Evinizde Safari Etkisi: Afrika Stili Ev Dekorasyonu

Evinizde Safari Etkisi: Afrika Stili Ev Dekorasyonu

Safari Stili Dekorasyon Önerileri

Evinizde; egzotik, doğal ve ihtişamlı bir dönüşüm isterseniz, kaynağını Afrika’ya özgü dokulardan ve desenlerden alan safari stili dekorasyon ögelerine bir göz atmalısınız. Afrika’ya has doğal dokular, ışıltılı süslemeler, egzotik fakat rahatsız etmeyen bir renk cümbüşü dekorasyon fikirlerinize ilham verebilir.

Ahşap ve doğal yüzeyli mobilyalar, keten dokumalar, organik nesnelerden tasarlanmış aksesuarlar, hasır sepetler, çuval olarak bildiğimiz jüt kumaşlar evinizde huzurlu ve doğal bir atmosfer hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Bizim tavsiyemiz Afrika stilini evinizdeki küçük odalarınızdan birinde denemeye başlamanız. Eğer sonuç içinize sinerse, bu değişikliği gönül rahatlığı ile salonunuza taşıyabilirsiniz.

Safari Stili Dekorasyon Önerileri

Safari stili deyince akla ilk gelenler

Doğal renkler ve doğal desenler safari stilinin zeminini oluşturmaktadır. Duvarlarda bolca kullanabileceğiniz geometrik desenler, hiyeroglif baskılar, hayvan postları, zebra veya aslan gibi vahşi hayvanlara ait posterler ve Afrika maskeleri safari stilinin en güçlü adımlarıdır.

Koltuklarınızı değiştirme veya yeniden döşetme imkanınız yoksa; leopar veya timsah derisi baskılı örtülerle görünümlerini değiştirebilirsiniz. Odada kullandığınız mobilyaların doğal ahşap görünümlü ve koyu cilalı olmalarına dikkat etmelisiniz. Jüt kumaştan dikeceğiniz kırlent kılıflarını keçe parçalarıyla süsleyebilirsiniz.

Odanızda kullanabileceğiniz renkler; kahverengi, yeşil, taba ve sarı, kırmızı, mavi, lacivert, dore ve krem ağırlıklı olmalıdır. Dekorasyonunuza canlılık katmak için büyük yapraklı salon bitkilerini, bonzai ağaçlarını, palmiyeleri ve terrariumları kullanabilirsiniz.

Safari Stili Dekorasyon Önerileri

Küçük ve etkili dokunuşlar

Safari stili dekorasyonun en keyifli yanı kontrast görünümleri bir arada kullanabilme özgürlüğüdür. Perdelerinizde kanvas ve sade desenleri kullanırken, kilim veya halınızda zebra desenini tercih edebilirsiniz. İngiliz koloniyel stilinden etkilenen safari stilinde, rustik tarz mobilyalar sıklıkla göze çarpmaktadır.

Çalışma masası olarak, doğal görünümünü yitirmemiş oyuntulu bir ağaç tablasını tercih edebilirsiniz. Yemek masasında kullanılmak üzere bambu sandalyelerinize palmiye desenli kılıflar dikebilirsiniz. Deri koltuğunuzu zebra desenli kırlentlerle kombinleyebilirsiniz. Sehpalarınızın üstünde, tütsüler ve mumlar kullanabilirsiniz.

Evinizin bir bölümünde denediğiniz safari stili yeniliklerden hoşnut kalırsanız, bu değişikliği evinizin tüm odalarında uygulayabilirsiniz.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir