Evinizi Sonbahara Hazırlayacak Dekorasyon Önerileri

Evinizi Sonbahara Hazırlayacak Dekorasyon Önerileri

Sonbahar Dekorasyon Önerileri

Açın Perdeleri Evinize Sonbahar Dolsun

Kim demiş sonbahar hüznün mevsimidir diye? Bizim için sonbahar, yazın sıcaklarını ve telaşını geride bıraktığımız, evimizin tadını çıkaracağımız uzun kış gecelerine hazırlık mevsimidir. Durmak ve soluklanmak için ılık bir moladır.

Evimizin renkleri ve dokusu ile oynamak için; sarı, turuncu ve kırmızıyı ortalığa serpiştirmek için biraz neşeli biraz romantik bir fırsattır. Hem de öyle çok yorulmadan, cüzdanımızı sonuna kadar boşaltmadan. Düşük bütçelerle, bazen parktan topladığımız yapraklarla, bütün yaz dolapta saklanan battaniyelerle, çekmecelerde unutulan küçük parçalarla yapılan kendisi küçük etkisi büyük değişikliklerdir.

Açın perdelerinizi, sonbahar dolsun evinize. Vanilyalı ya da tarçın aromalı mumlarınızı yakın, Yann Tiersen albümlerinden birinin sesini açın ve sıcak çikolatanızı yudumlarken bu sakin ayların tadını çıkarın.

Sonbahar Dekorasyon Önerileri

Renklerden başlayalım…

Bütün yaz evinizi sıcacık ve neşeli gösteren; neon renkler, cupcake desenli aksesuarlar, uçuş uçuş tüller önümüzdeki yaza kadar dinlenmeye alınmalı.

Onların yerine toprağın ve sonbaharın renkleri olan doğal sarı, turuncu, kırmızı tonları evinizin sahnesine çıksın.

Sadece aksesuarlar ve tekstil ürünlerindeki renk değişikliği sizi tatmin etmiyorsa salon duvarlarınızın rengini değiştirebilirsiniz.

Sonbahar Dekorasyon Önerileri

Doğanın nimetlerini evinize taşıyın…

Kullanmadığınız vazolarınız, kavanozlarınız, büyük kaselerinizi değerlendirmenin tam zamanı.

Doğa yürüyüşlerinde toplayabileceğiniz kuru ağaç dalları, kozalaklar, yapraklar ve kuru çiçekleri cam aksesuarlarınızın içinde sergileyebilirsiniz.

Sonbahar Dekorasyon Önerileri

Dokular çok önemli…

Sonbahar etkisini pekiştirmek için evinizdeki dokularla da oynamalısınız. Yünlü, pamuklu ve kadife tekstil ürünlerinizi dolaptan çıkarın. Turuncu şallarınızı koltuklarınıza örtebilir ve sarı yastıklarla kombinleyebilirsiniz.

Eğer siz de bir yazlık bir de kışlık perde ve halı kullanıyorsanız kışlıkları çıkarma vakti geldi demektedir. Toprak tonlarında, kadife drapeli perdelerin, sonbaharın tatlı turuncu ışıklarına çok yakışacağını unutmayın.

Sonbahar Dekorasyon Önerileri

Üşütüp hastalanmayın diye…

Evinizdeki sonbahar detoksunu tamamlamak için son ihtiyacınız olan şey, değişip duran hava sıcaklarına karşı önlem almak.

Pikelerle uyuduğumuz yaz geceleri bitti, onların yerine kaşmir batteniyeleri, ince yün yorganları ve pamuklu nevresimlerinizi çıkarın.

İnce ev içi patiklerinizle hem sonbaharı iyice hissedebilir hem de soğuk algınlığına karşı önlem alabilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir