bir çanta ve ayakkabı olmalı.
  • 5- Bu sezon cigarette pantolonlara veda edin. İspanyol paça pantolonlara ise kucak açın.
  • 6- Düşük bel “out”, yüksek bel “in”
  • 7- Birkaç sezondur var olan püsküller bu yazda kendini fazlaca hissettirmekte. Hemen hemen her şeye yakıştığını düşündüğüm püsküller; çantalarda, yeleklerde, ayakkabılarda ve tuniklerde
   karşımıza çıkıyor.

Günümüzde 70'ler Modası

  • 8- Koyu renklerin müdavimi olanlar bu sezon kendinizi bolca renklendirin. Çünkü 70’ler, cıvıl cıvıl ve rengârenk olmayı çok seviyor.
  • 9- Bu dönem, iri desenleri çok ama çok sever. Eğer bu trendi yakalamak istiyorsanız, iri desenleri yeleklerde kullanmaya çalışın. Hem yelek hem de iri desen modasını bir arada kullanmış olun.

Günümüzde 70'ler Modası

 • 10- Bu dönemi simgesi olan İspanyol paça pantolonlar, akımın etkisiyle elbise ve tunik kollarına da sıçramıştı. Sizde giysi kollarınızda İspanyol kol tercih edin ve trendi yakalayın.
 • 11- Gözün tamamını kaplayan kocaman gözlükler 70’lerin olmazsa olmazlarından. Yüzünüze yakıştığından emin olduktan sonra neden kullanmayasınız ki?

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir