Evinizin Güzel Kokması İçin Doğal Sırlar

Evinizin Güzel Kokması İçin Doğal Sırlar

Doğal Ev Kokusu

Her köşesini titizlikle temizlediğiniz evinizin, kendine has bir kokusunun olması onu daha sıcak bir yuva haline getirir. Gerek ev halkı, gerek misafirleriniz evinizi, kokusu ile hatırlar. O kokuya benzer bir koku duyduklarında gülümseyip koşarak eve gelmek ya da bir çaya uğramak isterler.

Modası geçmiş ve içinde hangi kimyasalların olduğu belli olmayan oda parfümlerinden söz etmiyoruz. Psikolojinizi iyileştirici, evinizde güven ve huzur havası estiren doğal kokulardan söz ediyoruz. Evinizle bütünleşecek o hoş kokuyu bulmak için sizin için derlediğimiz seçeneklere göz atın.

Doğal Ev Kokusu

Doğal mumların romantik etkisi…

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal mumlarla, evinizde tamamen size özgü bir koku estirebilirsiniz. El yapımı doğal mum için basit bir formül paylaşıyoruz.

Portakalı ortadan ikiye kesip, parçaların içini oyun. Bu oyuklara; mum tozları veya mum hamurları doldurun. Mum malzemelerini; yapı marketlerde veya kırtasiyelerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Vanilya, tarçın, çikolata, kahve… En beğendiğiniz kokuyu seçin. Karanfil, çubuk tarçın veya kahve çekirdekleri ile mum tasarımınızı güzelleştirin.

Ev yapımı doğal mumunuz hazır. Akşamları yakarak, evinize bereket ve tazelik saçın.

Doğal Ev Kokusu

Evinizde mistik bir etki: Tütsü!

Kadim kültürlerde dilek dilerken yakılan tütsüler, gündelik hayatta mekanlara güzel koku yaymak için kullanılmaktadır.

Akşamları yarım saat tütsü yakarak evinizin havasını temizleyebilir ve mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle kitap okurken veya çalışırken tütsü yakarak daha evinizde daha huzurlu dakikalar yaşayabilirsiniz. Sandal ağacı kokusunu tavsiye ederiz.

Doğal Ev Kokusu

Yeni trend: Bambu Koku Çubukları

Trendleri takip eden bir ev hanımı olarak, bambu koku çubuklarını halen denemediyseniz hemen en yakın home mağazasına uğramanızı tavsiye ederiz.

Hafif ve hoş kokulu çubuklar, minimalist ve yenilikçi hanımların vazgeçilmezi olmuş durumda. Hem de uzun süre kullanarak bütçenizi koruyabilirsiniz. Gül tarlası kokusu, vintage salonlara çok yakışıyor.

Doğal Ev Kokusu

Modası geçmeyen bir etki: Taze çiçekler

Annelerimizin saksı çiçekleri ile muhabbetini anlayamadığımız günler geride kaldı. Artık siz de çiçeklerin dilini öğrenecek yaştasınız.

Balkonunuzda veya cam kenarında yetiştirebileceğiniz leylaklar, İkea saksılarıyla yenilik katabileceğiniz fesleğenler, hoş kokusu başınızı döndürecek nergisler ile evinize capcanlı, taptaze, doğal kokular katabilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir