First Lady’ler Chicago’da Bir Araya Geldi

First Lady’ler Chicago’da Bir Araya Geldi

First Lady’ler Şikago’da Bir Araya Geldi

NATO Zirvesi’ne katılmak üzere Şikago’da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eşlik eden Hayrünnisa Gül, ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’nın ev sahipliğinde Gary Comer Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı.

Gary Comer Gençlik Merkezi’ne gelişinde Michelle Obama tarafından karşılanan Hayrünnisa Gül, fotoğraf çekiminin ardından diğer first lady’lerle birlikte merkezi dolaştı.

Program çerçevesinde öncelikle bölgede yaşayan çocuklar için başta eğitim, sanat ve spor olmak üzere çeşitli alanlarda okul sonrası programlar yürüten ve çocukların başarı seviyesini arttırmayı hedefleyen gençlik merkezinin faaliyetleri ve imkânları hakkında bilgi alan first lady’ler daha sonra çalışma salonlarını gezdi.

BAHÇEDE KEYİFLİ ANLAR YAŞADILAR

Bahçe Salonu’nda çalışan öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen ve çalışmaları hakkında bilgi alan lider eşleri, çocukların kendi bahçelerinde ürettikleri ürünleri tattılar. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Bayan Gül, organik tarıma verdiği önemden bahsederken çocukları ve öğretmenlerini tebrik etti.

Bahçenin ardından Bayan Obama ve diğer misafirlerle birlikte Mutfak Salonu’na geçen Bayan Gül, burada bahçede ürettikleri ürünleri kullanarak yaptıkları yemekleri sergileyen öğrencilerle bir araya geldi.

ÇOCUKLARDAN MİNİ KONSER

Program kapsamında gençlik merkezinin sanat, spor ve dans salonlarını da gezen lider eşleri stüdyo formatındaki Kayıt Salonu’nda, çocukların başta hip hop olmak üzere çeşitli parçalardan hazırladıkları mini konseri dinlediler. Müzik dinletisi sırasında keyifli anlar yaşayan first lady’ler, zaman zaman çocuklara eşlik ettiler. Lider eşleri çocukların kendileri için hazırladıkları dans gösterisini de beğeniyle izlediler.

ÇOCUKLAR YETİŞTİRDİKLERİ SEBZE VE MEYVELERİ İKRAM ETTİ

Programın sonunda Bayan Gül, diğer first lady’lerle birlikte Bayan Obama’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve çocukların yetiştirdikleri sebze ve meyvelerden hazırlanan öğle yemeğine katıldı.

Bayan Gül, akşam saatlerinde ise lider eşleriyle birlikte Şikago Sanat Enstitüsü’nü gezdikten sonra Bayan Obama tarafından lider eşleri onuruna düzenlenecek akşam yemeğine katıldı.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *