Gazze’ye İlaç Ol

Gazze’ye İlaç Ol

Gazze'ye İlaç Ol

Bütün dünya 2014 Dünya Kupası maçlarına kilitlenmiş halde ekran karşısındaydı kimse görmek istemedi.

Günü uykuyla, Ramazan’da izleriz vakit geçer diyerek ayrılmış dizilerle geçirip akşam bir lokmalık dahi yer kalmayana kadar yedikten sonra çay içip dünya kupası izlemek oldukça hoş bir ritüeldi. Bütün gün sıcaktan kavrulduktan sonra akşam tatlı tatlı esen rüzgarda ayaklarımızı uzatıp bağırıyorduk.. Ahh bee o gol de kaçar mı?! Almanya’yı tutmuyorduk, biz ülke olarak hep gariban olan takımı tutardık. Nerde daha yoksul bir ülke var onu destekledik.

Herkes öyle söylüyordu ya inanacağım geliyordu, inanmak istiyordum. Ama biz hep garibanın yanında isek, yani biz mazlumun yanında, biz ezenin karşısında isek… Biz diyorum biz Müslümanlar Gazze’de ölmeye devam ediyorken nerdeyiz?

Gazze'ye İlaç Ol

Aslında televizyon kanallarımız Gazze’den bahsetmeyi pek istemese de bir şekilde televizyondan ya da internetten gördüğümüz ölüm haberleri, rakamlar bizi pek etkilemiyor sanırım. İnsanlar rakamlaşamaz, cirodan bahsetmiyoruz! Hepsi birilerinin babası, annesi, evladı, abisi, kardeşi olan, edinebilecekleri yalnızca bir hayatları olan onca insan ölüyor. Hem nasıl ölüyor! Açık hava hapishanesinde kilitler altında, sığınabilecekleri bir yer olmadan ölüyor. Bütün dünyanın gözleri önünde ölüyor.

Falanca ülkede yaprak kıpırdasa bütün dünyanın haberi olduğu şu dönemde, bütün bir dünya bu zulme sessiz kalıyor, sessiz kalarak destekliyor. Zalime ‘DUR!’ deme cesaretini göstermemiz lazım. Bosna’da bütün dünyayı ayakta uyuttukları (!) gibi Gazze’de de bunu yapmalarına ‘artık’ izin vermememiz lazım. Mitingler ne işe yarıyor diye konuşmaktansa, twitterda #gazzedekatliamvar diyip vicdan rahatlatmaktansa acilen büyük çapta, olabilecek en büyük katılımlı mitinglere, imza kampanyalarına, yazabileceğimiz her yerde yazmaya, söyleyebileceğimiz her yerde bu katliamdan bahsetmeye ihtiyacımız var. Adamakıllı boykota ihtiyacımız var. Biz vatandaşlar olarak bunu yaparken devletin/devletlerin İsrail denen katille hiçbir anlaşma yapmaması ve var olanları bozması gerek! Onların mücadelesine ancak bu şekilde ortak olabiliriz.

Bir de IHH’nın ‘Gazze’ye ilaç ol‘ kampanyasıyla ilaç ihtiyacının had safhaya ulaştığı şu günlerde onlara yardımda bulunabiliriz.

Yapmamız gereken tek şey GAZZE İLAÇ yazıp 3072′ye sms atmak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir