Geçiş Mevsiminde Ev Konforunu Sokağa Taşıyan Parçalarla Tanışın

Geçiş Mevsiminde Ev Konforunu Sokağa Taşıyan Parçalarla Tanışın

Max Mara Peluş Manto - Akhmadullina Dreams Kapitone Manto

Evdeymiş gibi rahat, dışarıdaymış gibi şık!” Yeni sezon koleksiyonlarının mottosu tam olarak bu. Pandemi döneminde iyiden iyiye kapıldığımız minimalizm dönemi, ev giyim, spor ve sokak stilini tek potada eritiyor. Markalarda boy gösteren bu konforlu parçaların kimi renkli pijama takımlarından esinleniyor kimi bir polar battaniyeyi kimi de sıcacık yelekleri kendine rol ediniyor. Gelin geçiş mevsiminde ev konforunu sokağa taşıyan ‘yeni normal’ parçalarla tanışın.

Akhmadullina Dreams Çizgili Takım ile Ekose Elbise ve Takım

Renkli Ekoseler ve Çizgili Pijamalardan Esinlenildi

Salgın döneminde evlere kapandığımız dönemde pijamalara fazlasıyla alıştık. Renkli renkli ekose desenler, çizgi çizgi tasarımlar ev giyimin yıldızı oldu. Tabii bu desenleri sokak stilinde de oldukça yakından tanıyoruz. Ancak şimdilerde biraz daha konforlu halleriyle gündeme oturuyor. Saten dokularla pijama havasını kuvvetlendiren görünümlerin yanı sıra çizgili pantolon ve yine çizgi desenli düğmeli gömleklerin takımlanması bunun da ötesinde ekose desenli bir ceketin bel kuşağıyla bir sabahlıktan rol çalması gibi…

Mango Hırka ve Bol Pantolon

Yumuşacık Dokulu Nötr Triko Konforu

Yeni sezonda koleksiyonların can alıcı özelliklerinden biri de kumaşların yumuşacık dokuları. Soğuk kış günlerinde evde geçirilen zamanlarda çok sevdiğimiz yün pantolon ve kazak takımları, yün çoraplar ve dahası şimdiler de günlük hayatın da vazgeçilmezi. Esnek kalıpların yanı sıra nötr renkleriyle ev sakinliğini yansıtan tasarımlar yüksek dozda minimalim, bolca konfor ve çok yönlü parçalar arayanlar için alternatif. Ayrıca, Mango‘nun tam da bu özelliklere sahip yeni koleksiyonu ‘Comfy’ ile evin sokağa yansımalarına şahitlik edeceksiniz.

Kuaybe Gider Sarı Salopet ve Trençkot

Kuaybe Gider Salopet
Kuaybe Gider Trençkot

Yorgan Görünümlü Kapitone Dokularla Extra Rahatlık

Rahat ve zahmetsiz kış görünümleri için tasarımcılar hareket geçti. Özellikle soğuk günlerde yataktan kalkıp işe koyulmanın ne kadar zor olduğunu biliyor olacaklar ki yorganları da moda dünyasına alet ettiler. Koleksiyonlarda boy gösteren şişme montlar, kapitone dokular ekstra rahatlıklarıyla adım adım 2021’e uzandı. Ev konforunu sokağa taşımaya kararlı olan kapitone montlar, yumuşacık halleriyle sarılma hissi uyandırırken şık görünümleriyle de stilleri mahcup etmeyecek.

Dilvin Peluş Manto

Dilvin Mavi Manto
Dilvin Manto

Peluş Paltolarla Tv Karşısında Film Seyreder Gibi

Soğuk kış günlerinde TV karşısında film seyrederken yumuşacık battaniyeler, peluş çoraplar ve yün eşofmanlar olmazsa olmaz. Bu sıcaklığı asla geride bırakmak istemeyenler yeni sezonda oldukça şanslı. Markaların koleksiyonlarında Teddy de denilen paltolar, en renkli görünümleriyle kombinlere hava katmak için can atıyor.

Ganni Triko Yelek

Evde Sokakta Yeleksiz Asla Olmaz

Evde geçen bir günde hafif serinlik çöktüğünde eller direk incecik bir hırka ya da yelek arar. Samimi bir tavrı olan bu parçalar, artık sokak modasının ikonik yıldız oluyor. Bohem bir stilin anahtar ismi olan tasarımlar, evde aranılan sıcaklığı dışarıya da taşıyacak.

LC Waikiki Kazak - Trendyolmilla Kazak

LC Waikiki Kazak
Trendyolmilla Kazak

Ev Ortamını Anımsatan Desenlerle Kazak Stili

Bazı desenler vardır ki, ev ortamını hatırlatır. Özellikle kahve tonlarının harmanlandığı karışık geometrik desenler, kimi zaman kırmızılarla da karşımıza çıkar. Gördüğünüz de işte tam da bu diyeceğiniz baskılar, artık yeni sezon kazaklarında da kendini gösteriyor. Konforlu ve şık bir kış için aranılan belki de ev sıcaklığıdır.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir