Farklı Estetikleriyle Öne Çıkan Instagram Hesapları

Farklı Estetikleriyle Öne Çıkan Instagram Hesapları

 Farklı Estetikleriyle Öne Çıkan Instagram Hesapları

Son yazımdan sonra, bu yazımda da severek takip ettiğim farklı estetikleriyle öne çıkan 2 Instagram hesabından daha bahsetmek istiyorum. Birincisi İnstagram alemine yeni katılan, kullanıcılardan @hijabiwho hesabı adı altında kimliğini gizleyen muhafazakar stili ile farklı kombinler sunan başörtülü bir hanımefendi. Sade, asıl tarzını yansıttığı artistik kareler ile ilgiyi üzerine topluyor. Kıyafetlerin bütününden çok küçük detaylarla estetiği on plana çıkararak paylaşıyor. Sade kıyafetleri yani sıra renkli stilettoları ve çok orijinal clutch çantaları (Örneğin yat şeklindeki clutch) ile çok hoş bir tarzı var.

 Farklı Estetikleriyle Öne Çıkan Instagram Hesapları

Profesyonel bir fotoğrafçı ile çalıştığını bildiren @hijabiwho bütün paylaşımlarının kendine ait ürünler olduğunu ve bu işi hobi olarak yaptığını söylüyor. Henüz hiç bir markayla çalışmadığını ama kendine ait ürünlerden paylaştığı markaların paylaşımlarıyla ilgilendiğini ve belki de ilerde gelen teklifleri değerlendirebileceğini ifade ediyor.

 Farklı Estetikleriyle Öne Çıkan Instagram Hesapları

İkinci bir kullanıcı ise, sanatkar ruhunu, artistik bir çizgi ile bütünleştiren Instagram kullanıcısı @palindromm. Eğlenceli, sıra dışı tarzı ile takipçilerini hayran bırakan bir modacı. New York’daki tanınmış moda okullarından Fashion Institute of Technology de moda tasarım okuduktan sonra kendi markasını oluşturan ve avant-garde couture tasarımlar hazırlayan bir tasarımcı. Sınırları zorlayan kreasyonları arasında kahve çekirdeklerinin tek tek süslediği kahveli elbise tasarımı yanısıra kendine özgün bir çizgisi var. Zarif çizgisiyle @palindromm Instagram paylaşımlarında sanatkar estetiği ile trendsetter (trend belirleyen) bir hesap olarak öne çıkıyor. Hatta şimdiden bir çok sosyal medya kullanıcısı @palindromm kendine özgü paylaşımlarını örnek alıp uygulamaya başladı bile.

 Farklı Estetikleriyle Öne Çıkan Instagram Hesapları

Takdir edilen ve beğenilen başarılı kadınların taklit edilmesi tabii ki çok doğal. @palindromm ‘un kendine özgü dijital estetiği ismini görmeden bile kimin imzasını taşıdığını ortaya koyuyor. Örneğin dijital estetiğini incelediğimizde üç özelliğinin öne çıktığını görüyoruz. Öncelikle moda tasarımcısı olmasından dolayı paylaşımlarını “story board” ve kolaj siluetinde yapıyor. Yani normalde bizler bir tek fotoğrafla anı paylaşırız, duygularımızı kareleriz. Buna karşılık @palindromm bir anı bir tek kare içine değil 3 ayrı fotoğrafta yansıtıyor. Bir birinden kopuk dondurulmuş anılar yerine, sayfasına girdiğimizde bir kolaj çerçevesinde hikayelerin bütünleştiğini görebiliyoruz. Tabii ki sadece 3 güzel fotoğrafı kolaj şeklinde paylaşmasının yanı sıra alt yazılarında yansıttığı sanatkar ruh da takipçilerinin beğenisini kazanıyor. Kelimelerle manası derinleşen fotoğraflarda @palindromm ‘un popüler kültür ve sanat bilgisinin genişliğini gözlemliyoruz.

 Farklı Estetikleriyle Öne Çıkan Instagram Hesapları

Bir çok fotoğrafında kullandığı “barış işareti”nin acısı o kadar farklı ve zarif ki, sanki bir ressamın sanatını inceliyormuşsunuz hissini veriyor. Bu zarif işaretin arka planında kalan karelerde ise gittiği farklı şehirlerin manzaraları yer alıyor. En çok beğeni toplayan ve kopyalanan çizgisi ise İstanbul köprüsünün arka planda göründüğü, direksiyonda dinlenen sol koldaki bilekliklerin yer aldığı kareler oluyor. @palindromm un gözlerinden yansıyan dünya o kadar artistik ve bir o kadar da güzel. Onun harikalar diyarını zevkle takip etmeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir