Fazla Kilosu Olan Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Fazla Kilosu Olan Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Alia Triko Hırka (Seda İncedere)

Vücut hatlarınızın büyüklüğünden şikayetçiyseniz ve tek tip giyinmekten sıkıldıysanız size harika önerilerimiz var. Fazla kilolu olsanız bile doğru kıyafet tercihleri yaparak ve bu parçaları doğru şekilde kombinleyerek istediğiniz görüntüye ulaşmak çok kolay. Burada önemli olan şu ki vücut tipinize göre giyinmeyi yani fazla kilolarınızı gizlemeyi bilmek. Hangi kıyafetlerin sizin için en iyi sonucu verdiğini bildikten sonra kendinizi her açıdan iyi hissedersiniz. Peki fazla kilosu olan kadınlar nasıl giyinmeli? Hadi işinize yarayacak bir kaç faydalı bilgiyi sizlerle paylaşalım…

Alia Çizgili Elbise - Alia triko Tunik

Alia Çizgili Elbise
Alia Triko Tunik

Yatay Çizgiler ve Büyük Desenlerden Çekinmeyin

Yatay çizgiler veya büyük desenlerden çekinmek yerine stratejik düşünerek bu baskılarla kendi avantajınız doğrultusunda kombinler yapın. Örneğin eğer alt tarafınız genişse desenli kumaşları vücudunuzun üst bölgesinde ya da tam tersi olarak kullanın.

Alia Büyük Beden Elbise

Alia Lila Elbise
Alia Triko Elbise

Koyu Renkler Giymek Zorunda Değilsin

Kilolu kadınların genellikle siyah başta olmak üzere koyu renkleri tercih etmesi yanlış bir seçim olmadığı gibi zorunlu da değil. Kıyafet tercihinizi yaparken siyah, lacivert, gri gibi renklerin dışında canlı renklerin pastel tonları da rahatlıkla tercih edilebilir. Burada renk seçiminden daha önemli olan konu desen. Açık renk kıyafet alırken desenliler yerine düz renk parçalara yönelin.

Alia Siyah Beyaz İkili Takım ve Kap

Alia Siyah Takım
Alia Siyah Kap

Siyahın Kamufle Etme Gücünü Göz Ardı Etmeyin

Her ne kadar koyu renk giyinmek zorunda değilseniz de siyahlar, lacivertler, griler tekstil alanında oldukça sık kullanılıyor. Sadece fazla kilosu olanlar değil zayıf kadınlar da siyahtan vazgeçmiyor. Denenmiş bir kuraldır ki siyah gerçekten daha zayıf ve zarif bir görünüm kazandırıyor. Bu nedenle de koyu renklerin özellikle de siyahın bazı sorunlu bölgelerin kamufle edilmesinde ki gücünü göz ardı etmeyin.

Alia Su Yeşili Triko Hırka

Alia Triko Hırka
Alia Fermuarlı Hırka

Problemli Bölgeleri Takıntı Haline Getirmeyin

Vücudunuzda problemli olduğunu düşündüğünüz bölgeleri de takıntı haline getirmeyin. Bunun yerine daha zayıf göründüğünüz güzel yanlarınızı ön plana çıkarın. Vücudunuza uygun olan ve sizi dengeli bir görünüme kavuşturacak parçalar seçin.

Alia Lila Sweatshirt ve Pantolon

Alia Sweatshirt
Alia Pantolon

Ne Çok Bol Ne Çok Dar

Fazla kilosu olan kadınlar için çok büyük kıyafetler giymek daha mantıklı gelse de işin doğrusu vücut ölçülerine uygun yani ne çok bol ne de çok dar tercihler yapmak. Mesela çok büyük bir pantolon hantal görünmenize sebep olur. Dar pantolonlar ise vücut şeklinizi sıkarak hem sizi rahatsız eder hem de fazla kilolarınızı ortaya çıkarır. Bu nedenle dar ya da çok geniş yerine daha orta darlıkta bir pantolon ve tabi ki üst seçerek zarif bir görünüme kavuşun.

Alia Büyük Beden Etek

Alia Bej Etek
Alia Siyah Etek

Kilolarınızı Gizlemek İçin Giymiş Olduğunuz Algısını Ortadan Kaldırın

Etek seçimi yaparken de yine çok dar veya bol modeller yerine çan kesimlere yönelin. Bu arada eteklerin fazla kiloları gizlemede pantolona kıyasla çok daha uygun tercihler olduğunu da unutmayın. Alia markasından seçtiğimiz bu eteklerle hem daha zayıf görünün hem de kilolarınızı gizlemek için giymiş olduğunuz algısını ortadan kaldırın.

Alia Düğmeli Triko Hırka

Alia Lila Hırka
Alia Kiremit Hırka

Büyük Bedende Modaya Uyum Sağlayın

Alia markasında, herkese hitap edecek büyük beden tesettür giyimde de modaya uygun parçalar bulmanız mümkün. Sizde hem renkli hem de vücut şeklinize uygun parçalar arayışındaysanız alışveriş sitemizde yer alan modellere mutlaka göz atın. Kumaş, kesim ve dikiş kalitesi yüksek tasarımlarla fazla kilolarınızı rahatlıkla gizleyerek şık görünmenin tadını çıkarın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir