Fendi 2017 Koleksiyonu Trend Notları

Fendi 2017 Koleksiyonu Trend Notları

Fendi 2017 Sonbahar Kış Hazır Giyim Koleksiyonu

Bahar mevsimi gelmemekte ısrar edince ben de size bu ay, Fendi’nin 2017 Güz Hazır Giyim Koleksiyonunu deşifreleme kararı aldım. Umarım bu tepkime karşılık bahar, tüm güzelliğiyle teşrif eder. Şimdi bakalım gelecek sezon bizi neler bekliyor.

Fendi 2017 Sonbahar Hazır Giyim Koleksiyonuna bakınca güzel bir sezonun bizi beklediğini görebiliyoruz. Renkler, tüvitler, kürkler, kışın bile ince dökümlü kumaşlar, kadifeler, zarif detaylar ve dahası bizi bekliyor. Hazır olun rengarenk bir yazdan sonra, renklileri kenara kaldırmadan siyah, gri ve camel rengini de alıp kışa devam ediyoruz. Karl Legerfield’ın bu kreasyonu oluştururken ‘antika bir nüshadan’ esinlendiğini bilerek baktığımızda detaylar daha da bir anlam kazanıyor.

Fendi 2017 Sonbahar Kış Hazır Giyim Koleksiyonu

Bu yıl bütün tasarımcılar renk kullanımı konusunda fazla cesur davranmış olsa da renkler podyumlardan, sokaklara inmeyi başarmış olacak ki; kışın da canlı renklerin kullanımı devam ediyor. Ama yıllardır Sonbahar-Kış sezonunun gözde kumaşı olan tüvit bu yılda açık ara önde gibi gözüküyor. Gri desenli tüvit kumaşların, kadife çizmelerle, kürklerle kullanımını görürken bu kalın görüntüde Fendi küçük boy çanta kullanımıyla zarafet imzası atmış.

Fendi 2017 Sonbahar Kış Hazır Giyim Koleksiyonu

Fendi bir giyim firması olduğu kadar, çanta ve ayakkabı konusunda da tercih edilirliği bakımından piyasada aksesuar adına da trend belirleyici bir noktada. Bu yılki uzun çanta sapları, çantalara takılan uzun renkli saplarla ve kışın imzası çoklu parça kullanımı, kürklü montlarla küçük boy çanta kullanarak yeni bir trende işaret ediyor. Küçük çantalarınızı dolabınızın sık kullandığınız kısımlarına taşımaya ya da küçük çantalar edinmeyi unutmayın derim.

Fendi 2017 Sonbahar Kış Hazır Giyim Koleksiyonu

Ayrıca bu yılın Fendi’sinde yazın maxi boy eteklerine, elbiselerine nazaran Midi boy revaçta. Bu Sonbaharda etekler 10 cm kısalıyor iken, çizmelerin boyları uzuyor! Birçok büyük marka kumaş tasarımlarıyla piyasada vazgeçilmez konuma gelirken, Fendi kalıplarıyla, dikiş detaylarıyla farklılık ortaya koymuş bu sezon. Kabanlarda belden oturan kalıplar tercih etmesine rağmen, oversized omuz görünümü, manşetlerde kürk detayları ile birkaç yılın trendleriyle yeni bir trend oluşturduğunu görüyoruz.

Fendi 2017 Sonbahar Kış Hazır Giyim Koleksiyonu

Her yılın bir gözdesi vardır; bir yıl denim daha ön plandadır, bir yıl uçuşan elbiseler, kadifeler.. Bu yılın gözdesi net bir şekilde takım kıyafetler. Takım kıyafetleri bahar koleksiyonlarında birer parçayla, Sonbahar koleksiyonlarında birkaç parçayla gördüğümüze göre 2018 Kış’ında takım kıyafetlerden oluşan kreasyonlar görmeye hazır olun derim. Bunu okuyorsanız eğer hemen bir kışlık takım kıyafet edinmeyi de ihmal etmeyin.

Fendi 2017 Sonbahar Kış Hazır Giyim Koleksiyonu

İlkbahar-Yaz kreasyonuyla başlayan farklı desenleri, renk skalasında arada olan renkleri birbiriyle kullanma, Sonbahar döneminde de devam ediyor olacak. Fendi bu koleksiyonunda pastel renklerle, canlı renkleri kullanmaktan çekinmediği gibi; geometrik desenlerle, çiçek desenlerini kullanmakta da özgür bir tavır sergilemiş.

Fendi 2017 Sonbahar Kış Hazır Giyim Koleksiyonu

Fendi’nin bu yılki imzalarından biri de pencereler. Elbiselerin, bluzların, gömleklerin öyle güzel yerlerine pencere detayı koymuş ki kıyafetlerin tarzları tamamen klasik görünümden zarif görünüme geçiş yapmış.

Ama sadede gelecek olursak, bu sezon Fendi ince nüanslarla ve fazlaca detayla kışa hazırlığını iyi yapmış gibi gözükse de detay yoğunluğuyla göz yormuş gibi duruyor desek yeri. Ama bizim için önemli olan almamız gereken detayları alıp tarzımıza küçük dokunuşlarla büyük farklar oluşturmak. Moda geçici, tarz daimidir… Modaya değil tarzımıza yatırım yaptığımız güzel kararlarımız olsun.

Moda Yazarı Esra Andelip Doğan

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir