Gardropları Yeniden Düzenleyin

Gardropları Yeniden Düzenleyin

Gardrop Düzenlemesi

Havaların soğuması ile birlikte, yazlıklar ve kışlıkların da yer değiştirme zamanı geldi. Gelin bu yılki kıyafetlerin değişiminde, gardroplarınızı yeniden düzenleyerek, daha etkin bir şekilde kullanmanın çözümlerini oluşturun.

Çoğu zaman gardroplarımız hınca hınç dolu olur ve aradığımız hiç bir şeyi bulamayız. Bu karmaşa dolabımızda var olan bir kıyafeti bulamadığımızdan dolayı, yenisini almaya yönlendirir. Bu durum zamanla bütçemizi zorlar. İşte dolaplarınızı daha etkin kullanabileceğiniz bir kaç yöntem. Sizler de bu yöntemleri hemen yapmak için işe koyulun.

Gardrop Düzenlemesi

Dalobınızdaki her şeyi çıkartın

Belki bu cümle size hiç hoş gelmedi. Ama emin olun dolabınızı baştan ayağa boşaltmak ve yeniden yerleştirmek, size sonraki kullanımlarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak. Bu sayede hiç giymediğiniz kıyıda köşede kalmış tüm kıyafetlerinize ulaşabilirsiniz. Bu durum size zaman kaybettirse de, emin olun bu boşaltma işlemi size büyük fayda sağlayacak.

Gardrop Düzenlemesi

Kıyafetlerinizi sınıflayın

Dolaplarımızın ne kadar düzenli olduğunu düşünsekte bazen farklı kıyafet gruplarını bir araya getiririz. Bu durum kombinlerimizi oluşturmada bize zaman kaybettirir. Elbiselerinizi, gömleklerinizi, eteklerinizi, tuniklerinizi muhakkak sınıflandırın. Hatta bunları sınıflandırırkan kumaş grubunu da göz önünde bulundurun. Kalın kumaşlı elbiseler, ince kumaşlı elbiseler gibi. Bu sayede havanın sıcak ya da soğuk oluşuna göre aradığınız kıyafeti hemen bulabilirsiniz.

Gardrop Düzenlemesi

Giymediklerinizi ayırın

Gardroplarımızın en büyük kıyafet sorunlarından birisi de giymediklerimizdir. Çoğumuz kıyafetlerimizden bir türlü ayrılamayız. Elbet birgün giyerim düşüncesi ile bir kıyafet gardroplarda bekler durur. Bir sezon beklettiniz ve hiç bir kere bile giymediyseniz emin olun diğer sezon da o kıyafeti asla giymezsiniz. Bu yüzden kıyafetlerinizi ihtiyaç sahiplerine vermenin zamanı gelmiştir. Sizin çok ilgi göstermediğiniz bir kıyafet, inanın başkası için en büyük mutluluk kaynağı olacaktır.

Gardrop Düzenlemesi

Liste yapın

Gardroplarınızı düzenlerken bir yandan da ufak bir liste yapın. Kıyafetlerinizde eksik olanların listesi, size ilk moda alışverişinizde kolaylık sağlayacaktır. Bazen en çok giyilen kıyafetler bile deforme olduğundan yenisinin alınması gerekebiliyor. Bu liste sayesinde, alışverişte ne alacağınızı ya da ne almyacağınızı bilebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir