Evinizde Doğal Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evinizde Doğal Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişleriniz beyazlasın mı istiyorsunuz? Bunun için diş macunlarına alternatif olarak evinizde de kendi yöntemlerinizle dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Nasıl mı?

Diş renkleri kişiden kişiye göre değişebilir, bu değişim aynı ten renklerimiz gibidir, kişi doğuştan beyaz dişlere sahip olacağı gibi daha koyu renk bir dişle de dünyaya gelmiş olabilir.

Diş rengini çeşitli faktörler etkileyebilir. Annenin bebeğe hamileyken kullandığı bazı ilaçlar ve çocukken kullanılan bir takım antibiyotikler diş rengini daha koyu bir kıvama sokabilir. Bununla birlikte içilen sulardaki flour maddesi de diş koyuluğuna sebep olabilir. Sıkça tüketilen çay, kahve ve sigara etkileyici bir gülümsemenin ve pırıl pırıl dişlerin önündeki diğer engellerdir.

Sağlıklı bir diş için düzenli bir doktor muayenesi şarttır. Bununla birlikte beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek (Diş beyazlatan besinler yazımıza göz atın.) ve evde hazırlayacağınız doğal karışımlarla da beyaz dişlere ve dolayısıyla etkili bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Şimdi gelin, evinizdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemlerine birlikte göz atalım…

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Çilek ve Karbonatlı Diş Macunu Tarifi

Aslında adında anlaşılacağı gibi bu macun için çilek ve karbonat gerekli. Çilek, içerdiği malik asit ile diş etindeki kanamaları durdurabilir, ayrıca diş yüzeyindeki plak oluşumunu da engeller. Karbonat ise diş yüzeyindeki lekeleri çıkarır. Dişlerinizi çilek ve karbonat karışımı ile 1-2 dk kadar fırçalayın, sonrasında ağzınızı suyla durulayın ve herhangi bir diş macunu ile tekrar fırçalayın. Bazı çilek tohumları dişlerinizin arasında kalabilir. Bunları temizlemek için sonrasında dişlerinizi fırçalamak önemlidir.

Unutmayın herşeyde olduğu gibi bu karışımında fazlası zarardır. Sık kullanıldığından diş minesine zarar verebilir. Bu sebeple ayda 1 – 2 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Bunun yanında beyazlatıcı etkisi olan diş macunları veya jellerle düzenli olarak yapılan diş bakımı sayesinde daha beyaz ve doğal parlaklığa sahip dişlere kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir