Evinize Ramazan Ruhunu Katacak Dekoratif Ögeler

Evinize Ramazan Ruhunu Katacak Dekoratif Ögeler

Ramazan Ayına Özel Dekorasyon Fikirleri

Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına çok az bir zaman kaldı. Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim okumayı, anlamayı hatta hayatımıza geçirmeyi diliyoruz her zaman olduğu gibi. Peki evlerimiz Ramazan ayı için hazır mı? Kur’an’dan ayetler ve duaların yer aldığı dekoratif ögelerle evinize Ramazan ruhunu katmaya ne dersiniz?

Ramazan ayı henüz girmeden alışveriş sitemizden bir tıkla kolayca satın alabileceğiniz dekoratif ürünlerle evinize küçük ama manevi etkisi yüksek dokunuşlar yapın. Allah-Muhammed lafızlarının olduğu saatler, birkaç farklı parçadan oluşan tablo ve çerçeveler ile avangart, klasik ya da modern dekorasyon stillerine uygun evinizin manevi havasını yükseltecek çok özel tasarımlara gelin birlikte bakalım.

Tabi Ramazan dekorasyonu yaparken çocukları da unutmayalım. Onlara özel süslemelerle Ramazan ruhunu şimdiden aşılayalım. İşte Ramazan’a özel duvar dekorasyonu için tablodan saate birkaç öneri…

Kanvas Tablo

Arttablo 3 Parça Kanvas Tablo
Meteor Galeri 5 Parça Kanvas Tablo

Kanvas Tablolar

Modern ve spor döşenmiş evler için iyi bir tercih olan Arapça vav harfi ve Allah-Muhammed lafızlarının yer aldığı üç parçadan oluşan kanvas tablo; HP su bazlı mürekkepler ile renk derinliği, canlılığı ve kaliteyi maksimum derecede sunuyor. Ayet-el Kürsi, Nas- Felak surelerinin yazdığı 5 parça tablo ise ressamların kullandığı %100 kaliteli pamuklu kanvas kumaşa baskı yapılarak hazırlandığından klasik salonların duvarında yerini almayı bekliyor.

Cam Tablo

Pratik Dekor Cam Tablo
Pratik Dekor Besmele Yazılı Cam Tablo

Cam Tablolar

Dekoratif bir ürünle ilgili tüm beklentilerinizi karşılayacak olan cam tablolar, 4 mm kalınlığında kırılmaya karşı normal camlara göre 10 kat dayanıklı. Özel askı aparatları sayesinde asıldığı yerden kazara düşme riski de bulunmuyor. Uv baskı tekniği ile üretilen cam tablolar, zamanla solma yapmıyor ve nemli bezle kolaylıkla temizlenebiliyor. Duvara montajı son derece basit olan bu şık ürün farklı ve yenilikçi iç dekorasyon çözümü sunuyor.

Metal Tablo

Wall Art İstanbul Kufi Metal Tablo
Wall Art İstanbul Metal Tablo

Metal Tablolar

Yüksek kaliteli çeliğin gücünün ve sağlamlığının yansıtıldığı metal tablolar, hat sanatının da en güzel örneklerini sergiliyor. Arap harflerinin düz ve köşeli çizgilerle yazıldığı kufi tabloda İhlas Suresi, gold renk tasarımda ise Kelime-i Şehadet yazıyor. Ramazan’da ev dekorunuzun tamamlayıcısı olacak bu iki tasarımda hem modern hem klasik salonlara uyum sağlıyor.

Ahşap Tablo

Hanhomeart Ahşap Tablo Seti
Hanhomeart Besmele Parçalı Ahşap Tablo

Ahşap Tablolar

Sert veya yumuşak ağaç kalıntılarını ince parçacıklara bölünerek, balmumu ve reçine yardımıyla birleştirilmesinden sonra yüksek sıcaklık ve basınç uygulanarak tasarlanan aynı zamanda hesaplı olmasıyla bilinen MDF, mobilya ve dekorasyonun vazgeçilmez yapı taşları arasında yer alıyor. İşte bu sebeple ahşap tablolar oldukça düşük bütçeyle ev dekorasyonunuza Ramazan’a özel bir katkı yapma imkanı sağlıyor. İster Esma-ül Hüsna yani Allah’ın 99 isminin yazdığı 5 parçadan oluşan tasarımı seçin ister hat sanatıyla Türkçe besmele yazan diğer tabloyu…

Ramazan Ruhuna Uygun Tablolar

Oscar Stone Decor Çerçeve
Aşiyan Sanat Hat Tablosu

Klasik Tablolar

Doğal taş üzeri sanatsal baskılar ve desenlerin eskitme çerçevelerle buluştuğu klasik tablolar da yine Kur’an ayetlerinin manevi atmosferini evinize taşıyor. Kafirun, İhlas, Felak, Nas Surelerinin yer aldığı ve Osmanlı tuğrası, besmele, Ayet-el Kürsü ile nazar ayeti yazılı diğer tablo evinize artı bir değer kattığı gibi duaların hıfz gücüyle her türlü kötülükten de koruma altına alıyor.

Çerçeve

Çerçeves Paspartu Çerçeve
Atlantis Tablo Altın Kufi Çerçeve

Altın ve Paspartu Çerçeveler

Duvar dekorasyonun da tablolar kadar çerçeveler de göz kamaştırıyor. Çift cam arasına yerleştirilen elif ve vav harfleriyle tasarlanan paspartu çerçeve sakin ve minimal salon dekorasyonunun bir parçası olurken, yine kufi sanatının bir örneğini sergileyen, ayna ve gold detaylarıyla daha da ihtişamlı görünen tasarım ise klasik hatta avangart stile hitap ediyor.

12 Parça Tablo Seti ve Ahşap Lazer Kesim Duvar Dekoru

Kate Louise Tablo Seti
Dekolia Lazer Kesim Duvar Dekoru

Duvar Dekoru ve Tablo Seti

Ramazan ruhunu yansıtacak sıcak dokunuşları daha minimal parçalarla yapmak isteyenlere de duvar dekorunun en güzel örneklerini veriyoruz. Manevi duyguları destekleyecek 12 parçadan oluşan set ya da “Sabret-Şükret-Dua Et” yazılı lazer kesim tablo, tercih sizin. Daha fazla seçenek için alışveriş sayfamızın ev gereçleri ve aksesuar kategorisine mutlaka göz atın.

Ramazan Ruhuna Uygun Duvar Saatleri

Mor Designer Kelebek Saat
Pey Aksesuar Duvar Saati

Dekoratif Saatler

Allah ve Muhammed lafızlarıyla Ramazan’ın manevi atmosferine uyum sağlayan saatler de yine dekorasyonun olmazsa olmaz parçalarından. Hem zamanı verimli kullanmayı hem de kıymetini bilmemiz gerektiği şu mübarek ayda dekoratif saatler her baktığımızda hatırlatıcı görevi de görüyor.

Çocuklar İçin Ramazan Süslemeleri

Özel Tasarım Ramazan Paketi
Özel Tasarım Ramazan Takvimi

Bonus: Çocuklar İçin Ramazan Süslemeleri

Kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz kart ve balon süslemeleri hem çocukların hafızalarında Ramazan’a dair güzel anılar bırakıyor hem de bu manevi ruhu onlara yansıtmaya yardımcı oluyor. Eğer bunun için yeterli vaktim yok ya da elim pek yatkın değil diyorsanız; çocuklar için Ramazan’a özel olarak tasarlanmış süslemeler imdadınıza yetişiyor. İçinde sahur ve iftar tabağından simli kabartmalı kapı süslerine, hadis kartlarından ‘oruç tutuyorum‘ yazılı rozetlere, oruç çizelgesinden boya kalemlerine her şeyin bulunduğu setler, çocuklara Ramazan’ı anlatmanın ve sevdirmenin en pratik hallerinden biri oluyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir